Zvezda stigla do prvog i velikog trijumfa: Pun Pionir video Vildozu, ali i veličanstven povratak Nedovića!

19:10

0

Trijumf u Evroligi nakon četiri poraza

kkcz-bayern-080 - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde u petom kolu Evrolige savladali su ekipu minhenskog Bajerna sa 78:72 (28:17, 16:26, 21:14, 13:15).

Ekipa Vladimira Jovanovića tako je stigla do trijumfa u Evroligi, nakon četiri poraza, a najefikasniji u crveno-belom dresu bio je novajlija Luka Vildoza za 20 poena, dok su po 12 imali Bendžamin Bentil i Ognjen Dobrić, a jedan manje ubacio je povratnik Nemanja Nedović. Kod rivala, istakao se Kešas Vinston sa 18 poena, dok je kapiten Vladimir Lučić imao 12. Večeras je igrao i Ognjen Jaramaz, a meč je završio sa četiri poena.

Senku na pobedu crveno-belih baca povreda Luke Mitrovića, koja se dogotila dokom prvog poluvremena, a krilni igrač je u nastavku, u civilu ispratio meč.

Silovito je krenula Zvezda večeras. Odličnim procentom šuta sa distance, načinili su uvodnu, osetniju prednost. Ipak, ono što nije bilo pohvalno, mučili su se u reketu, ali Bajern to nije uspeo da kazni tokom prvih deset minuta. Domaćin je pre svega trojkama stigao do prednosti od 15 poena, koju je uspeo da prokocka u drugoj deonici.

Bavarci su u ovom delu meča načinili seriju i to sa linije za slobodna bacanja. Heris i Vinston su predvodili ekipu trenera Andree Trinkijerija, do preokreta, a potom i prednosti od četiri poena. Bio je to veliki pad u igri domaćina, koji se vratio zahvaljujući Vildozi i Nedoviću, pa su na pazi imali minimalnu prednost, 44:43.

Neverovatnu partiju večeras je igrao Luka Vildoza, koji je debitovao pred Zvezdinim navijačima u Evroligi i tokom prvog poluvremena pokazao da je pravo pojačanje. Takođe, povratak Nemanje Nedovića na parket, izazvao je oduševljenje, a bek je potvrdio da je povreda prošlost.

Drugo poluvreme proteklo je u izjednačenoj igri, ali su domaćini spretno odolevali u trenucima kada se lomilo.Mogao je Bajern u finišu treće deonice da ugrozi trijumf crveno-belih, ali nekoliko neiskorišćenih napada koštalo ih je boljeg rezultata. U finišu je dodatno povukao i kapiten Lučić, ali je četi Andree Trinkijerija nedostajao bar još jedan raspoložen igrač kako bi ugrozili Zvezdu, koja je večeras bila dominantna.

Blog uživo

Četvrta četvrtina

10. minut - Nedović siguran sa slobodnih bacanja, Zvezda sve bliža pobedi, 78:72. Lučić, pa Vinston u poslednjem minutu nisu uspeli da utiču na razliku, pokušajima sa distance. Kraj, veliko slavlje Zvezde!

9. minut - Lučić je sa penala ublažio razliku, Bajern je i dalje u igri, -4

8. minut - Evo i poena Bentila, Zvezda ide ka prvoj i velikoj pobedi u ovoj sezoni Evrolige. Ishitreni pokušaji Bavaraca, koji na dva minuta do kraja pokušavaju sa distance, ali se rezultat nije promenio

7. minut - Koš Lučića ponovo vodi u tajm-aut Jovanovića, a nakon minuta pauze Martin za 74:67

6. minut - Vinston se ponovo angažovao, i nakon faula pri šutu za tri, odgovara na seriju Zvezde, 72:65

5. minut - Kako se bliži kraj meča, tako se zategao šut igrača oba tima. Nizali su se promašaji i greške, a crveno-beli su čuvali 72:60, nakon pogotka Petruševa. Heris zadržava optimizam kod gostiju

3. minut - Ali i Bajern ima svoje uzdanice, kapiten Lučić pogađa kada je najvažnije, -10

1. minut - Kako je zatvorena pretnodna deonica, tako su crveno-beli i ušli u poslednji kvartal, trojkom. Sada je pogodio Dobrić, 68:57

Treća četvrtina

10. minut - Ponovo se aktivirao i Bentil, za 61:56, dok na drugoj strani izlazi lopta iz koša nakon šuta Jaramaza. Crveno-beli ponovo kontrolišu dešavanja na terenu. I još jedna trojka Vildoze - 65:57

8. minut - Vildoza je namestio ruku, evo i nove trojke, navijači su oduševljeni velikim pojačanjem!

7. minut - Bivši igrač Zvezde, Kori Volden, potom je bio siguran i sa penala, a nadovezao se i Vajler-Beb, pa je nastupio egal, 56:56

6. minut - Novi poeni Nedovića, prvi u nastavku meča, a ni mladi Lazarević nije podlegao pritisku i crveno-beli se ponovo, polako bliže dvocifrenoj razlici. Ali, Volden nije mislio tako, 55:50

5. minut - Usledio je period nešto mirnije igre, sa promašajima na obe strane, a Vildoza sa penala prekida "post", 51:48

4. minut - Petrušev ubacuje još jedan penal, 49:48

2. minut - Ne odustaju ni gosti, Vinston za -1, ali odgovara Petrušev sa penala. Bavarci poentiraju sa distance i to preko Vajler-Beba, 48:48

1. minut - Odlično otvaranje Zvezde, preko Holanda, 46:43, ali ono što se definitivno ne dopada ni navijačima ni timu, Luka Mitrović se obukao i meč prati sa klupe. O kakvoj povredi je reč, biće poznato nakon utakmice.

