Partizan ostao bez pobede u Areni! Loš kraj meča za novi bolan poraz crno-belih u Evroligi!(FOTO)

18.10.2022

20:40

0

Pesma 20.000 Grobara ispratila košarkaše, gorak ukus je ostao posle prvog meča u Beogradu posle osam i po godina

0MET2648 - Copyright MN Press

Evroliga je dobila ono što joj je trebalo večeras u Beogradu. Spektakl pred 20.000 navijača Partizana, koji na kraju nisu u slavljeničkom raspoloženju napustili Arenu.

Crno-beli su još jednom izgubili meč koji je trebalo da dobiju po svemu viđenom na parketu. Preciznije, po viđenom u gotovo 33 minuta susreta. Poslednjih sedam su za zaborav i za geldanje iznova i iznova kako se onakve greške više ne bi ponavljale.

Partizan - Olimpija 75:80 (27:17, 22:24, 12:21, 14:18) uz zaista neverovatan podatak da su crno-beli u poslednjih sedam minuta postigli samo četiri poena! Meč su rešile izgubljene lopte Partizana i to posebno u finišu susreta. Čak 11 prodatih lopti učinile su da sve dobro što su pre svih Ledej i Lesor uradili na parketu bude prosuto.

Zek Ledej je bio i najbolji na terenu sa 23 poena i 5 skokova, a samo zahvaljujući njemu Partizan je bio u životu posle strašnog naleta gostiju u trećoj četvrtini. U tom periodu postigao je sve poene za crno-bele! Odličan je bio i Matijas Lesor sa 12 poena, 10 skokova, te po tri ukradene lopte i blokade, ali je pitanje da li će 38 i po minuta koliko je proveo u igri ostaviti posledice na utakmice koje dolaze. Ne treba zaboraviti ni odlične role Jama Madara i Danila Anđušića, koji su pogađali neke veoma važne šuteve.

Šilds sa 25 i Dejvis sa 15 poena bili su nerešiv problem crno-belima i njih dvojica su zapravo doneli veliku pobedu Olimpiji.

Narednu utakmicu Partizan igra već u četvrtak sa Virtusom, takođe u Areni. Malo je vremena, ali Željko Obradović i njegov tim moraju pod hitno da pronađu šta je to što škripi u igri crno-belih. Tri poraza, od kojih su dva zaista lako trebalo da budu pretvorena u pobede, u prva tri kola su znak da postoji veliki problem.

Real - Olimpijakos 20.45

Kraj utakmice, Partizan je izgubio - 75:80! Ponovo su crno-beli imali trijumf u rukama i ponovo im je iskliznuo.

40. minut, 73:78 - Pengos pretrčava Papapetrua i pogađa. Obradović traži poslednji tajm-aut. Ne izgleda dobro.

40. minut, 73:76 - Dejvis pogađa dva penala. U igri je Anđušić. Nova prodata lopta u napadu! Loša komunikacija Anđušića i Ledeja. Neverovatno je šta su crno-beli uradili u poslednjih nekoliko minuta. Do kraja je 38 sekundi.

40. minut, 73:74 - Strašna blokada Papapetrua, ali bez učinka u napadu!

38. minut, 73:74 - Napokon koš! Ulaz Eksuma, ali Pengos pogađa trojku. Pa nova izgubljena lopta u napadu. Faul nad Šildsom, koji pogađa oba puta. Madar menja Eksuma, a Panter Nanelija.

37. minut, 71:69 - Faul Ledeja u napadu. Naneli je predugo držao loptu.

36. minut, 71:69 - Ponovo prodata lopta u napadu. Lesor zaustavio Dejvisa pod košem. Lopta izlazi iz koša posle šuta Eksuma. Tri minuta bez koša crno-belih. Papapetru menja Pantera.

35. minut, 71:69 - Tajm-aut za Željka Obradovića. Ulazimo u pravu dramu u završnici susreta.

35. minut, 71:67 - Šilds zaboravljen na trojci, kažnjava lošu odbranu Partizana.

34. minut, 71:64 - Dejvis pogađa sa penala, to su prvi poeni gostiju u ovoj četvrtini. Nesporazum Eksuma i Lesora u napadu.

34. minut, 71:62 - Eksum! Trojka! Mesina traži tajm-aut, Partizan je u naletu!

33. minut, 68:62 - Lesoro ponovo krade loptu, pa u napadu ispravlja promašak Eksuma!

