Partizan dominantno ušao u 2023! Valjak samleo Zadar uz partiju karijere Vukčevića u crno-belom dresu!

19:13

0

Izabranici Željka Obradovića silni na otvaranju nove kalendarske godine

Tristan Vukčević - Copyright MN Press

Partizan je dominantno ušao u 2023. godinu! Crno-beli su večeras demonstrirali silu protiv Zadra, koji je posle nekih velikih pobeda na gostovanjima ove sezone, doživeo pravi debakl u beogradskoj Areni.

Izabranici Željka Obradovića odigrali su najefikasniji meč ove sezone, mladi Tristan Vukčević svoj najbolji od kako je stigao u klub iz Humske i sve je to na kraju rezultiralo ubedljivom pobedom - 114:77.

Sa povratnikom u tim, posle oporavka od preloma šake, Balšom Koprivicom, a bez Uroša Trifunovića i Danila Anđušića stručni štab konačno je ove sezone u jednom meču regionalnog takmičenja uspeo u nameri da maksimalno rasteresi glavne nosioce igre, koju su u svoje ruke večeras preuzeli mladi krilni centar i Aleksa Avramović.

Upravo ulazak ovog tandema sa klupe, sredinom prve deonice, upalio je motor parnog valjka, koji je i dotad gurao u pravom smeru, ali uz mala trokiranja. Ipak, Vukčević i Avramović uneli su neophodnu dozu energije u igru crno-belih koji su brzo počeli da podižu svoju prednost ka dvocifrenom broju.

Četvrtinu i po držali su košarkaši Partizana šutersku kliniku u Areni. Prvih sedam šuteva van linije 6.75 prošli su kroz obruč Zadrovog koša kojem je već tada pretilo ozbiljno "zatrpavanje". Za 14 minuta klub je Humske je ubacio 52 poena, do poluvremena je stigao do 63, da bi na kraju trećeg kvartala gostima pretio istorijski potop (90:64).

Mladi Vukčević bio je udarna snaga Partizana večeras. Za dlaku mu je izbegao dabl-dabl (25 p, 9 sk - 7/10 za dva, 3/5 za tri, 4 as), a kako su mu se u drugom poluvremenu na momente priključivali Naneli, Koprivica i Smailagić, tako je prednost Valjka vrtoglavo rasla do maksimalnih 37 razlike. Na kraju, Partizan je stao na 114 poena, pošto je prethodno Ciboni dao 105, a Budućnosti poen više, upisavši šesti uzastopni trijumf u oba takmičenja, uz sjajnu uvertiru za evroligašku premijeru u 2023. protiv Monaka u istoj dvorani za tri dana (21.00).

PARTIZAN MOZZART BET: Vukčević 25 (9sk, 4as), Ledej 6, Avramović 16, Koprivica 14, Panter 9, Smailagić 13, Papapetru 13 (6as), Egzum 6, Brodzijanski 2, Naneli 8, Lesor -, Madar 2.

ZADAR: Dejvis 9, Jordano 13, Klarica -, Sikirić -, Žganec 2, Čampara -, Lakić 9, Drežnjak 11, Božić 19 (10sk), Ramljak 11, Šantelj 3.

Mornar - FMP 19.00

40. MINUT - KRAJ! Partizan je pobedio Zadar 114:77.

38. MINUT - U poslednja dva minuta meča crno-beli ulaze sa 109:73 posle zakucavanja Koprivice i trojke Smailagića.

36. MINUT - Tristan Vukčević igra svoj najbolji meč u dresu Partizana, postigao je dosad 23 poena, a sa poslednja četiri podigao je prednost crno-beli na 104:68.

34. MINUT - Prve poene na meču ubacuje i Brodzijanski, koji je dobio priliku u četvrtoj četvrtini - 98:68. Crno-beli su počeli i sa egzibicijom, Vukčević u kontri dodavanjem iza leđa asistira Koprivici za novo zakucavanje. Na isteku 34. minuta pukla je stotka u Areni - 100:68.

32. MINUT - Eksum (2+1) i Vukčević (trojka) na startu poslednje četvrtine podižu prednost Partizana na 96:64. Ispod 30 razlike goste trojkom vraća Dejvis - 96:67.

30. MINUT - Na poslednji dvominutni odmor Partizan ide sa plus 26, posle četiri vezana poena Tristana Vukčevića - 90:64.

28. MINUT - Za 27 minuta igre Partizan je već ubacio 84 poena, posle trojke Nanelija i dva poena Koprivice. Pred završna dva minuta pretposlednjeg kvartala Valjak vodi 86:62.

26. MINUT - Još jedna osvojena lopta crno-belih i novo zakucavanje u kontri (Smailagić) donose domaćinu prvi put na meču prednost veću od 20 poena na polovini treće deonice - 77:56. Seriju Valjka 9:0 poenima prekida Drežnjak na isteku 26. minuta - 79:58.

