Partizan za četvrtinu i po rešio posao protiv Mege: Ogromna je razlika u kvalitetu

05.02.2023

19:07

0

Autor: P.K.

Obradović rasporedio minutažu protiv hrabre Mege

Rudan i Lesor - Copyright ABA liga/Dragana Stjepanović

Partizanu je manje od 15 minuta trebalo da završi posao protiv Mege, oborivši već u prvom poluvremenu još jedan rekord AdmiralBet ABA lige.

Na kraju, Mega - Partizan 78:103 (17:28, 20:37, 20:20, 21:18).

Partizan je sačuvao prvo mesto sa skorom od 16:2, dok je Mega na 7/11, koliko ima i Split.

Mega je danas igrala bez Kazalona, ali čak i da je on mogao da pomogne, teško da bi domaći klinci mogli da se suprotstave raspoloženom evroligaškom Partizanu, kome je ovo bila 17. pobeda u poslednjih 19 utakmica u svim takmičenjima.

Željko Obradović je rasporedio minutažu, pošto Partizan u četvrtak ide na važno gostovanje Bajernu. Trener crno-belih večeras nije koristio Dantea Eksuma, a svi ostali su dobili minute i svi su davali poene.

Jam Madar je dao 15 poena, uz četiri asistencije i tako je bio najefikasniji na meču. Džejms Naneli postigao je 14 poena, uz šut za tri 4/4. Danilo Anđušić je imao učinak od 13 poena i pet asistencija, Alen Smailagić je dodao 13 poena i šest skokova, Panter je takođe dao 13 poena, dok je Aleksa Avramović doprineo sa 10 poena i šest asistencija.

Matijas Lesor je imao raznovrstan učinak od devet poena, pet skokova i četiri asistencije.

Najefikasniji u Megi bio je Nikola Đurišić sa 17 poena i šest asistencija. Luka Cerovina dodao je 12 poena, sedam asistencija i četiri skoka. Danko Branković imao je učinak od 11 poena i sedam skokova, dok je Aleksa Uskoković dodao 10 poena.

Borac - Cibona (18.00)

40. minut: Kraj meča, 78:103...

38. minut: Smailagić daje koš, Partizan prelazi 100 poena, 71:101

35. minut: Pet minuta do kraja meča, nema ovde suštinskih promena - 66:97.

Kraj treće četvrtine, 57:85

30. minut: Ova četvrtina bila je nerešena - 20:20. Partizan vodi pred poslednjih 10 minuta 57:85.

27. minut: Uskoković pogađa oba bacanja i privodi Megu na 49:80. Najveća prednost je bila 34 poena. Lesor igra mnogo, pevaju mu navijači Partizana. Eksum odmara danas, dok je Ledej igrao malo manje od pet minuta. Raspoređuje Obradović minutažu.

23. minut: Partizan drugo poluvreme otvara serijom 7:0, što prekida Cerovina. 41:72

Fotke sa meča:

Strelci na poluvremenu:

Mega: Branković 5, Rudan 3, Uskoković 3, Kazalon nije igrao, Đurišić 6, Kovačević nije igrao, Cerovina 7, Rori 3, Grbović 5, Marković nije igrao, Mušikić 2, Stefanović 3.

Partizan: Vukčević 4, Ledej, Avramović 6, Panter 8, Smailagić 9, Papapetru 2, Eksum nije igrao, Naneli 12, Lesor 6, Trifunović, Anđušić 10, Madar 8.

Kraj prvog poluvremena, 37:65

20. minut: Madar je košem doneo Partizanu maksimalna 32 poena razlike, 32:64. Uskoković trojkom i Đurišić dvojkom smanjuju tu prednost, ali Smailagić u samom finišu daje jedno od dva bacanja. 37:65

17. minut: Tristan Vukčević sa penala donosi Partizanu 29 poena prednosti - 22:51. Posle toga Grbović daje trojku, a Rudan promašuje oba bacanja. 25:51. Nikada se u košarci ne zna, ali razlika u kvalitetu je zaista ogromna i teško da će ovde biti neizvesnosti do kraja...

13. minut: Avramović vezuje šest poena, Partizan odlazi na 17:34. Stefanović daje trojku za Megu, a onda Smailagić zakucava i daje bacanje, posle čega se crno-beli tim odbranio, a onda mu je Naneli trojkom doneo okruglo 20 razlike. Tajm-aut za Baraća, koji već besni. 20:40

Kraj prve četvrtine, 17:28

10. minut: Posle trojke Nanelija, Partizan stiče prvu dvocifrenu prednost na meču - 14:25. Branković daje jedno bacanje, pa Đurišić dva, a onda Naneli daje trojku za 17:28. Partizan se odbranio i imao je tri sekunde za poslednji napad, ali nije ih iskoristio. Kraj prve četvrtine - 17:28.

7. minut: Mega posle tajm-auta pravi mini-seriju 7:2 i vraća se u igru, a to zaustavlja Panter trojkom. Cerovina daje lep poen iz reketa, ali Madar odgovara novom trojkom. 12:20

4. minut: Papapetru je doneo izjednačenje, a Lesor prednost Partizanu, da bi Rori dao jedno od dva bacanja posle toga, a Madar postiže prvu trojku na meču, a nedugo potom i Panter, da bi Lesor košem naterao Baraća na prvi tajm-aut na meču. 3:12 posle 3 minuta i 45 sekundi igre.

- Počeo je meč! Danko Branković daje prvi koš na meču.

- Utakmicu u opuštenom izdanju gledaju dvojica legendi Partizana Milenko Tepić i Nenad Krstić.

Printscreen/TV Arena sport

- Partizan posle ovoga ide na gostovanje Bajernu u Minhen, koje može da bude ključno u borbi za Top 8.

- Željko Obradović i te kako pamti poraz od Mege prošle sezone, koji je koštao njegov tim domaćinstva u plej-ofu, tako da vremena za slavlje nakon pobede nad Žalgirisom nema:

- Nije vreme da razmišljamo o onome što je bilo niti da uživamo u nekim pobedama, već samo da mislimo o onome što sledi.

– Partizan je trenutno najbolji napadački tim u Evroligi. U poslednje vreme igra izvanredno u oba pravca i kao rezultat toga pobeđuje većinu protivnika u oba takmičenja sa ogromnom razlikom. Ova utakmica je za nas veliki ispit, ali i veliko zadovoljstvo. Pozivam sve ljubitelje košarke da dođu i da uživaju u košarci - rekao je Barać.