Druga četvrtina

10. minut - Vinston je vratio prednost, ali je usledila nova trojka domaćina, Nedović pokazuje da je povreda daleka prošlost, 44:43!

9. minut - Jaramaz ponovo fauliran, ali ovog puta je bio sigurniji, 40:36. Na identičan način je uzvratio Nedović, koji je potom i načinio faul upravo nad Jaramazom. Ponovo je srpski šuter bio na liniji penala, 41:38. Kako večeras igra Luka Vildoza! Neverovatna partija! Trojka za 41:41!

8. minut - Evo i prvih poena Nemanje Nedovića u pravom trenutku!

7. minut - PREOKRET! Kockala se Zvezda i ostavila dovoljno prostora rivalu, koji iz minuta u minut uspostavlja kontrolu meča. Vinston i Rubit za 36:34!

5. minut - Vinston je doveo Bajern na -1, ali trojka Martina čuva plus na strani domaćina

4. minut - U listu strelaca se upisao i Lučić, pa je Vladimir Jovanović pozvao tajm-aut, Bavarci na samo -2! Tokom prve četvrtine, crveno-beli su imali i +15, ali... Nalet na trenutak zaustavlja Dobrić, 32:28

3. minut - Marković se vratio na parket, ali nije uspeo da pogodi trojku kojom bi crveno-belima vratio dvocifrenu razliku. Sa druge strane, Vinston je fauliran pri šutu za tri poena, i uspeo je da pogodi sva tri sa penala. Bajern je ponovo u igri, 30:26

1. minut - Penal završnica iz prve, prenela se i na početak druge deonice, Bajern je nastavio u istom ritmu, ovog puta Heris, - 9. Na kratko je njegovu seriju prekinuo mladi Lazarević, ali Bavarci su režirali povratak u meč.

Crveno-beli imaju podršku i fudbalera Zvezde, kao i uspešnog strelca, Damira Mikeca

Prva četvrtina:

10. minut - Nakon prve četvrtine, Zvezda vodi sa 28:17!

9. minut - Nastavlja se serija gostiju, koji su sa linije slobodnih bacanja uspeli da smanje razliku na jednocifreno, 24:16. Nanizali su Bavarci osam poena i tako prekinuli Zvezdinu dominaciju, ali, Vildoza je večeras sjajan! Ovog puta je on bio na liniji penala, pa je prednost crveno-belih ponovo na +10.

8. minut - Na krilima Rubita, ekipa Andree Trinkijerija je uspela da smanji razliku. Izbegnut je tako ubedljiv minut, koji bi bio nenadoknadiv po Nemce.

7. minut - Zvezda preko Martina stiže do dvocifrene razlike, a Vildoza pogađa za tri, velika prednost na opšte oduševljenje u Pioniru, 23:8. Jaramaz nije uspeo da odgovori, ali je bio fauliran. Sa penala, srpski šuter polovičan, Bajern se muči u prvom kvartalu

6. minut - Van igre je i Stefan Marković, iz istog razloga kao i Mitrović

5. minut - Cipser prekida na trenutak Zvezdin niz, ali navijače više brine izmena Luke Mitrovića, koji se požalio na bol u preponi. Ponovo Bentil, 15:8

4. minut - Luka Vildoza prvi put pred domaćim igračima igra jedan evroligaški meč i odmah je stigao do koša, sa penala, 10:5, a potom je Dobrić uvećao razliku. Vidi se da crveno-beli žele ovu pobedu!

3. minut - Nekoliko promašaja na obe strane terena, Zvezdi ne ide u prodorima pod koš, dok je Bajern uspeo da prekine seriju domaćina i priđe na -1. Ipak, ne predugo - Mitrović pogađa za 8:5.

2. minut - Dobar u skoku Lučić, ali Vajler-Beb ne koristi priliku da poentira, na drugoj strani Bentil pogađa sa distance, 6:2

1. minut - Trojka Dobrića na otvaranju meča! Nemci smanju košem sa penala, precizan je bio Fredi, 3:2

Tu je i Nemanja Nedović, koji je dočekan veliki aplauzom. U sastavu nema Miroslava Raduljice.

Crvena zvezda: Džon Holand, Luka Vildoza, Stefan Lazarević, Luka Mitrović, Branko Lazić, Hasan Martin, Ognjen Dobrić, Nikola Ivanović, Nemanja Nedović, Stefan Marković, Filip Petrušev i Ben Bentil

Bajern: Nik Vajler Beb, Kori Volden, Kasijus Vinston, Isak Bonga, Ognjen Jaramaz, Vladimir Lučić, Andreas Obst, Pol Cipser, Niklas Vimberg, Elijas Heris, Avgustin Rubitg i Fredi Gilespi

Crveno-beli izlaze na teren

Tu su i košarkaši Bajerna, u čijem su sastavu večeras i Ognjen Jaramaz, kao i kapiten Vladimir Lučić, dok je trener Andrea Trinkijeri, nekadašnji članovi Partizana.

Nakon četiri odigrana kola, i Bajern i Zvezda su na skoru 0-4, pa zauzimaju poslednje pozicije.