24. MINUT - Na seriju Partizana 7:0, sa pet vezanih poena odgovaraju Zadrani. Na trojku Jordana, trojkom uzvraća Naneli, pa crno-beli, posle novih poena u kontri i zakucavanja Ledeja, ponovo odbijaju pokušaj rivala da uhvati rezultatski priključak - 75:56.

22. MINUT - Drugo poluvreme otvoreno je lakim poenima Luke Božića - 63:51. Prve poene za crno-bele u nastavku, a svoje na meču, postiže Naneli, a potom u kontri Madar podiže vođstvo Partizana - 67:51. Posle 22 minuta košarke Valjak vodi 70:51 nakon trojke Ledeja.

20. MINUT - Odbili su crno-beli veliki nalet gostiju, vratili se na dvocifrenu prednost i na veliki odmor idu sa plus 63:49, posle četiri vezana poena Koprivice.

18. MINUT - Na bitnu trojku Eksuma zaa crno-bele, trojku na isteku napada, uz pomoć table, pogađa Lakić, a potom i Dejvis dolazi do lakih poena kojima Zadar prilazi na jednocifren minus - 55:47. U završnih 120 sekundi druge deonice crno-beli ulaze sa 57:47, posle dva od tri ubačena bacanja Vukčevića.

16. MINUT - Na polovini druge deonice, crno-beli su promašili prvu trojku na meču (Avramović), posle ubačenih prvih sedam šuteva van linije 6.75. Gosti prave seriju 8:0 i ekspresno hvataju rezultatski priključak pred poslednja četiri minuta prvog poluvremena - 52:42.

14. MINUT - Avramović nastavlja da sipa trojke, postigao je svoju treću, posle koje crno-beli u 14. minutu odlaze na novi najveći plus - 50:31. Zanimljivo, crno-beli su za nešto manje od 14 minuta već ubacili 50 poena, uz šut van linije 6.75 - 7/7. Čim je kročio na parket, Balša Koprivica je postigao i prve poene, pa crno-beli na isteku 14. minuta vode 52:34.

12. MINUT - Druga deonica otvorena je trojkama Avramovića i Vukčevića, kojima se crno-beli vraćaju na dvocifreni plus - 40:27. Između tih poene, goste u priključku održavaju Jordano i Žganec. Novom trojkom Avramovića, Partizan posle 12 minuta igre vodi 43:29.

10. MINUT - Ubacio je Valjak u veću brzinu i krenuo da melje. Vukčeviću se pridružio i Avramović, iz čije je defanzivne energije usledila nova mini serija crno-belih 6:0, koju alej-up zakucavanjem kruniše Smailagić za prvu dvocifrenu prednost na meču - 29:18, 9. minut. Ne predaje se Zadar, ekspresno gosti odgovaraju sa 5:0, ali posle tajm auta Panter trojkom odgovara na trojku Jordana - 32:23. Na kraju prvog perioda Partizan vodi 34:25.

8. MINUT - Veliku energiju uneo je u igru Partizana Tristan Vukčević, sa pet vezanih poena bio je najzaslužniji za seriju crno-belih 9:0 i novu najveću prednost jednog tima na meču - 23:17. U završna dva minuta prve deonice Partizan ulazi sa 25:18 posle poena Avramovića iz prodora.

6. MINUT - Otvorila se ofanzivno utakmica na obe strane. Papapetru je trojkom doneo crno-belima izjednačenje, ali je već u narednom napadu Šantelj ubacio šut van linije 6.75 i sačuvao najveću prednost svog tima - 17:14.

4. MINUT - Zadrani, zasad, poentiraju samo sa linije penala! Posle Drežnjaka, dva bacanja je ubacio i Ramljak. Smailagić na drugoj strani odgovara poenima iz ofanzivnog skoka - 7:4, 3. minut. Drežnjak je sa 2+1 prvi put na meču poravnao rezultat, ali izuzezno efektnim zakucavanjem Papapetru čuva vođstvo crno-belima. Na isteku 4. minuta Jordano pogađa trojku, prvi put na meču gosti vode - 10:9.

2. MINUT - Posle prokockanih uvodnih napada na meču, prve poene ubacuje Kevin Panter sa poludistance. Kapiten Partizana još jednom je precizan sa poludistance, crno-beli posle dva minuta igre vode 5:2.

- Partizan će večeras biti jači za Balšu Koprivicu, koji se oporavio od preloma šake i posle višenjedeljne pauze ponovo se našao u timu Željka Obradovića.

- Zbog sitnijih povreda, meč, više iz predostrožnosti, preskaču Danilo Anđušić i Uroš Trifunović.