19:47

0

Ovaj duel izuzetno bio važan za klub sa Malog Kalemegdana u Evroligi

Luka Vildoza - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Albe u 25. kolu Evrolige sa 87:72, iako su vodili tokom većeg dela meča u dvorani "Aleksandar Nikolić". Nakon poraza od poslednjeg tima na tabeli, borba za Top 8 je veoma zakomplikovana. Crveno-beli su sada na 11-14, dok su Nemci posle serije poraza konačno upisali trijumf, sedmi u tekućoj sezoni.

Nakon ovog meča, ekipu Duška Ivanovića u Evroligi očekuje gostovanje Bajernu, duel sa Efesom u Beogradu, a zatim i put u Atinu, na megdan Panatinaikosu. Onda idu na gostovanje Barseloni, pa čekaju Baskoniju.

Dakle, težak raspored, posebno posle večerašnjeg izdanja u kojem je Zvezda imala i plus 13, ali je uspela sve da prokocka. Bilo je i deset razlike na kraju prve deonice, a na početku poslednje i 61:60. Prednost se polako istopila, a onda je usledio slobodan pad i konačnih minus 15.

- Svi misle o tome da su oni poslednji, ali oni nisu loša ekipa. Izgubili su mnogo "dobijenih" utakmica i njihov način igre primorava da svih 40 minuta moraš da bude koncentrisan - kazao je Ivanović u najavi duela, ali se njegovi igrači nisu "pridržavali" ovog saveta.

Iako je u većem delu meča domaćin imao prednost, bilo je mnogo falinki i promašaja. Imali su crveno-beli mnogo (14) izgubljenih lopti, a u tome je "prednjačio" Luka Vildoza. Argentinac je imao čak šest ubedljivo najviše u timu. A treba reći i da su Nemci imali 16 izgubljenih lopti.

Nisu Zvezdini igrači bili ni precizni. Za tri poena na primer 5/28, a na primer Ognjen Dobrić i Nemanja Nedović su imali katastrofalan učinak u ovom segmentu igre. Dobrić je imao 1/7, a Nedović 1/9. Vildoza je imao 1/6.

Najefikasniji u redovima Zvezde bio je Filip Petrušev sa 14 poena, Nedović je ubacio 11, a Vildoza deset.

Na drugoj strani, može se reći da je Zvezdi došao glave Maodo Lo sa 24 poena (3/4 za tri), a ključni su bili poeni u poslednjoj deonici. Luis Olinde sa 13 i Gabrijele Proćida sa 11 takođe su predstavljali veliki problem Zvezdi.

Ako je za utehu u narednom meču, Ivanović će moći da računa na Fakunda Kampaca.

C. zvezda - Alba 72:87 (25:15, 19:24, 17:21, 11:27)

CRVENA ZVEZDA: Vildoza 10, Lazarević 4, Mitrović 8, Lazić, Martin, Dobrić 7, Ivanović 9, Nedović 11, Marković 2, Kuzmić 2, Petrušev 14, Bentil 5.

ALBA: Lo 24, Proćida 11, Smit 8, Vecel 9, Matišek 3, Šnajder, Olinde 13, Kumađe, Timan 9, Sikma 2, Lamers 8, Blat.

KRAJ!

40. MINUT - Konačan rezultat je 87:72.

39. MINUT - Lo krade loptu i kontra za 83:68. Dobrić ne pogađa. Ovo je izgleda kraj za Zvezdu.

38. MINUT - Konačno Petrušev. Imao je i dodatno slobodno, Sada je 79:68 za Albu. Smit sa strane za 81:68.

37. MINUT - Markovićev drugi faul. Lamers je pogodio sa linije slobodnih bacanja za 79:65. Lamers zaustavlja Vildozu.

36. MINUT - Ponovo Lo za tri i sada je 77:65. Zvezda u ogromnom problemu. Ne može da pogodi.

35. MINUT - Proćida pogađa sa linije slobodnih bacanja, ali ne pogađa drugo - 71:63. Uspeo je Dobrić da pogodi iz teške situacije sa strane.

Ali Lo pogađa za tri poena - 74:65 i za kratko utišava navijače Zvezde.

34. MINUT - Dobrić konačno pogađa za Zvezdu, posle serije gostiju. Sada je 70:63 za Albu, koja je podsetimo fenjeraš na tabeli Evrolige.

33. MINUT - Proćida prikucava i sada je 68:61 za Albu. Vildoza izlazi iz igre, novi napad za Nemce. Lamers za tri - 70:61 za Albu.

32. MINUT - Smit pogađa za dva i sada je 66:61. Ivanović traži tajm-aut. Navijači su prilično utihnuli.

31. MINUT - Sikma pogađa za 62:61, a onda Nedovićev novi promašaj.

Ovo je najveće vođstvo Albe - 64:61. Novi promašaj Vildoze.

TREĆA ČETVRTINA - 61:60

30. MINUT - Lazarević ipak gazi liniju, samo dvojka - 61:59 za Zvezdu. Nedović ponovo neprecizan, hvataju igrači Albe. Nedović pravi svoju drugu ličnu.

Vildoza uz zvuk sirene posle loše odigranog napada. Ne pogađa dalekometnu trojku. Sudije gledaju snimak jer su proveravali vreme na semaforu.

28. MINUT - Povela je Alba sa 59:57. Nedovič je pogodio oba slobodna bacanja - 59:59. Srećom, Proćeda pravi faul u napadu. Prilika da Zvezda povede. Povratna do Nedovića koji ne pogađa. Posle toga, Vildoza gubi loptu.

