Partizanu pripala drama u Atini! Veliko vođstvo prokockano, ali slavi se pobeda!

21:36

0

Crno-beli se kockali

Jam Madar - Copyright MN Press

Košarkaši Partizana u šestom kolu Evrolige savladali su grčki Panatinaikos sa 91:89 (31:16, 23:25, 14:23, 23:25). Mogli  su crno-beli da ubedljivije reše pitanje poebdnika, naročito nakon sjajne prve deonice, a potom i čitavog poluvremena, ali je usledio pad u nastavku, pa je do samog kraja bilo neizvesno.

Takođe, meč je obeležila i pauza na tri minuta od kraja, kada su navijači nezadovoljni razvojem meča na terenu, ubacivali predmete na parket, a tom prilikom, flaša je pogodila u leđa doktora crno-belih.

Krenula je ekipa Željka Obradovića silovito u defanzivi, sa visokim fokusom na protivničke šutere. Ledeja i Lesora je bilo po celom terenu, pa dok su atraktivno igrači pred košem rivala, neutralisali su i uvek opasnog Papajanisa. Već nakon tri minuta igre, crno-beli su vodili sa 13:2, a čekalo se na prve poene Panatinaikosa iz igre sve do petog minuta i Ponitke. Panter i Madar sa distance i Lesor i Ledej u reketu, činilu su ono što je Obradović zamislio, ali je u finišu prvog kvartala došlo do pada koncentracije, pa je Kalaicakis ubacio trojku preko celog terena.

Probudila se i domaća publika, a Zeleni su trojkom otvorili i drugo poluvreme, pa je od +18 za Partizan, ubrzo domaćin bio nadomak jednocifrene razlike. Ipak, više raspoloženih igrača u rotaciji Partizana, održali su plus na strani crno-belih. Panter je bio naročito inspirisan u prvom poluvremenu, koje je završio sa 20 poena, a Egzum je sprečio još jedan nalet domaćina u poslednjim sekundama. Iskoristio je polaganje uz faul, za 54:41.

Po povratku na teren, kao da je neki drugi Partizan nastupao, usledio je veliki pad u igri, kako energetski, tako i u koncentraciji tima. Nizale su se greške u organizaciji, dok je Panatinaikos imao ogromnu podršku navijača. Panteru i Lesoru, priključili su se Egzum i Anđušić, pa su crno-beli bili na sigurnih osam poena prednosti.

U finišu meča, viđena je velika drama. Osim što su domaćini prišli na -1 i bili nadomak veikog preokreta, usledila je i pauza na tri minuta do kraja, nakon što su na parketu završili razni predmeti. Tom prilikom, flašom u leđa je pogođen i doktor crno-belih. Iako je usledila drama i što se rezultata tiče, crno-beli su kontrolisali dešavanja na terenu. Više puta je domaćin bio na -2, ali u ključnim trenucima ovog susreta, odbrana Partizana je bila iznad svakog nivoa.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je kapiten Kevin Panter sa 29 poena, od kojih je čak 20 ubacio tokom prvog poluvremena, Lesor ga je pratio sa 14, dok je Ledej imao 13, Egzum poen manje. Dvocifreni su bili i Anđušić i Madar, po 10.

U ekipi Panatinaikosa, po 17 su ubacili Volters i Bejkon.

Blog uživo

Četvrta četvrtina

10. minut - Žure crno-beli, ishitrene reakcije mogu ih koštati trijumfa, Panatinaikos smanjuje na -4. Pokušaj Anđušića izlazi iz koša, na drugoj strani, promašaj i Grka. U međuvremenu je potvrđeno da je prekid usledio nakon što je flašom pogođen lekar Partizana. Egzum polovičan sa penala, 89:84, a na drugoj strani Bejkon pogađa 3/3, 89:87. Na nešto više od pet sekundi do kraja, fauliran je Anđušić, 91:87. Grigonis nije uspeo za tri, ali zahvaljujući sjajnoj blokadi Ledeja. Ipak, čelendž domaćina, pa je lopta završila u rukama Zelenih, na dve sekunde do kraja. Stigao je Panatinaikos na -2, pa je Obradović tražio tajm-aut, a crno-belima je ostala jedna sekunda. Krenulo je vreme ranije, a i himna Evrolige, ipak poslednja sekunda se igrala još jednom. Pobeda Partizana, 91:89.

