22:37

0

Katalonci kao gosti savladali najvećeg rivala madridski Real

Košarkaši Barselone - Copyright MN Press

Barselona je u velikom naletu. Katalonci su godinu završili slavljem na jednom od najtežih evroligaških gostovanja u triler završnici protiv Crvene zvezde u grotlu prepunog "Pionira", da bi 2023. otvorili pobedom u najvećoj utakmici španske košarke.

I opet na gostovanju Izabranici Šarunasa Jasikevičijusa večeras su šokirali Madrid, pošto su u 14. kolu Endesa lige savladali madridski Real u njegovoj kući 87:78 (28:26, 14:18, 20:13, 25:21).

Posle prilično izjednačenog prvog poluvremena u kojem su se ekipe konstantno smenjivale u vođsđtvu, Barsa je furioznim početkom (7:0) i završetkom (10:0) treće deonice uzdrmala Madriđane i sebi trasirala put ka velikoj pobedi do koje su je maestralnim rolama u završnih 10 minuta odveli Laprovitola i Kori Higins.

Argentinski plejmejker meč je završio sa 19 poena, Higins je postigao jedan manje, dok su dvocifreni u pobedničkom timu bili još Mirotić (12) i Veseli (11). Kod Madriđana Tavares je ostvario dabl-dabl učinak (19 p, 11 sk), Jabusele i Musa dodali su po 14.