Au, ljudi kakva utakmica! Velika drama i velika pobeda Srbije! (GALERIJA, VIDEO)

14.11.2022

21:15

0

Autor: G. F.

Pobeda znači da mirno čekamo februar i nastavak kvalifikacija

Au, ljudi kakva utakmica! Velika drama i velika pobeda Srbije!  (GALERIJA, VIDEO)
Marko Gudurić - Copyright MN Press

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je Tursku sa 77:76 (24:21, 13:13, 17:20, 23:22)!

Auh, kakva drama u Beogradu! Neverovatna! I sa srećnim krajem! Srbija je pobedila, Srbija je ostvarila veliku, veliku pobedu i otvorila vrata Mundobasketa! Bilo je ovo utakmica o kojoj će se pričati i koja će se prepričavati! Strašna podrška sa tribina, strašna borba na terenu i trijumf sladak da slađi valjda ne može da bude.

Svi su naši košarkaši junaci ovog trijumfa, ali se mora naglasiti učinak Dušana Ristića, koji je rafalnom paljbom za tri poena uspeo da odgovori Turcima kada su bili u naletu. Meč je završio sa 16 poena, a dva više postigao je odlični Marko Gudurić. Ognjen Dobrić je dodao 11, Luka Mitrović 10, ali se zaista učinak svih igrača mora oceniti veoma visokom ocenom. U redovima Turske najbolji je bio Vilbekin sa 22 poena, a pratio ga je Bitim sa 18.

Sledi pauza do februara i "prozora" u kom naša reprezentacija igra sa Grčkom u gostima i Velikom Britanijom kod kuće.

SRBIJA: Gudurić 18, Jaramaz 5, Lučić 8, Radanov 3, Ristić 16, Anđušić, Dobrić 11, Jagodić-Kuridža, Jović 6, Mitrović 10, Simanić, Trifunović.

TURSKA: Bitim 18, Hazer 5, Kabadža 6, Koksal, Osmani 8, Birsen, Mahmutoglu 2, Sajbir 2, Sipahi 11, Tundžer, Vilbekin 22, Jasar 2.

Kvalifikacije za SP, Grupa I

Letonija - Velika Britanija 79:63

Srbija - Turska 77:76

Belgija - Grčka u toku

Kraj utakmice!

40. minut, 77:76 - pobegla je lopta Mitroviću u aut. Ataman traži tajm-aut. Dokraja je 13 sekundi.

40. minut, 77:76 - Na 32 sekunde do kraja Srbija se odbranila. Novi tajm-aut za selektora Pešića. Sve staje u ovaj napad!

39. minut, 77:76 - Gudurić siguran sa penala. Radanov se vraća na parket da zaustavi Vilbekina. Došlo je do preuzimanja, Gudurić je čisto blokirao Vilbekina ali su sudije dosudile faul! Nije pogodio nijedno bacanje!

38. minut, 75:76 - Trojka Turaka i polaganje Gudurića. Videli smo i po jedan neiskorišten napad obe selekcije. Vilbekin je namestio ruku i ponovo pogodio trojku. Tajm-aut za selektora Pešića.

37. minut, 73:70 - Pogađa i Dobrić trojku! Tajm-aut za Atamana.

36. minut, 70:70 - Defintivno nas Dušarn Ristić drži u igri, postigao je 16 poena, a 11 u ovoj četvrtini. Hvata loptu i pod našim košem Ristić, a Gudurić donosi izjednačenje.

35. minut, 66:70 - Ristić za tri, Vilbekin odmah vraća! Selektor Pešić traži tajm-aut.

34. minut, 63:67 - Trojka i od Lučića, Kabadža lako pogađa. Sudije sviraju faul Dobriću, Pešić traži da se pogleda snimak. Odluka je da je je Dobrić napravio nesportski faul. Bitim pogađa oba bacanja. Penale dobio i Vilbekin i rutinski ih pogodio.

33. minut, 59:60 - Nova trojka Ristića!

32. minut, 57:57 - Anšuđić je promašio trojku, Vilbekin pogodio. Ali je Ristić pronašao pravi odgovor!

Kraj treće četvrtine, 54:54 - Biće drame do kraja! Srbija nikako ne uspeva da se odlepi, ne daju se Turci.

29. minut, minut - 54:52 - Bitim je nezaustavljiv, ubacio nam je 11 poena u ovoj četvrtini.

28. minut, 54:50 - Trojka Dobrića koja je raspalila navijače! Jaramaz krade loptu, sa tribina grmi "Srbija, Srbija"! Mitrović zakucava, Vilbekin pogađa trojku preko bloka.

27. minut, 49:46 - Gudurić fauliran pri šutu za tri poena. Kabadži je to četvrta lična greška. Klupa Turske dobija tehničku grešku! Gudurić ne greši. Ubacio je sva četiri penala.

26. minut, 45:46 - Sjajna minijatura Mitrovića, Bitim pogađa trojku.

25. minut, 43:43 - Trojka Turaka, Mitrović polovičan sa penala. Obe ekipe su u bonusu. Bitim donosi izjednačenje svojim desetim poenom.

24. minut, 42:38 - Ataman traži nesportski faul, Pešić ne želi da ćuti! Traži od turskog selektora da ne pravi pritisak na arbitre. A sudije ipak gledaju snimak. Podlegli su pritiscima, ali tu nije bilo materijala za više od običnog faula.

