Igokea se ne šali, Borac osetio moć domaćina! Čačani bez pobede posle 3. kola AdmiralBet ABA lige! (VIDEO)

14.10.2022

18:49

0

Ekipa iz Aranđelovca osetila draž boravka na prvom mestu na tabeli

igokea - borac - Copyright ABA liga/Nikola Vuruna

Priliku da otvore 3. kolo AdmiralBet ABA lige dobili su košarkaši Igokee i Borca iz Čačka, a domaćin je upisao rutinsku pobedu od 90:78 (27:22, 24:23, 22:16, 17:17).

Nakon početnog poraza tim iz Aleksandrovca vezao je drugi trijumf, dok su Čačani i po treći put ostali bez plena.

Od starta utakmice bilo je jasno da su domaćini izuzetno napadački raspoloženi. Postigli su čak 27 poena u prvoj četvrtini, a čini se da su mogli i da ostvare osetniju prednost u odnosu na ekipu iz Čačka.

Usledila je neizvesna druga deonica, Borac je držao priključak ali je Igokea uspešno odbijala pokušaje tima Marka Marinovća da preokrene duel.

Ono što je slomilo goste je definitivno početak drugog poluvremena, ekipa iz Laktaša ostvarila je dvocifrenu prednost i obezbedila sebi mirnu poslednju deonicu.

Bez problema su priveli meč kraju i upisali svoju drugu pobedu.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Kendrir Rej sa 17 poena, Nikola Tanasković je upisao 16, a Mario Nakić 15 poena.

Na drugoj strani bolji od ostalih bio je Hanter Hejl sa 17 postignutih poena.