Partizan moćan u Makedoniji! Eksum i Naneli odlični, i Tristan Vukčević zablistao u AdmiralBet ABA ligi

15:56

0

Partizan opravdao ulogu favorita

matijas lesor - Copyright ABAliga/MZT Skpje/Danail Petrović

Košarkaši Partizana slavili su na gostovanju povratniku u regionalno takmičenje, nad ekipom MZT Skoplje sa 92:74 (25:9, 23:23, 21:20, 23:22).

Crno-bele su do drugog trijumfa na startu AdmiralBet ABA lige vodili Dante Eksum i Džejms Naneli sa po 17 poenal, dok je dvocifren bio i Jam Madar, 12.

Još u prvih 60 sekundi, crno-beli su pokazali da su u Skoplje stigli po pobedu. Preko Lesora, poveli su sa 6:0, a potom je startno vođstvo iz minuta u minut bilo u porastu. Rival je nakon pet minuta  bio potpuno nadigran, dok se na isteku desetog minuta, aktivirao i Eksum, pa su crno-beli vodili sa 19:5.

Upravo je Eksum sa 12 poena obeležio prvi kvartal, dok je u nastavku, pao ritam u igri. Domaćini su se probudili, ali je Partizan iskusno čuvao dvocifrenu razliku, 48:32.

Drugo poluvreme su bolje otvorili domaćini, a ulogu vođe od Kefija je preuzeo Mićović. Bio je Partizan bez koša u prvih dva minuta, ali razloga za zabrinust nije bilo. Ubrzo su ušli i koševi sa distance Pantera i Nanelija, pa je Partizan potvrdio pobedu.

Makedonci pak nisu posustajali ni u poslednjem kvartalu, iako je odavno bilo jasno da je pitanje poebdnika rešeno. Otišli su crno-beli pogotkom Vukčevića sa distance na +21, a ubrzo je minutažu ovog popodneva dobio i Đorđe Jovanović. Konačnih 92:74 postavlja Madar.

Partizan se sada okreće Evroligi, u petak sledi gostovanje Baskoniji.

Četvrta četvrtina:

10. minut - Pokušao je i mladi Jovanović sa distance, ali samo do prvog obruča, Madar zato siguran, 92:74

9. minut - Trifunović pogađa za tri, Maksvel se razigrao na drugoj strani. Odbrane oba tima ne padaju ni u poslednjim sekundama. Mićović polaganjem postaje i najefikasniji igrač MZT-a

8. minut - Pitanje pobednika je odavno rešeno, ali oba tima igraju motivisano do kraja. Obradović je vratio Trifunovića na teren, a priliku je dobio i mladi Đorđe Jovanović.

6. minut - Vukčević usamljen, ali se odlučio na prodor, pa umalo nije osato bez lopte. Koji sekund kasnije, lopta je iskliznula iz ruku Pantera. Zato Koprivica horogom od tablu za 81:64.

5. minut - Snažno je izblokiran Anđušić, ali lopta i dalje za crno-bele - Vukčević postiže i sedmi poen, 81:62

4. minut - Stojanovski seče seriju crno-belih, a na njegovu trojku stiže i pogodak Vukčevića sa distance. Faul Koprivice nad Jigitogluom, a sudije su ipak odlučile da je reč o nesportskom faulu, -20

3. minut - Konačno i trojka Anđušića, spustio je Vukčević, 74:55. A eto i poena Vukčevića, lepa akcija i alej-up za 76:55

2. minut - Nižu se greške u napadima oba tima, iseckana je igra, ali Eksum za 71:52

1. minut - Odličan protok lopte u napadu Partizana, na kraju faul nad Koprivicom, ali promene rezultata nije bilo. MZT troši vreme

Treća četvrtina:

10. minut - Imaju crno-beli sigurnih +20, ali domaćin pred poslednji kvartal ne odustaje. 69:52 pred zadnju četvrtinu

9. minut - Partizanovi internacionalci se poigravaju, Lesor siguran sa penala, 69:48. Prvi put na terenu danas i Tristan Vukčević

8. minut - Panter pogađa van linije 6, 75, a već u narednom napadu imao je novu priliku, međutim, lopta za MZT.

7. minut - Makedonci sve bolji u napadu, na drugoj strani Eksum dobija udarac u lice, ali ostaje na nogama, pa je pogodio za +16. Sjajan je i Naneli, trojka za 64:46

5. minut - Ledej fauliran nakon ofanzivnog skoka, Naneli ponovo poentira. Još jedna lepa akcija crno-belih.

4. minut - Mićović preuzima odgovornost, ali srećom po Partizan, Stojanovski greši. Ledej sa linije penala, siguran, 54:40

3. minut - Madar prekida seriju domaćina, 50:38, a evo i Nanelija, crno-beli kontrolišu meč.