32. minut, 66:62 - Lesor krade loptu, gosti prave dva faula u odbrani. Crno-beli gube loptu u napadu.

31. minut, 66:62 - Naneli postiće prve poene, a Ledej nastavlja seriju! Nova trojka!

Nova bizarna situacija. Sudije su htele da dodele loptu gostima za početak četvrte četvrtine. Tek posle protesta Obradovića shvatili su šta rade. Nije baš evroligaško suđenje.

Kraj treće četvrtine. Loša četvrtina Partizana, gosti su okrenuli rezultat. Biće uzbudljivo do kraja!

30. minut, 61:62 - Ledej pogađa pod očiglednim faulom, sudije ne sviraju.

29.  minut, 59:62 - Beron pogađa trojku uz faul, pa i slobodno bacanje. U igri su Panter i Papaetru, na odmoru Anđušić i Lesor.

29. minut, 59:58 - Meli pogađa trojku preko bloka na isteku napada.

28. minut, 59:55 - Ledej! Postigao je sve poene za Partizan! Baca se u publiku u pokušaju da dohvati loptu. Ovacije za srčanog Zeka!

27. minut, 57:55 - Ledeeeeej! Trojka. Partizan vodi, Arena opet grmi!

26. minut, 54:55 - Ledej iz veoma teške situacije.

25. minut, 52:55 - Promašuju Anđušić i panter, Šilds postiže trojku. Sada je problem i odbrana. Stao je Partizan. Eksum umesto Madara, Naneli umesto Pantera.

24. minut, 52:52 - Ledej pogađa trojku, Šilds donosi izjednačenje.

23. minut, 49:50 - Ponovo Pengos, prvo vođstvo gostiju!

23. minut, 49:48 - Pengos pogađa trojku posle još jednog lošeg napada crno-belih. Obradović zove tajm-aut. Partizan je bez koša puna tri minuta, prednost se istopila! U igir je Ledej umesto Papapetrua.

23. minut, 49:45 - Nema napada Partizana, potpuno je stao. Šilds postiće još dva poena.

22. minut, 49:43 - Šilds pogađa dva penala.

Počela je treća četvrtina.

Ovo je tačno ono što su Grobari hteli da vide i dožive. Tačno ono što je i Evroligi kao takmičenju neophodno. Pravi pravcati spektakl u Areni pred 20.000 navijača. A i crno-beli košarkaši su na veoma visokom nivou!

Kraj druge četvrtine, 49:41 - Partizan ima dobar rezultat, navijači ovacijama ispratili igrače u svlačionicu!

20. minut, 49:38 - Madar za tri! Odlična akcija srpskog tima! Trifunović menaj Lesora.

20. minut, 46:38 - Do poluvremena je još 50 sekundi, Obradović zove tajm-aut da nacrta akciju i umiri igrače.

19. minut, 46:36 - Očigledan faul nad Panterom u kontri sudije nisu svirale. Navodno se kapiten crno-belih sam sapleo?!

19. minut, 46:36 - Anđušić, Anđušić, Anđušić. Tri od tri sa penala! Ponovo je dvocifrena prednost na strani Partizana!

18. minut, 43:36 - Sada Danilo asistira, a Lesor ponovo zakucava! U odbrani deli spektakularnu rampu, a Anđušić je "vadi" iz auta za novu ludnicu na tribinama!

18. minut, 41:34 - Anđušiiiić! Nova trojka, nova bomba! Tajm-aut zove Mesina.

17. minut, 38:34 - Anđušiiiić. Trojka za eksploziju na tribinama! Trebalo je ovo Partizanu!

17. minut, 35:34 - Bizarna scena. Glavni sudija se "uspavao" i bukvalno onemogućio Madara da krene u napad.

16. minut, 35:34 - Nastavljaju se muke sa organizacijom napada. Panter se vratio u igru, Naneli je na klupi. Eksum pravi treću ličnu i izlazi iz igre. Ponovo je Madar na parketu.

16. minut, 35:32 - Anđušić je u igri, Ledej na pauzi.

15. minut, 35:30 - Eksum se vraća na parket, baš kao i Papapetru. Panter i Madar idu na odmor.

15. minut, 33:30 - Lesor zakucava uz zvuk sirene, Fohtman precizan za tri.

14. minut, 31:27 - Gosti sada prelako postižu poene.

