Partizan srušio Žalgiris na krilima kapitena Pantera! Crno-beli napravili još jednu žurku u Areni!

0

Četa Željka Obradovića ponovo razgalila navijače

kkpart-zalgiris-250 - Copyright MN Press

Još jedno "ludo" veče u beogradskoj Areni! I još jedna pobeda košarkaša Partizana pred 20.000 raspevanih i oduševljenih navijača!

U 5. kolu Evrolige crno-beli su savaldali Žalgiris sa 87:76 (20:22, 24:14, 16:21, 29:17). Bila je ovo još jedna teška, teška utakmica za izabranike Željka Obradovića koji su konstantno pravili prednost, ali su je gosti konstantno stizali.

Zahvaljujući mirnim rukama u penal završnici, ali najviše Kevinu Panteru, crno-beli su upisali i drugu pobedu u najjačem klupskom takmičenju u Evropi. Kapiten je onako kapitenski pogađao kada god je zaškripalo u napadu, a da mu sudije nisu svirale četvrtu ličnu grešku na samom početku poslednje četvrtine sigurno bi ubacio daleko više od 26 poena sa koliko je završio susret.

Osim same pobede velika stvar je i to što su crno-beli pokazali da su naučili iz grešaka sa početak sezone kada su izgubili dve gotovo dobijene utakmice. Večeras to nisu dozvolili.

Večeras je sve došlo na svoje, a sa tribina se, onako kako samo navijači umeju da "polete" čulo: "Uzmi, Željko, evro titulu!" Ispratio je to iskusni trener uz osmeh i pozdrave ljudima sa tribina.

Naredni meč Evrolige košarkaši Partizana igraju 3. novembra u Atini protiv Panatinaikosa.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 10, Koprivica, Panter 26, Papapetru 4, Eksum 11, Naneli 10, Glas, Lesor 10, Trifunović 3, Anđušić 8, Madar 5.

ŽALGIRIS: Evans 16, Lakavičijus 8, Hejs 7. Kalnietis, Šmits 11, Birutis 2, Lukosiunas, Brazdeikis 10, Dimsa, kavano 8, Butkevicius 7, Ulanovas 7.

Kraj utakmice! Pobeda Partizana 87:76.

40. minut, 84:74 - Ledej!

39. minut, 82:74 - Gosti poloviični sa penala, Madar pogađa oba. Lesor sam ispod obruča, to ne propušta. Pogađaju gosti trojku.

38. minut, 78:70 - Evans pogađa trojku! Eksum četiri puta siguran sa penala! Tajm-aut za Žalgiris.

37. minut, 74:67 - Keveno okreće Trifunovića i pogađa i dodatni penal. Panter se vratio na parket. U igri je i Naneli posle dugo vremena. Lesor siguran sa penala!

36. minut, 72:64 - Kevin Panter nepogrešiv! Već je na 26 postignutih poena. Ide da odmori praćen ovacijama.

35. minut, 69:63 - Keveno jedan od dva sa penala. Panter je "izmislio" poene, a Ledej iznudio faul u napadu rivala! Dovoljno da Arena opet počne da se trese od gmrljavine navijača. Eksum pogađa oba slobodna bacanja.

33. minut, 65:62 - Kakvu je odbranu sada odigrao Lesor! Fenomenalno! Trener Žalgirisa dobija tehničku grešku zbog serije prigovora! Nisu crno-beli to iskoristili i stigla je kazna.

33. minut, 65:60 - Ledej zakucava, gosti traže tajm-aut.

32. minut, 63:60 - I pogađa Panater novu trojku!

31. minut, 60:60 - Brazdejkis vezuje tri poena. Ponovo ne radi napad crno-belih. Sa tribina stiže gromoglasna podrška. Vratio se Panter na parket.

Kraj treće četvrtine, 60:57 - Biće drame u Areni. Žalgiris se vratio u meč.

30. minut, 59:56 - Lesor pogađa oba penala, Papapetru u igri umesto Ledeja.

29. minut, 57:56 - Trojkaaaa. Anđušić!

28. minut, 54:54 - Loš ritam u napadu. Gosti se vratili u meč! U igri su Panter, Eksum i Anđušić.