27. MINUT - Nedović ne pogađa za tri, zatim neprecizan i Bentil, ali lopta dolazi do Ivanovića koji je sam ispod koša.

Na drugoj strani, Lo pogađa za 58:57, a onda Ivanović gubi loptu, pa pravi faul. Vildoza je u igri, a Ivanović na klupi.

26. MINUT - Flouter Ivanovića za 55:53. Lo pogađa za tri poena - 56:55 za Albu. Lazić pokušava za tri, ali lopta skače po obruču. I ne prolazi kroz njega.

25. MINUT - Nedović ide na polaganje i sada je 53:53.

24. MINUT - Mitrović pogađa za dva poena. Biće neizvesno do kraja.

Timan je okrenuo Petruševa i posle slobodnih bacanja je 53:51 za goste iz Nemačke.

23. MINUT - Petrušev za tri i Zvezda opet vodi - 47:45. Lo je izjednačio - 47:47. Uzvraća Mitrović, za 49:47. Ivanović faulira Loa koji staje na liniju slobodnih bacanja. Ponovo Alba vodi, sa 50:49.

22. MINUT - Lamers pogađa za dva i Alba se približila. Sada je i povela sa 45:44. Pogodio je Smit. Ivanović traži tajm-aut.

21. MINUT - Smanjuje Alba na 44:41. Dobrić ne pogađa za tri, a na drugoj strani Bentil pravi svoju treću ličnu.

DRUGA ČETVRTINA - 44:39

20. MINUT - Lazarević ne pogađa. Nedović seče loptu, kontra i zakucava - 44:37.

Na drugoj strani, Petrušev na pola sekunde pravi faul.  Lo pogađa oba - 44:39.

19. MINUT - Proćida zaustavlja Petruševa. Timan smanjuje na 42:37. Koraci Petruševa u reketu Albe.

18. MINUT - Proćida ubacuje i smanjuje na 37:33. Ali na drugoj strani, Vildoza posle prodora dodatno bacanje. Pogađa - 40:33.

Sada Argentinac krade loptu, i lagano polaže - 42:33. Tajm-aut za Albu.

17. MINUT - Vecel kreća na zakucavanje, ali neuspešno. Ipak, lopta dolazo do njega i sada je uspešan - 37:31.

Ivanović traži tajm-aut.

15. MINUT - Vildoza ne pogađa za tri. Ali Vecel gubi loptu. Dobrić iz ugla za tri, ali lopta izlazi, ali je tu Bentil, za 36:27 uz dodatno slobodno bacanje.

Pogađa i bacanje - 37:27.

14. MINUT - Smit napada Vildozu i smanjuje na 32:25. Asistencija Martina i Lazarević zakucava - 34:25.

13. MINUT - Loš pas Vildoze, lopta odlazi u prazno. Marković izlazi, ulazi Lazarević. Olinde pogađa za tri - 32:23.

12. MINUT - Lo neometan i sam na polaganju, smanjuje na 25:18. Vildoza o tablu, za 27:18.

Faul u napadu, Marković je dobio po licu od Loa. Sudije gledaju snimak. I jeste nesportska. Marković staje na liniju slobodnih bacanja. Pogađa oba - 29:20.

Bentil opet na terenu. Lopta za crveno-bele i Vildoza za tri - 32:20.

11. MINUT - Traži klupa Albe nesportsku Mitrovića. Ali ne dobijaju - 25:16.

U dvoranu je stigao i Marko Gudurić koji je sinoć igrao za Fenerbahče protiv Partizana. Ovacije navijača Zvezde.

PRVA ČETVRTINA - 25:15

10. MINUT - Trojka Nedovića - 23:12.

Tajm-aut za goste.

9. MINUT - Koraci Timana dok je bio u duelu sa Petruševim ispod koša Zvezde. Trojka Ivanovića za 20:10.

8. MINUT - Ivanovićev prodor i polaganje, za 15:10. Nova odlična odbrana Zvezde i nova izubljena lopta Albe.

Petrušev i novi poeni, za 17:10.

7. MINUT - Ivanović na terenu, Vildoza na klupi. Petrušev zakucava za 11:8 i to preko Kumađea. Mitrović povećava na 13:8.

6. MINUT - Smit ne pogađa za tri. Ipak novi napada za Albu. Ne pogađa Smit ni iz drugog pokušaja. Ne pogađa ni Nedović. Timan fintira i pogađa ispod koša.

Tajm-aut.

5. MINUT - Mitrović pogađa za dva. Nova (četvrta) izgubljena lopta za Albu. Ali sada Zvezda gubi loptu i Lo kažnjava - 9:6.

4. MINUT - Dobrić preko ruke protivnika, ali lopta izlazi iz koša. Olinde drži u životu Albu - 7:4-

3. MINUT - Kuzmić održava pet razlike - 7:2. Bentil pravi drugu ličnu i menja ga Petrušev.

2. MINUT - Odlična odbrana Vildoze. Lopta za Zvezdu. Dobrić uz zvuk sirene i iz očaja, za tri i 5:0. Olinde smanjuje ispod koša - 5:2.

1. MINUT - Prvi napad za Nemce. Bentil pravi faul. Na drugoj strani Bentil iznuđuje faul. Pogađa prvo, pa i drugo bacanje - 2:0.

Početna petorka.

U dvorani su bivši fudbaleri Crvene zvezde. Marko Pantelić i Lučo Ibanjez.

18.54 - U toku je predstavljanje ekipa.

Zvezda je trenutno na 13. mestu sa učinkom 13-11, dok je Alba poslednja sa 6-18.

Ovo je prvi meč za tim Duška Ivanovića posle osvajanja Kupa Radivoja Koraća prošle subote.

Podsetimo, naredne nedelje za Evroligu bi trebalo da bude licenciran i Fakundo Kampaco koji je trenutno sa reprezentacijom Argentine.