13. minut, 31:25 - Ponovo slabije organizovan napad Partizana, ali Panter "izmišlja" poene.

12. minut, 29:23 - Mini serija gostiju, nešto slabiji napad crno-belih. Lesor novom blokadom zaustavlja kontru Olimpije!

11. minut, 29:19 - Papapetru pogađa, pa ide da odmori. Naneli je u igri.

Kraj prve četvrtine, 27:17 - Panter uz zvuk sirene završava četvrtinu! Energija u Areni se bukvalno može opipati!

10. minut, 24:17 - Daje trojku i Madar! Dejvis pravi faul u napadu nad Lesorom, udario ga je laktom u lice. Sudije gledaju da li je u pitanju nesportski faul. Odluka je da je običan faul.

10. minut, 21:17 - I Tomas pogađa trojku, Obradović traži zajm-aut.

9. minut, 21:14 - Papapetru vraća dvocifrenu prednsot crno-belima, Beorn ponovo pogađa trojku.

8. minut, 19:11 - Papapetru pogađa jedno od dva bacanja, Beron pogađa za tri poena.

7. minut, 18:8 - Madar uz zvuk sirene! Na parketu je Beron, navijači nemaju ništa lepo da mu kažu!

7. minut, 16:7 - Trojku Šildsa poništava Ledej novim pogotkom za tri poena!

6. minut, 13:2 - Ledej deli "bananu", pa u napadu pogađa trojku! Žurka je u Areni!

5. minut, 10:2 - Lesor nastavlja sa atrakcijama!

4. minut, 8:2 - Pogađa Madar, pa Lesor lepi rampu Hajncu! Odmah i zakucava u duelu sa istim igračem! Mesina traži tajm-aut!

3. minut, 4:2 - Meli postiže prve poene za Olimpiju Milano. Ledej vraća prednost Partizanu!

3. minut, 2:0  - Sudije svirale dva faula u napadu Eksumu, na parketu je Jam Madar.

2. minut, 2:0 - Nervozno su krenuli i jedni i drugi u napadu. Posle minut i 41 sekunde Dante Eksum ubacio oba slobodna bacanja.

- Egzum, Panter, Papapetru, Ledej i Lesor je prva petorka Partizana.

- Otpevana je i pesma "Da volim crno-bele", grmelo je iz 20.000 grla! Svaki navijač dobio je šal na kom piše "We are back" (Vratili smo se).

- Vruć doček za Bilija Berona, nekadašnjeg igrača Crvene zvezde. Ona četiri koraka mu Groabri nikad neće zaboraviti.

- Tu su i fudbaleri Partizana, crno-bela prodica diše kao jedan!

- Arena je dupke puna, košarkaši odradili zagrevanje. Biće ovo jedna od onih večeri za pamćenje.

- Pred meč 3. kola Evrolige Partizan ima dva poraza od Albe i Baskonije u gostima, dok je Olimpija savaldala Asvel kao gost, a zatim kod kuće izgubila od Albe.

Poslednju evroligašku utakmicu pred svojim navijačima košarkaši Partizana su odigrali 4. aprila 2014. godine! Rival je bio Žalgiris, a slavili su crno-beli sa 78:67. Prisetite se kako je to izgledalo:

Trener Partizana Željko Obradović nada se sjajnoj atmosferi na utakmici sa Olimpijom.

- Zadovoljni smo i srećni da konačno igramo u Evroligi pred našim navijačima. Nadamo se da će doći u velikom broju da podrže ekipu i da će ekipa reagovati na najbolji način a to je da proba da pruži maksimum protiv tima koji je projektovan i ima ambiciju da ide na Fajnal For. Imaju izvanredan roster, izvanrednog trenera, mnogo kvalitetnih igrača i to ne samo pojedinačno već i kao ekipa deluju zaista izvanredno. Veliki je izazov ispred nas i moraćemo da mnogo toga uložimo a pre svega veruemo u sebe da odigramo najbolju moguću utakmicu.

Šef struke italijanskog tima Etore Mesina zna šta njegovu ekipu očekuje u Areni.

-  imamo najveće moguće poštovanje za Partizan i za trenera Obradovića. Znamo da nas očekuje jako težak meč u kome će biti najteže braniti se od njihovih prodora i njihove tranzicije u napadu. Drugi bitan element biće naša mogućnost da se adaptiramo na atmosferu koja će biti vrela.