27. minut, 54:49 - Brazdeikis vezuje četiri poena, Obradović traži tajm-aut. Čudan kriterijum sudija, nisu svirali dva čista faula nad crno-belima.

26. minut, 54:45 - Lesor donosi novu dozu energije! Prvo postiže koš, a onda rampom diže sve u hali na noge! Prvi faul Žalgirisa u ovom delu igre.

25. minut, 52:43 - Trifunović trojkom seče seriju Žalgirisa.

24. minut, 49:42 - Trojka Šmitsa, pa dva penala Evansa. Nekoliko brzopletih odluka Vukčevića, koji se vratio na  klupu. Naneli pravi faul u napadu. Već pet ličnih grešaka napravili su crno-beli u ovoj četvrtini.

23. minut, 49:37 - Ledej skuplja promašaj Lesora i pogađa.

22. minut, 47:37 - Sudije ne sviraju faul nad Lesorom, a onda daju četvrtu ličnu grešku Panteru. Trifunović je ušao umesto kapitena.

21. minut, 47:36 - Panteeeer! Trojka! Nasavlja gde je stao pred pauzu.

Počela je treća četvrtina.

- Navijači Partizana sakupljaju pomoć za OFK Beograd. Kutija za priloge kruži halom.

Kraj druge četvrtine, 44:36 - Velika je borba u Areni, crno-beli na krilima kapitena Pantera drže prednost!

19. minut, 44:36 - Ponovo je Panter pogodio, a sa penala je siguran Papapetru.

18. minut, 40:34 - Upalio je ovaj tajm-aut gostiju, vezali su četiri poena. Sada tajm-aut traži Obradović.

16. minut, 40:30 - Panteeeeer! Trojka za nastavak serije i prvu dvocifrenu prednost crno-belih!

15. minut, 37:30 - Kapiten ne staje, evo ga na 10 poena!

14. minut, 34:30 - Nova mini serija Žalgirisa, ali i Pantera.

13. minut, 31:25 - Uljanovas za tri, Panter dva puta precizan za dva. Tajm-aut za goste.

12. minut, 27:22 - Eksum sa penala, pa Anđušić trojku i dva penala za prednost crno-belih.

- Čirlidersice drže atmosferu na visokom nivou.

Kraj prve četvrtine, 20:22 - Lekavičijus trojkom zaključio prvih deset minuta igre i doveo Žalgiris u prvo vođstvo.

10. minut, 20:19 - Butkevičius vezao pet poena.

8. minut, 20:14 - Priđli su gosti na minus 1, Naneli trojkom odbio ovaj udar Žalgirisa! Pogodio i Eksum.

7. minut, 15:12 - Dva promašaja vezuje Papapetru, Lekavičijus vraća Litvance u igru. Tajm-aut za Željka Obradovića.

6. minut, 15:10 - Pogađa opet Šmits, ali pogađa i Ledej, Lekavičijus pogađa trojku.

5. minut, 13:5 - Šmits za dva, pa Nanaeli braća istom merom.

4. minut, 11:3 - Naneli pogađa dva od tri slobodna bacanja.

4. minut, 9:3 - Madar otvara trojkom, precizan je i Papapetru!

3. minut, 4:1 - Gosti ubacili jedno slobodno bacanje, Ledej zakucao!

1. minut, 2:0 - Lesor postiže prve poene na meču! Ulanovas je promašio za dva, a Brazdeikis za tri poena.

Utakmica je počela!

Madar, Naneli, Papapetru, Ledej i Lesor počinju meč za Partizan!

- Zatresla se Arena pošteno! Proslavili su navijači gol fudbalera Partizana u Nici kao da su na stadionu uživo videli pogodak Rikarda!

- Odbojkaši Partizana doneli trofej osvajača Kupa Srbije, koji su čekali više od 30 godina! Grobari ih pozdravili dugotrajnim ovacijama!

- Zanimljiv prizor u Areni. Svi navijači Partizana, koji su stigli i sat pre početka utakmice, zagledani su u mobilne telefone. Prate fudbalsku utakmicu Nice i Partizana.

- Predsednik crno-belih Ostoja Mijailović ima poruku za "grobare".

- Arena je rasprodata, u dvorani neće biti mesta ni "igla da padne". Navijači očekuju novu pobedu svojih ljubimaca na čelu sa Željkom Obradovićem.