Teška pobeda Partizana na premijeri pred Grobarima! Studenti pošteno namučili crno-bele! (GALERIJA, VIDEO)

0

Četa Željka Obradovića ostvarila i treći trijumf u regionu

partizan studentski centar (10) - Copyright Partizan Mozzart Bet/Dragana Stjepanović

Teška, baš teška pobeda košarkaša Partizana nad Studentskim centrom u 3. kolu AdmiralBet ABA lige.

Na kraju 91:82 (23:17, 21:26, 20:21, 27:18) zahvaljujući nešto boljoj poslednjoj četvrtini. Dovoljno za treću pobedu i maksimalan učinak u regionalnom takmičenju.

Da li zbog umora, jer nije prošlo ni 48 sati od onog nesrećnog poraza u Baskoniji, ili zbog nedovoljno vremena da se oporave od tog šoka, tek nisu izabranici trenera Željka Obradovića bili na očekivanom nivou.

Bila je to prva utakmica košarkaša Partizana pred svojim navijačima u ovoj sezoni, a po svemu viđenom ostaće upamćena samo po toj činjenici. Od košarkaških segmenata malo je toga za izdvojiti. Mnogo grešaka, kontra-ritam u najvećem delu utakmice... tako su izgledale obe ekipe na parketu Arene.

Najbolji u crno-belom timu bio je Matijas Lesor sa 19 poena, četiri skoka i dve asistencije. Ledej je dodao 15 uz po tri dodavanja i uhvaćene lopte, Eksum 13 poena i sedam asistencija, Papapetru 12, a Vukčević 11. Kod gostiju su se istakli Džekson sa 19 i Drežnjak sa 16 poena.

AdimiralBet ABA liga, 3. kolo

Petak:

Igokea - Borac 90:78

Cibona Mornar 91:88

Budućnost - MZT 89:66

Cedevita Olimpija - Crvena zvezda (odloženo)
Partizan - Studentski centar 91:82

Ponedeljak:

Zadar - Mega 18.00
FMP - Split 21.00

Kraj utakmice - 91:82. Teška pobeda Partizana!

39. minut, 87:77 - Ledej lepi trojku na trojku i valjda ubija i poslednju nadu gostima. Još minut i po do kraja.

38. minut, 82:74 - Dva zbrzana napada crno-belih i prednost je odmah smanjena.

36. minut, 80:68 - Trojka Vukčevića, tajm-aut za goste. Sada je ovo već lepa zaliha pred finiš susreta.

36. minut, 77:68 - Najveća prednost Partizana na utakmici.

34. minut, 70:66 - Kako crno-beli naprave seriju poena, tako naprave i seriju grešaka. Bila je ovo šansa da se prelomi meč, ali je domaći nisu iskoristili.

33. minut, 70:64 - Partizan se odlepljuje, Slavković pravi faul u napadu, ali domaći to ne koriste!

31. minut, 66:64 - Lesor popravlja polaganje Papapetrua zakucavanjem

Kraj treće četvrtine - 64:64.

30. minut, 64:62 - Biće ovde drame do kraja.

- U lošem ritmu su košarkaši Partizana ceolu utakmicu.

27. minut, 54:58 - Dve trojke gostiju za tajm-aut Željka Obradovića.

26. minut, 54:52 - Mnogo grešaka na obe strane.

24. minut, 51:46 - Opet je plus 5 za crno-bele, ali igra i dalje nije na očekivanom nivou.

22. minut, 46:46 - Minut i po nije bilo koša, gosti su dali trojku, a Eksum izjednačio.

- Utakmica je nastavljena.

Kraj druge četvrtine - 44:43! Nisu crno-beli odradili prve dve četvrtine onako kako se očekivalo. Treba očekivati reakciju u nastavku susreta.

20. minut, 42:41 - Nekoliko promašaja gostiju, ali i grešaka Madara. Moglis u crno-beli da naprave soetniju prednost. Umesto toga, egal završnica na poluvremenu.

19. minut, 42:37 - Lesor diže crno-bele.

17. minut, 35:35 - Ne daju se gosti, dosad su pronašli odgovor na sve ideje Partizana.

15. minut, 32:32 - Zakucavanje Ledeja, tajm-aut gostiju. Novi poeni Papapetrua za izjednačenje.

14. minut 28:32 - Novi tajm-aut za trenera Partizana. Ne može da bude zadovoljan izdanjem svojih izabranika. U igri su Panter i Ledej.

12. minut, 25:25 - Lesora pogađa dva bacanja, a Džekson i Megi po trojku na drugoj strani.

24sedam/Pavle Knežević

11. minut, 23:19 - Tišma pogađa pre kraćeg prekida. Grobari ubacivanjem traka proslavili povratak u Arenu.

Kraj prve četvrtine, 23:17 - Upisao se u strelce i Papapetru.

10. minut, 21:16 - Zakucavanje Lesora.

- Semafor je proradio, a stigli su i navijači sa fudbalske utakmice Partizan - Čukarički.

9. minut, 19:16, Pogodak Vukčevića, pa uspela krađa Trifunovića i pogodak u kontri.

8. minut, 15:14 - Sjajna blokada Lesora, pa faul nad njim. Pogađa oba slobodnabacanja. Na terenu je i Eksum. I on pogađa dva penala.

7. minut, 11:14 - Željko Obradović traži tajm-aut posle zakucavanja Ivišića.

6. minut, 11:12 - Trojka Megija, pa faul u napadu Lesora.

5. minut, 11:9, pogodio je Drežnjak. Koprivica napravio već tri faula. Ušli su Lesor i Anđušić.

4. minut, 11:6 - Trojka Madara, pa Glas siguran sa penala.

- Tu su i čirlidresice, prve za Partizan posle mnogo, mnogo godina.

- Semafor u hali ne radi, ne pokazuje rezultat.

3. minut, 6:6 - Dva bacanja Madara, pa poeni Vukčevića.

2. minut, 2:6 - Loren Džekson koš plus slobodno bacanje. Drežnjak pogađa trojku!

1. minut, 2:0 - Zakucavanje Balše Koprivice!

- Utakmica je počela! Prvi napad je za domaće.

- Neće biti Džejmsa Nanelija u redovima crno-belih na ovom meču.

- Sve je spremno za prvu utakmicu Partizana u Beogradu ove sezone.

- Arena čeka da Grobari stignu sa fudbala.

- Željko Obradović dočekan ovacijama.

- Karte se prodaju do početka meča na blagajnama Arene:

- Studentski centar je u prvom kolu prvenstva poražen od Zadra 29 poena razlike, da bi u drugom lako dobio Cibonu, u meču u kome je prednost išla i preko 30 poena.