20:42

0

Srpski košarkaš dao poslednjih četiri poena u dodatnih pet minuta

Marko Gudurić - Copyright MN Press

Košarkaši Fenerbahčea nastavili su sa pobedama u Evroligi. Polsle Panatinaikosa i Bajerna turski tim je savladao i Monako. Posle četiri četvrtine je bilo 84:84, a na kraju posle produžetka 98:94. Zanimljivo je i da su protiv atinskih "zelenih" slavili posle dodatnih pet minuta, kao i protiv Anadolu Efesa u turskom šampionatu.

Poslednjih četiri poena za Fener ubacio je Marko Gudurić, i to sa linije slobodnih bacanja.

Majk Džejms je na deset sekundi do kraja pogodio za tri i smanjio na 96:94. Ali su onda usledila nova (uspešna) bacanja našeg košarkaša za novi trijumf.

Bio je junak, ali nije bio najefikasniji. To je bio Skoti Vilbekin sa 21 poenom, dok je Najdžel Hajz-Dejvis dodao 18. Gudurić je na terenu proveo 25 minuta, a za to vreme postigao je 17 poena (4/6 za dva, 1/5 za tri, 6/6 za tri) i imao šest skokova i dve asistencije.

Kod gostiju, najbolji je bio pomenuti Džejms sa 23 poena. Drugi strelac tima koji vodi Saša Obradović bio je Jakuba Utara, sa 19 poena, s tim da je za tri šutirao 5/7.

Fenerbahče ima 13 pobeda i sedam poraza, a Monako 12 trijumfa i osam poraza. Fenerbahče će u narednom, 21. kolu Evrolige gostovati Asvelu, dok će Monako dočekati Armani.

Makabi je kao domaćin pobedio Albu sa 87:74 i tako Berlince "zakovao" za dno tabele.

"Ponos Izraela" je predvodio Vejd Boldvin sa 33 poena, dok je Bonzi Kolson ubacio tri puta manje. Niko više nije imao dvocifreni učinak. Za Albu su po 12 poena ubacili Džajlen Smit i Gabrijele Prosida.