FMP nastavio trijumfalni hod na Jadranu! Velika kocka ostala nekažnjena, MZT pao u Železniku!

19:26

0

Panteri zadržali korak za vodećim Partizanom

Košarkaši FMP-a - Copyright AdmiralBet ABA League/FMP

Jadranska bajka FMP i dalje traje. Panteri su, posle reprezentativne pauze, nastavili trijumfalni hod u regionalnom takmičenju, a šestu pobedu u sedam dosadašnjih utakmica ostvarili su na domaćem terenu protiv MZT - 101:97 (33:24, 22:29, 24:13, 22:31).

Pretposlednji tim AdmiraBet ABA lige umalo je kaznio prerano opuštanje „pantera“, koji su u oba poluvremena prelako ispustili velike prednosti. Najpre su u finišu druge deonice serijom 11:0 gosti istopili minus 13, da bi u završnih 10 minuta FMP-u bilo malo i plus 19 za mirno privođenje meča kraju.

Naime, gosti su u drugoj polovini četvrtog kvartala krenuli u furioznu seriju 15:1 koja im je dala krila da na deset sekundi pre kraja priđu na samo poen zaostatka, ali su košarkaši FMP-a u dramatičnoj penal završnici, ipak, uspeli da odbrane već upisanu pobedu.

Najefikasniji u Železniku bio je Paulius Valinskas sa 19 poena dok je 16 postigao Trent Frejzer, a imao je i devet asistencija.