Zvezdi drama u derbiju! Sjajan derbi AdmiralBet ABA lige pripao Beograđanima (VIDEO)

0

Sudije htele da prekinu meč, pretile i pražnjenjem dvorane

kkcz-bud-185 - Copyright MN Press

E tako izgleda pravi derbi!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Budućnost sa 69:65 (20:19, 23:16, 12:16, 14:14) u susretu 2. kola AdmiralBet ABA lige!

Srpski tim je bolje otvorio utakmicu, napravio solidnu prednost već u prvoj četvrtini, ali su gosti brzo uhvatili priključak. Još nekoliko puta su crveno-beli pravili razliku, ali se Budućnost uvek vraćala i postalo je jasno da nas čeka veoma uzbudljiva završnica.

Na polovini poslednje četvrtine gosti su za trenutak i poveli, ali je serijom 10:2 branilac titule uspeo da se odlepi. U penal završnici su crrveno-beli bili mirni i slavili u prvom ovosezonskom derbiju regionalnog takmičenja.

Ono što nismo želeli da vidimo desilo se u finišu druge četvrtine. Navijači su vređali sudiju Javora, pa je njegov kolega Pukl, kao glavni delilac pravde, čak bio spreman da napusti halu. Obraćao se navijačima i kapiten Branko Lazić, koji im je objasnio da će hala biti ispražnjena ako se nastavi sa vređanjem. Na sreću do toga nije došlo, pa je duel završen na sportski način.

Zvezdu su do pobede vodili Ben Bentil sa 16, te Luka Mitrović i Filip Petrušev sa po 15 poena. Mora se nagalsiti i sasvim dobar devi Miroslava Raduljice, koji je pokazao da će biti dodatna snaga pod koševima za crveno-bele.

Najsvetlija tačka u redovima gostiju bio je Igor Drobnjak, koji je meč završio sa 19 postignutih poena i bio jedini košarkaš Budućnosti sa dvocifrenim učinkom.

Tok utakmice mogli ste da pratite u tekstualnom prenosu na portalu 24sedam.

Kraj utakmice!

40. minut, 69:65 - Pogađa Popović. Bentil je fauliran na 16 sekundi do kraja. Siguran oba puta!

40. minut, 67:63 - Penale pogađa i Rejnolds, a samo dve sekunde su prošle. Zvezda gubi loptu, a Jagodić-Kuridža pravi faul u napadu. Ne slaže se srpski reprezentativac sa tim, sudije geldaju snimak i potvrđuju odluku. Još 57 sekundi!

39. minut, 67:61 - Popović pogađa oba penala. Adams uzvraća istom merom. Na 76 sekundi do kraja Zvezda ima sjajan rezultat.

38. minut, 65:59 - Mnogo promašaja na obe strane. Mitrović i Bentil na liniji za slobodna bacanja potpuno mirni.

37. minut, 61:59 - Trojka Holanda! Budućnost zove tajm-aut. Vajt vraća na minus dva.

36. minut, 58:57 - Sjajna blokada Mitrovića, pa i faul nad njim. Pogađa samo jedno, Zvezda vodi!

35. minut, 57:57 - Mitrović pogađa, Drobnjak pravi faul u napadu. Bentil gubi loptu.

34. minut, 55:57 - Atić pogađa za izjednačenje, Drobnjak za vođstvo gostiju. Zvezda bez poena u poslednjoj deonici!

32. minut, 55:53 - Pogodio je Aleksandar Lazić iz kontre.

Kraj treće četvrtine. U prethodnih deset minuta iz igre je za domaćina pogađao samo Petrušev. Napad mora da bude mnogo bolji u finišu susreta.

30. minut, 55:51 - Lazić pogađa oba slobodna bacanja, istom merom uzvrača Jagodić-Kuridža. Adams promašio polaganje, Drobnjak kaznio brzom trojkom.

29. minut, 53:46 - Raduljica polovičan sa penala.

28. minut, 52:46 - Pogađa But, Zvezda zove tajm-aut.

27. minut, 52:44 - Vratio se Drobnjak na parket i pogodio, Mitrović pravi faul u napadu! Pogađa i Popović. Mitrović koristi jedno od dva bacanja i on je prvi strelac Zvezde pored Petruševa u ovom delu igre.

26. minut, 51:40 - Ponovo Petrušev, ubacio je ona slobodna bacanja!

25. minut, 49:40 - Odličan Petrušev, vezao je još tri poena i naterao goste da traže tajm-aut!

24. minut, 46:40 - Trojka Petruševa! Prvi poeni Zvezde, na drugoj strani zakucava Kamenjaš!

22. minut, 43:38 - Trojka Rejnoldsa, Zvezda napravila već tri faula u trećoj četvrtini.

Poluvreme, 43:35 - Zvezda je u boljem ritmu!

20. minut, 41:30 - Prva dvocifrena prednost Zvezde!

18. minut, 37:30 - Sudija Sašo Pukl prekida meč, spiker moli za mir u dvorani. I kapiten Zvezde Branko Lazić se preko razglasa obraća navijačima. Problem je vređanje sudije Javora.

18. minut, 37:30 - Holand precizan sa distance, Jagodić-Kuridža pogađa jedan od dva penala.

17. munut, 35:29 - Atić ubacuje uz zvuk sirene, Martin promašuje.

16. minut, 35:27 - Trojka Holanda, Kamenjaš promašuje zakucavanje, pa Bentil daje još jednu trojku za Zvezdu. Novi tajm-aut Budućnosti.

15. minut, 29:27 - Još dva bacanja uspešno realizuje Petrušev, Kamenjaš pogađa,

14. minut, 27:25 - Sjajan roling Petruševa, koš uz faul. Siguran je i sa penala!

13. minut, 24:25 - Prvi put vode gosti, ponovo je Drobnjak pogodio dva penala

12. minut, 24:23 - Drobnjak pogađa četiri bacanja zaredom, prvi je igrač sa dvocifrenim učinkom.

11. minut, 24:19 - Opet Raduljica siguran sa linije za slobodna bacanja, isti učinak i Petruševa.

10. minut, 20:19 - Drobnjak ponovo pogađa trojku. Kraj prve četvrtine!

10. minut, 20:16 - Raduljica ponovo ubacije ba penala.

9. minut, 18:16 - Raduljica pogađa oba slobodna bacanja i postiže prve poene u cveno-belom dresu, trojku daje Drobnjak.

8. minut, 16:13 - Oživeli su gosti u napadu, tajm-aut za Zvezdu! U igri su Adams i Raduljica.

7. minut, 16:9 - Zakucava i Lazarević na asistenciju Mitrovića, Kamenjaš odmah vraća.

7. minut, 14:9, Bel-Hejns pogađa 2+1, Mitrović zakucava, pa Kamenjaš pogađa.

6. minut, 12:4 - Eksplozija Holanda. Bio je brži od čuvara, pa zakucao loptu u obruč. Tajm-aut Budućnosti.

6. minut, 10:4 - Mitrović pogađa jedno od dva slobodna bacanja, pa u odbrani stiže do četvrtog skoka.

5. minut, 9:4 - Ponov Bentil, postigao je sedam poena zaredom. Jagodić-Kuridža konačno pogađa za Budućnost.

3. minut, 7:2 - Bentil vezuje trojku i dvojku, gosti ne nalaze rešenje u napadu.

2. minut, 2:2 - Mitrović polaže, na isti način vraća Bel-Hejns.