9. minut - Kockaju se crno-beli. Zadrđava Anđušić loptu, a Panter nije uspeo da poentira u poslednjim sekundama

8. minut - Nakon pauze, Ponitka na liniji penala, -8. Izgubljena lopta crno-belih, Ledej je na istom delu terena dva puta pao, a potom i promašio sa poludistance. Na drugoj strani, Lesor najviši u skoku

7. minut - Partizan gubi loptu, a Bejkon pokušava atraktivno prego Egzuma, međutim, Australijanac je uspeo da izbori loptu za crno-bele, što je izazvalo opšte nezadovoljstvo u hali, Kao epilog, tehnička Dejanu Radonjiću, a Anđušić je bio siguran sa penala, +7. Panter rešava sa distance, 88:78. Sudije su zaustavile igru, nakon što je na parketu završila reklama i to nakon reakcije nekog od navijača iz prvog reda. Usledila je gužva iza klupe Partizana, a sudije i dalje vagaju da li će se i kada nastaviti meč. Igra se!

6. minut - Vraćaju crno-beli +10, odlični trenuci Egzuma i Pantera, ali nisu stali ni Zeleni. Kapiten polovičan, 84:76

4. minut - Evo prvog poena Pantera u nastavku, 76:71, a i dobre role Egzuma, +7.

3. minut - Egzum sjajan u odbrani, otvara se za Ledeja i zakucavanje za 72:68. Laki poeni i za Voltersa, a potom je Australijanac faulirao Ledeja, +4. Rampa Lesora okarakterisana je kao faul, pa je Ponitka završio na liniji penala. Srećom po crno-bele, bio je polovičan.

2. minut - Ekstra posed za Partizan, ali ništa od čitave akcije, previše neodlučnosti. Pod drugim košem, Volters 2+1, Panatinaikos nadomak izjednačenja

1. minut - Egzum ide do kraja, +6, na drugoj strani Bejkon polovičan sa penala, pa Zeleni stižu do ofanzivnog skoka

Treća četvrtina

10. minut - Treći faul Lesora, i dva poena Vilijamsa, -4. Pokušaj Anđušića je završio na obruču, a Lesor je fauliran u pokušaju da se dokopa lopte, pa su crno-beli došli do +5. Bio je Francuz polovičan, ali je Ledej bio najviši u skoku, pa je napad Partizana nastavljen, ali evo i još jedne izgubljene lopte. Na isteku deonice, na liniju za slobodna bacanja našao se Ledej, ali 0/2. Nakon 30 minuta igre, 68:64.

9. minut - Izgubljena lopta Partizana, kazna Gudaitisa, ali kakav pas Egzuma za Lesora i atraktivno zakucavanje Francuza! 67:59

7. minut - Lesor siguran sa linije slobodnih bacanja, na drugoj strani, Egzum je odigrao dobru odbranu. Siguran i Anđušić, Partizan ponovo na sigurnih +8

6. minut - Grigonis je sa penala doveo Panatinaikos na samo poen zaostatka, crno-beli imaju velikih problema u organizaciji napada, delom i zahvaljujući odbrani domaćina. Vraća se Madar na parket i već je lopta krenula da teče, pa Anđušić ubacuje trojku, 61:57

5. minut - Izgubljena lopta Pantera i Lesora, a Panatinaikos stiže do lakih poena, -5. Vratili su se Zeleni, Papajanis zakucava, 58:55.

3. minut - Strpljivo grade crno-beli, Lesor je siguran sa penala, ali Volter odgovara sa distance, 58:51

2. minut - Bejkon ubacuje trojku sa velike udaljenosti, navijači prave neverovatnu buku, kao u najboljim danima Zelenih. U narednom posedu, ponovo poentira Bejkon, pa Obradović mora da seče nalet domaćina tajm-autom

1. minut - Volters preko Lesora na otvaranju kvartala za -11. Ne ide trojka Papapetrua, ali je Ledej najviši u skoku.

Druga četvrtina

10. minut - Ponitka siguran sa penala, a Ledej gubi loptu, pa domaćin ponovo ima priliku za odličan finiš. Papajanis za tri, 51:41. Egzum na prodor, upravo pored Papajanisa, za 2+1, 54:41

9. minut - Drugi faul Partizanovog kapitena, a Ponitka polovičan. Evo kapitena i u napadu, još jedna trojka, ovog puta iz velike udaljenosti. 20 poena Pantera za poluvreme, 51:36

8. minut - Panter je večeras naročito inspirisan, 44:31. Madar faulira Lija na šutu za tri, koji je pogodio 2/3, ali Vilijam prvi stiže do lopte, pa je Grigonis pogodio za 44:35. Tražili su domaćini faul, ali zbog burne reakcije, "zaradili" su tehničku grešku, koju je realizovao Panter, a stiže i trojka Madara, 48:35

6. minut - Partizan dozvoljava buđenje Panatinaikosa, lako zakucavanje Papajanisa, i kreće buka u hali. Prokockali su crno-beli 18 poena prednosti, ali Madar čuva dvocifrenu razliku, 40:28. Papajanis polovičan sa penala, a na terenu je i Anđušić, koji košem otvara utakmicu.

