Zvezda ispustila pobedu u Kaunasu! Strašna serija Žalgirisa u finišu za pobedu! (VIDEO)

0

Autor: G. F.

Ekipa iz Litvanije pokazala koliko je nezgodan domaćin

Crvena zvezda - Žalgiris - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Žalgirisa sa 71:66 (20:12, 18:16, 12:26, 21:10) u duelu 20. kola Evrolige.

A moglo je i čini nam se trebalo da bude drugačije. Veoma loše prvo poluvreme odigrali su crveno-beli, uz mnogo grešaka i preveliku nervozu, ali su u trećoj četvrtini bili fenomenalni i uspeli da preokrenu rezultat.

Držali su crveno-beli sve konce igre u svojim rukama sve do 36. minuta, a onda je sve stalo. Posebno napad srpskog tima. Do kraja susreta su uspeli da postignu samo dva poena, a Žalgiris je serijom 13:0 prelomio utakmicu.

Osim samog poraza loše je i to što su Litvanci slavili sa većom razlikom od one kojom su poraženi u Beogradu (77:73), pa su sada i u međusobnom skoru bolji od našeg tima.

Najbolji akter susreta u crveno-belom dresu bio je Filip Petrušev. Ubacio je 16 poena, imao 3 skoka, ali i sjajan učinak u defanzivi. Najviše zahvaljujući njemu Zvezda je uspela da se vrati u igru i okrene rezultat, ali je njegov učinak bio nedovoljan za trijumf.

Domaće je u završnici do trijumaf doveo Edagras Ulanovas, ali su i "plodni" minutu Šmitsa i Polonare bili od velikog značaja za Žalgiris.

Na kraju, košarkaši Crvene zvezde zaista imaju za čim da žale. Ali za to nemaju vremena jer ih već u 21. kolu sledećeg petka čeka utakmica koja ima najveću težinu - derbi sa Partizanom na svom parketu.

Žalgiris: Tejlor 2, Lekavičiju 7, Hejs 6, Kalnietis, Šmits 10, Birutis 2, Lukosiunas, Brazdiekis 7, Polonara 10, Dimša 7, Butkevičiju 7, Ulanovas 13.

Crvena zvezda: Holand 3, Vildoza 9, Lazarević 2, Mitrović 4, Lazić 3, Dobrić 5, Ivanović, Nedović 11, Marković, Kuzmić 5, Petrušev 16, Bentil 8.

Kraj utakmice!

40. minut, 70:64 - Dve trojke Ulanovasa. Do kraja je ostalo 55 sekundi.Serijom 13:0 domaći lome Zvezdu.

39. minut, 64:64 - Velika drama u Kaunausu! Ponovo trener Crvene zvezde traži tajm-aut. Napad je potpuno stao. Gotovo tri i po minuta crveno-beli nisu postigli koš.

37. minut, 59:64 - Sve je veća tenzija, a to se najbolje vidi u napadu. Tajm-aut za Duška Ivanovića.

36. minut, 57:64 - Granitnu odbranu igra Zvezda i to se jasno vidi na semaforu.

34. minut, 55:60 - Obrisana je trojka Petruševa, priznata su mu dva poena.

32, minut, 53:59 - Petrušev za tri preko bloka!

Kraj treće četvrtine, 50:56! Strašan finiš Zvezde, Petrušev je čovek preokreta.

29. minut, 50:51 - Konačno vodi Zvezda! U igri je i Nikola Ivanović!

27. minut, 50:47 - I dalje se igra rastrzano na obe strane.

25. minut, 45:41 - Propustili su crveno-beli nekoliko prilika da povedu. Čeka nas mnogo uzbuđenja do kraja.

24. minut, 42:41 - Trojka i od Vildoze i od Nedovića! Odličan početak drugog poluvremena!

21. minut, 38:33 - Bentil pogađa trojku!

Počela je treća četvrtina. Neophodno je da napad proradi.

Završena je druga četvrtina, 38:30. Previše grešaka i mnogo nervoze u igri Crvene zvezde. Žalgiris ne blista, ali kontroliše dešavanja na parketu.

17. minut, 32:28 - Proradio je i Vildoza! I dalje je mnogo nervoze i grešaka, ali su crveno-beli smanjili zaostatak.

15. minut, 30:24 - Trojke Bentila i Holanda i odamh se lakše diše. Sada Litvanci traže tajm-aut.

14. minut, 30:18 - Nesuđeno pojačanje Zvezde Polonara u velikoj seriji. Ivanović ponovo traži tajm-aut.

13. minut, 25:18 - I dalje se igra rastrzano na obe strane. Očigledno je da važnost susreta utiče na obe ekipe.

Završena je prva četvrtina, 20:14. Lazić trojkom i Nedović košem u poslednjoj sekundi donekle popravili utisak. Zvezda mora mnogo bolje u nastavku.

9. minut, 16:9 - Tvrdo i nervozno igraju i jedni i drugi. U igru je ušao i Lazić. Ređaju se greške Zvezde, trener Duško Ivanović traži tajm-aut.

6. minut, 12:7 - Na parketu su Marković, Mitrović i Petrušev.

4. minut, 9:4 - Nedović menja Dobrića, Žalgiris iskoristio dve greške Bentila.

2. minut, 4:4 - Poveli su domaći sa 4:0, Dobrić i Kuzmić vratili istom merom.

Utakmica je počela.

- Prva petorka srpskog tima je Vildoza, Dobrić, Lazarević, Bentil i Kuzmić.

- Oko 15.000 ljudi na tribinama otpevalo je ugals himnu Litvanije.

- Glavni sudija meča biće Španac Miguel Angel Perez, a pomagaće mu Poljak Marcin Kovalski i Estonac Rain Perandi.

- Crveno-beli su stigli u dvoranu.

- Biće ovo poslednja evropska utakmica kod kuće za legendu Žalgirisa i litvanske košarke Mantasa Kalnietisa.

- Trener Duško Ivanović pohvalno je govorio o rivalu, ali naglasio da njegov tim ide na pobedu.

- Crveno-beli su u prvom delu sezone slavili sa 77:73 zahvaljujući sjajnom Vildozi.

- Biće ovo deveto gostovanje Zvezde Žalgirisu, a srpski tim uspeo je da slavi dva puta u tim duelima, pre pet i pre tri godine.

- Žalgiris je trenutno na 6. mestu u Evroligi sa jednom pobedom više od Crvene zvezde, koja se nalazi na 10. mestu.