2. minut - A Kefi na ovom meču na svim delovima terena, što čini i Ledej u dresu Partizana. Ipak, crno-beli bez koša u prvih minut i po, MZT u seriji, nova trojka Mićovića, Obradović primoran da traži tajm-aut, Makedonci prišli na -10

1. minut - Drugo poluvreme počinje trojkom Mićovića, 48:35, a potom i dobra odbrana domaćina. Lesor ne koristi priliku iz reketa

Druga četvrtina:

10. minut - Zakucavanjem Mićović izaziva tajm-aut Obradovića, a po povratku na parket, faul nad Lesorom. Dobro su kreirali crno-beli, pa je Papapetru nakon utrčavanja postavio konačnih 48:32 u prvom delu.

8. minut - I Stojanovski se priključio napadu MZT-a, ide i trojka Nanelija, 46:30.

6. minut - Kefi je definitivno jedini raspoloženi u ekipi domaćina, siguran je bio sa distance, ali je uzvratio i Naneli, 41:28. Greši Lesor, pa su Makedonci krenuli u kontru, ali odbrana reaguje. Na drugoj strani, Naneli siguran

5. minut - MZT preko Kefija ostaje rezultatski u igri, ali crno-beli odmah odgovaraju, preko Madara, 38:21

4. minut - Nije uspeo ni Madar sa distance, ali je Koprivica ponovo bio najviši u skoku. Dobro trče igrači oba tima, ali su i u seriji grešaka.

3. minut - Izlazi pokušaj Pantera, nije uspeo ni Koprivica pod košem, zato Jigitoglu jeste, 33:16. Ne ide crno-belima sa distance, zato Stojanovski siguran. Prvi koš i za Koprivicu, uz faul, pa tri poena za crno-bele, 36:19

2. minut - Kefi najefikasniji u ekipi MZT-a, sedmi poen, na drugoj strani, Anđušić u seriji, 33:14.

1. minut - Evo trojke za Stojanovskog, ali vraća Madar, povlači i Anđušić, 2+1, 31:12

Prva četvrtina:

10. minut - Panter neprecizan sa distance, ali je Anđušić bio siguran pod košem, pa asistira Eksumu, koji ne greši, 22:7. Crno-beli potpuno nadigrali rivala. Evo i koša za domaćina, ali na drugoj strani Eksum ne greši, pogodio je nakon prodora i to uz faul, a evo i poena sa penala, 24:9. 12 poena Eksuma u prvoj deonici.

9. minut - Eksum sam na trojci i evo potvrde vođstva crno-belih, 17:5. Povukao je Panter u kontri, ali je fauliran, pa su sudije proveravale da li je bilo namernog faula. Ipak samo dva penala, 19:5

7. minut - Smanjili su košarkaši MZT-a, a na drugoj strani na liniji penala Eksum, 14:5

6. minut - Ledej na prenosu lopte, baca čistu u aut. Greše i Makedonci.

5. minut - Faza igre u kojoj je Naneli u glavnoj ulazi, ali sada je napravio faul u napadu. Auu kakav promašaj Lesora i to na zakucavanju! Naneli mu je asistirao pod košem, ali - drugi obruč!

4. minut - Naneli polovičan sa penala, evo ga i u narednom napadu na popravnom, ali i ponovo 1/2, 11:3

3. minut - Prvi poeni za Makedonci, Kefi sa distance, 9:3. Crno-beli gube loptu, ali srećom ni MZT ne koristi priliku

2. minut - Francuz je danas neverovatan - sada odličan i u odbrani, kakva rampa! Dva faula na Papapetruu u istom napadu i eto ga na liniji slobodnih bacanja, bio je polovičan, ali evo dvojke, gazio je liniju za tri, šteta, 9:0

1. minut - Lesor najviši u skoku, prvi napad za crno-bele i evo lakih poena za Partizan, Madar, 2:0. Izraelac motivisan, trojka izlazi iz koša, ali eto i Lesora - potvrđuje koš, a potom u sledećem napadu zakucava, 6:0

Startne petorke

MZT Skoplje: Mićović, Kefi, D. Stojanovski, V. Stojanovski, Jigitoglu

Partizan: Ledej, Papapetru, Naneli, Lesor, Madar

- Za MZT će igrati junak pobede iz 2017. godine Damjan Stojanovski koji je postigao 25 poena, uz pet skokova.

- Partizan je 2013. jedva izbegao poraz (69:70), ali je kazna stigla 2015. godine, kada su braća Luković pred 4.000 navijača u dvorani "Jane Sandanski” doveli makedonsku ekipu do trijumfa rezultatom 82:78. Na istom mestu 2017. godine "plavo-beli” su zabeležili još jedan veliki trijumf, slavivši sa 92:89 na otvaranju sezone.