4. minut - Na trenutak su odbrane oba tima bile dominantnije od ofanzive, ali je potom Ledej uspeo da pronađe prilično lak način da poentira, 37:26

2. minut - Nije znao Partizan šta će sa loptom u napadu, a Egzum nije imao ni sreće pri šutu sa distance, ali neverovatan Lesor je zakucao za tv špice. Grigonis je uzvratio, a crno-beli su stigli do još jednog atraktivnog poena, Egzum za 35:22

1. minut - Partizan i u nastavku igra svoju odbranu, ali još jedna trojka domaćina na isteku napada, 31:19, potpuno niotkuda. Pogađa i Panter, ali sudije su uočile faul Ledeja, pa nema poena za crno-bele

Prva četvrtina

10. minut - Partizan ne žuri u kontri, ali još jedna dobra reakcija Lesora, pa i druga i eto +14 za crno-bele, za novi tajm-aut Radonjića. U poslednjoj sekundi, Panter uz faul pogađa sa distance, četiri poena iz jednog napada za 31:13. Domaćinu je ostalo nekoliko stotinki, a Kalaicakis je uspeo da sa preko pola terena pogodi trojku, 31:16! Probudila se i domaća publika.

8. minut - Crno-beli večeras odlični u odbrani, gotovo bez greške. A kao podrška sjajnoj defanzivi, stiže i trojka Pantera. Lesor niže rampe, a prilično dug napad domaćih, prekida Ponitka, 20:10. Ledej polovičan sa penala, a Panatinaikos kažnjava Partizanov skok, 21:13

6. minut - Prvi šut Papapetrua protiv bivšeg tima i evo trojke. Na drugoj strani, precizan i Volters. Ipak, crno-beli ne staju, Lesor atraktivno zakucava, 17:8

5. minut - Panatinaikos se muči u napadu, ali evo i prvog koša iz igre i to nakon promašene trojke, dobro je u skoku odreagovao Ponitka, a potom je i Bejkon zakucao, 13:6. Obradović tajm-autom seče pokušaj domaćina da se vrati

4. minut - Požrtvovani Ledej! Završio je igrač crno-beli u reklamama, ali je uspeo da vrati loptu do Lesora, a nakon dodavanja, otvorio se pod košem i zakucao, 11:2, pa je Radonjić morao da traži tajm-aut. Partizan stiže i do dvocifrene razlike, Panter pogađa nakon još jedne dobre odbrane, 13:2

3. minut - Atraktivna rampa Papajanisa na Ledeju, a Madar dobro otvara i ovaj meč. Izraelac sa poludistance, a potom i ukradena lopta crno-belih, koju je realizovao Lesor, 9:2

2. minut - Panter sa distance, 5:0. Evo i prvih poena Zelenih, sa penala, 5:2

1. minut - Počinje, prvi napad za crno-bele. Dobro teče napad Partizana, Madar ide na ulaz, za 2:0. Na drugoj strani, Ledej siguran u odbrani, ali nije uspeo da nekoliko sekundi kasnije nagradi sebe i košem

Pred početak meča, Janis Papapetru je od domaćina dobio prigodan poklon. On je u dresu Zelenih proveo četiri godine, a bio je i kapiten tima. Zatim se odlučio za prelazak u Partizan.

Partizan u dobrom raspoloženju stiže u Atinu. U regionalnoj ligi, zauzimaju prvu poziciju sa pet trijumf, dok su u Evroligi trenutno deveti, ali sa dva trijumfa u nizu.

Panatinaikos pak kuburi u ovoj sezoni, u Evropi zauzimaju tek 17. mesto, sa tek jednom pobedom.

I Evroliga se danas oglasila na svom zvaničnom Tviter nalogu i podsetila na povratak Željka Obradović u famoznu OAKA arenu, gde je od 1999. do 2012. godine vodio Panatinaikos.