Mega krupnim korakom beži sa dna Jadrana! Beograđani osvojili Bar!

23:44

0

Dragan Milosavljević predvodio srpski tim do velikog brejka

Dragan Milosavljević - Copyright AdmiralBet ABA liga/Mornar-Barsko zlato/MEDIA Pro

Košarkaši Mege prevazišli su krizu rezultata i krenuli uzlaznom putanjom u AdmiralBet ABA ligi. Na gostovanju Mornaru zabeležili su pobedu rezultatom 101:86 (31:24, 19:21, 27:18, 24:22), bio je to drugi trijumf za redom nakon pet uvodnih poraza u sezoni.

Gosti su vodili od početka meča, u drugoj četvrtini poenima Dragana Milosavljevića imali su "plus 12" (39:27). Na početku treće deonice Barani su se približili na 54:53, međutim, trojke Rudana i Kazalona odbili su napad rivala i pred poslednju četvrtinu ponovo stekli dvocifrenu prednost (71:60) koja je potom uvećana na nedostižnih 83:63.

Bivši reprezentativac Srbije Dragan Milosavljević sa 20 poena, šest skokova i sedam asistencija vodio je Megu do ubedljive pobede. Pratio ga je Ahmad Rori sa 14, Andrija Grbović i Danko Branković sa po 13 poena.

U ekipu Mornara najefkasniji je bio Vladimir Mihailović sa 26 poena, dok je Deron Rasel postigao 19.