Posle poraza od Partizana Mega se vratila! Rudan trojkama vodio do pobede u Podgorici

11.02.2023

18:06

0

Čak trojica u redovima Mege ubacila po 16 poena, uz jedan dabl-dabl

Malkolm Kazalon i Matej Rudan - Copyright MN Press

Sa čak 20 poena razlike, košarkaši Mege su pobedili Studentski centar. Rezultat utakmice 19. kola AdmiralBet ABA lige u Podgorici bio je 103:83. Sada beogradski tim ima osam pobeda, jednu manje od Podgoričana, pa je tako napravljen veliki korak u borbi za top 8.

Takođe, bila je ovo peta pobeda u šest poslednjih utakmica. U prethodnom kolu izgubili su od Partizana.

Meč je prelomljen u poslednjim minutima treće četvrtine. Pri rezultatu 63:65 Mega je napravila seriju od 13:2, tako da su poslednju četvrtinu počeli sa prednošću od 80:65. I prednost su i očuvali.

Najefikasniji je bio Matej Rudan sa čak 24 poena, a za tri poena je imao odličan učinak. Iz šest pokušaja pogodio je pet puta. Za dva je bio nepogrešiv - 3/3. Imao je i četiri skoka, a drugi strelac tima bio je Ahmad Rori sa 21 poenom i devet asistencija.

Zanimljivo je da su po 16 poena ubacili tri košarkaša Mege. To su bili Danko Branković, Malkolm Kazalon i Nikola Đurišić. Branković je imao i deset skokova.

Kada je reč o domaćinu, prednjačili su Danilo Tasić sa 20 i Flečer Megi sa 16 poena.