Da se zna ko je gazda: Orlovi do druge pobede na Eurobasketu, pali Česi!

0

Izabranici Svetislava Pešića slavili protiv domaćina šampionata 81:68

jokic - Copyright Foto/FIBA

Košarkaši Srbije ostvarili su i drugu pobedu na Eurobasketu.

Orlovi su prema očekivanju slavili protiv Čeha sa 81:68 (20:15, 23:10, 24:17, 21:19).

Izabranici Svetislava Pešića malo su se kockali, ali su na kraju zasluženo stigli do novog trijumfa, i sada sledi dan pauze, gde će naši momci malo da se odmore i spreme za odlučujuće mečeve u grupnoj fazi.

Orlovi su odlično krenuli i iz minute u minut povećavali prednost, da bi na kraju prvog poluvremena imali čak i 23 poena razlike.

Međutim, u drugom poluvremenu došlo je do malog opuštanja, što su Česi iskoristili i počeli da smanjuju razliku.

U jednom trenutku, konkretno pet minuta pre kraja utakmice, domaćini su smanjili na minus osam, ali to je bilo sve što su uradili u večerašnjem meču.

Kari je ponovo na parket vratio najbolju petorku, predvođeni Jokićem i Micićem, lagano priveli meč na kraju u svoju korist (81:68).

Naravno, brine neki padovi naših košarkaša, ali s obzirom na to da je šampionat izuzetno dug, treba čuvati glavne igrače za samu završnicu Eurobasketa.

SRBIJA: Jokić 18, Micić 13, Marinković 11, Kalinić 10, Gudurić 8, Lučić 6, Jaramaz 5, Ristić 4, Davidovac 2, Jagodić-Kuridža 2, Nedović 2.

Srbija sledeći meč igra u ponedeljak protiv Finske (21.00), koja je danas pobedila Poljsku.

Nadamo se još jednim trijumfom Orlova.

40. minut - Kraj, Srbija pobedila 81:68.

38. minut - Posle dužeg vremena Česi smanjuju ispod deset poena (74:66).

36. minut - Orlovi održavaju i dalje dvocifrenu prednost, sve su bliži drugoj pobedi na Eurobasketu.

34. minut - Video je Kari da nema šale, i na parket izveo najjaču petorku sa Jokićem i Micićem. Ulazimo u poslednjih pet minuta meča.

32. minut - Nešto uzbudljiviji početak poslednje četrvtine, Česi motivisani podrškom tribine, ali Micić ih utišao trojkom (67:53).

KRAJ TREĆE ČETVRTINE:

Srbija vodi 60:49

30. minut - Ovo nije dobro, Česi smanjili na minus 11 (60:59). Orlovi bez energije poslednjih pet minuta treće četvrtine.

28. minut - Došlo do malog opuštanja kod Orlova, Česi prave seriju od 8:0. (60:45). Selektor pešić odmah zove tajm-aut.

26. minut - Srbi se igraju sa domaćinima, prednost je još veća. Česi kao da jedve čekaju da se meč završi (58:35).

24. minut - Orlovi rutinski održavaju dvocifrenu prednost, domaćini kao da su se već predali.

22. minut - Bolje je krenula domaća ekipa, ali i dalje je vođstvo veliko (49:31).

KRAJ PRVOG POLUVREMENA:

Srbija vodi 43:25

20. minut - Možemo biti zadovoiljni posle prvih 20 minuta. Srbija bila sve vreme u vođstvo. Jokić dominirao.

17. minut - Orlovi u totalno izmenjenom sastavu održava veliku prednost. Prednost ide na plus 20. (41:21)

15. minut - Srbi održavaju prednost od nekih 20 poena, Jokić i Micić odmaraju na klupi.

13. munut - Kakva dominacija u ovom delu meča. Prednost ide na plus 20 (35:15), Česi bez poena u drugoj četvrtini.

11. minut - Srbija povećava prednost, mnogo sigurnija igra Orlova na početku druge četvrtine, 27:15.

KRAJ PRVE ČETVRTINE

Srbija vodi 20:15

9. minut - Prbližavamo se kraju prve četvrtine. Orlovi vode, odličan Jokić, prvi igrač sa dvocifrenim brojem koševa na meču. Ali Česi se ne prdaju i duvaju stalno u vrat - 18:15.

7. minut - Nikola sam igra protiv Češke, održava prednost od šest poena. Sve ide po planu.

5. minut - Srbija prvi put ima prednost od pet poena. Jokić u seriji od sedam koševa - 14:7.

3. minut - Pljušte trojke sa obe strane, izjednačeno na početku utakmice - 7:7.

1. minut - Srbija povela preko Lučića. Bez greške sa linije slobodnih bacanja. česi odmah uzvraćaju.

Petorka Srbije: Micić, Jokić, Lučić, Marinković, Kalinić.

Sjajna atmosfera u dvorani, Orlovi imaju veliku podršku sa tribina, gde nekoliko hiljada ljudi bodri naše momke.

Igrači odlično raspoloženi pred današnji meč, jedan drugog motivisali pre nego što su pojavili na parket.

Košarkaši Srbije stigli u dvorano O2 Arene i izašli na zagrevanje za meč protiv Češke.