23. minut, 42:38 - Opet precizan Osmani. Naše košarkaše baš neće šut. Kabadža je napravio treći faul. Lučić precizan oba puta.

22. minut, 40:36 - Po jedan promašen napad na obe strane, pa zakucavanje Osmanija. Sipahi pravi četvrti faul. Mitrović pogađa uz prekršaj Osmanija. Siguran i sa penala.

- Utakmicu gledaju i novi ministar sporta Zoran Gajić u drutšvu predsednika KSS Predraga Danilovića i predsednik i trener Partizana Ostoja Mijailović i Željko Obradović.

Završena je druga četvrtina, 37:34 - Tvrda utakmica u Beogradu. Srbija ima prednost, ali je utisak da je mogla da bude i ubedljivija. Odbrana Orlova je na veoma visokom nivou, još samo da uđu neki šutevi koji su dosad izlazili iz obruča.

20. minut, 37:34 - Dva plus jedan gostiju, pa prolaz Hazera i laki poeni.

19. minut, 37:29 - Tehnička greška Turske. Lučić jedno, pa Jaramaz dva bacanja za najveću prednost Orlova. Sa tribina se čuje "Vasa Micić, Vasa Micić". Prozivka za Turke koji nisu dozvolili našem košarkašu da zaigra!

18. minut, 34:29 - Brutalno zakucavanje Gudurića, postigao je osam poena do sada.

18. minut, 32:29 - Sudije sviraju nesportski faul Radanovu. Samo koji minut ranije potpuno isti siutaciju nisu okarakterisali kao nesportski faul nad Anđušićem. Promašili su Turci oba bacanja! Jović je ukrao još jednu loptu, istrčao kontru i promašio polaganje. Posle trojke Vilbekina Pešić traži tajm-aut. Skoro punih šest minuta Turska je bila bez poena.

17. minut, 32:26 - Strašnu odbranu igra Srbija. Strašnu! U napadu škripi, ali je Turska iskoristila bonus i svaki njihov faul su bacanja za nas. Lučić pogađa oba penala. I publika prepoznaje kvalitet odbrane našeg tima, čuju se aplauzi sa tribina.

15. minut, 30:26 - Prazan hod prekidamo kontrom. Gudurić zakucava, Turci ponovo traže tajm-aut. Još jedna kontra koju poenima rešava Mitrović.

14. minut, 26:26 - Ponovo su na parketu Lučić, Gudurić i Jović. Stao je napad Srbije.

12. minut, 26:26 - Jagodić-Kuridža neuspešan sa penala posle trećeg faula Sipahija. Dobra kontra Orlova i poeni Dobrića za prve poene u ovoj četvrtini. Azer pogodio u faul i sa penala izjednačio rezultat.

11. minut, 24:23 - Nije iskoristila Srbija prvi napad u drugoj četvrtini. Jašar je precizan.

Kraj prve četvrtine, 24:21 - Sjajna krađa Jaramaza i asistencija za Dobrića koji zakucava!

10. minut, 22:19 - Mahmutoglu je polaganje prekinuo seriju Srbije, pa odmah napravio faul nad Dobrićem. Ognjen je pogodio jedno bacanje.

9. minut, 21:17 - Trojka Jaramaza, Ataman traži tajm-aut. Srbija je u seriji od 10:0!

8. minut, 18:17 - Gudurić siguran sa penala.

7. minut, 16:17 - Radanov! Sjajna akcija, izbacio je dvojicu rivala i zakucao loptu u koš! Na parketu su Dobrić i Jagodić-Kuridža.

6. minut, 14:17 - Nova trojka Jovića! Jaramaz i Mitrović su na parketu, Jović i Ristić na  klupi.

5. minut, 11:17 - Nemamo rešenja za Kabadžu, Ristić dobro rešava napad. Ali Sipahi postiže drugu trojku.

4. minut, 9:12 - Kabadža pogađa za dva, a Jović za tri poena. Pokušao je i Gudurić, ali nije pogodio.

3. minut, 6:10 - Radanov pogodio jedno od dva slobodna bacanja. Sipahi skoro sa centra uz zvuk sirene pogađa trojku. Gudurić smanjuje prednsot Turaka.

2. minut, 3:7 - Osmani za dva, pa Bitim dva plus jedan. Gubi Srbija loptu, Sipahi to kažnjava.

1. minut, 3:0 - Ristić za tri poena! Posle odlične odbrane stigla je nagrada za našeg košarkaša.

- Utakmica je počela!

- Minut ćutanja za sve nastradale u bombaškom napadu u Istanbulu!

- Prva petorka Srbije: Lučić, Radanov, Ristić, Gudurić i Jović.

- Sve je spremno za početak susreta.

- Prvi taktovi himne Turske ispraćeni sporadičnim zvižducima, ali nije dugo potrajalo. Niko ne želi da čuje takve stvari.

- Ovacije za naše košarkaše na predstavljanju. Odlična je atmosfera.

- Tribine u hali Aleksandar Nikolić su lepo popunjenje. Imaće Srbija značajnu podršku protiv Turske.

- Igrči obe reprezentacije su na terenu, u toku je zuagrevanje za važnu utakmicu.

- Košarkaši Turske krenuli su na utakmicu. Autobus je pod policijskom pratnjom.