Zvezda zakoračila ka finalu AdmiralBet ABA lige! Šampion ubedljivo počeo odbranu trona!

12.05.2022

18:51

0

Crveno-beli savladali Cedevitu Olimpiju

CZ_vs_COL__25 - Copyright MN Press

Posle Partizana, prvi korak ka srpskom finalu AdmiralBet ABA lige napravila je i Crvene zvezda. Nacionalni i regionalni šampion na ubedljiv način je počeo odbranu jadranskog trona, pošto je u prvom meču polufinala plej-ofa u dvorani „Aleksandar Nikolić“ savladao Cedevitu Olimpiju - 93:82 (26:23, 27:25, 18:15, 22:19).

Crveno-beli su prilično sigurno zakoračili ka novom finalu jadranskog karavana. S obzirom na to da su poslednji takmičarski meč odigrali pre skoro mesec dana, sa oporavljenim Lazićem i Dobrićem u sastavu, košarkaši kluba sa Malog Kalemegdana su bez mnogo oscilacija, pogotovo u drugom poluvremenu, izašli na kraj sa gostima iz Ljubljane.

Ono što Radonjića posebno može da raduje jeste ofanzivno izdanje njegovog tima, koji je večeras na maestralan način vođen od strane Luke Mitrovića, Nikole Kalinića i Nikole Ivanovića, koji su u različitim delovima utakmice sjajnim minijaturama gradili Zvezdinu prednost koja je sredinom završnog kvartala stigla i do maksimalnih plus 16 (85:69).

Uoči meča Kaliniću je uručeno priznanje za MVP-ija ABA lige, a Branku Laziću za najboljeg defanzivca.

Revanš se igra u ponedeljak u Ljubljani.

Crvena zvezda: Lazarević, Volters 10 (5sk, 5as), Davidovac 8, Mitrović 21 (7sk), Lazić, Kalinić 17 (4sk, 6as), Dobrić 5, Holins 6 (0/5 za tri), Ivanović 16 (2/2 za tri), Marković, Vajt 10 (6sk), Kuzmić.

Cedevita Olimpija: Pulen 10, Farel 4, Edžim 3, Murić 14, Ogust 8, Blažič 20, Hodžić, Šćuka, Omić 11 (8sk), Dragić 12, Radovanović.

Uskoro opširnije...

40. MINUT - KRAJ! Zvezda je savladala Cedevitu Olimpiju 93:82.

38. MINUT - Zapretili su gosti u završnici meča, prišli su na jednocifren zaostatak serijom 6:2 pred završna dva minuta utakmice (89:80).

36. MINUT - Deluje da je Zvezda na polovini četvrte deonice slomila otpor gostiju, posle lakih poena Holinsa i Ivanovića - 85:69. Tajm-aut traži Golemac. Ne predaju se Slovenci, Murić vezuje pet ekspresnih poena i vraća Cedevitu Olimpiju na minus 11 - 85:74, minut odmora odmah zove Radonjić. Kalinić promašuje otvorenu trojku, kao i Dragić na drugoj strani. Na isteku 36. minuta Zvezda vodi 87:74 posle poena Voltersa.

34. MINUT - Još jedna trojka Ivanovića, kojom Zvezda ide na plus 14 - 81:67. Murić pogađa dva penala na isteku 34. minuta igre - 81:69.

32. MINUT - Lakim poenima Davidovca i sa dva promašena bacanja Ogusta otvoren je četvrti period, a potom Ivanović donosi Zvezdi maksimalni plus - 75:63. Posle poena Dragića, trojku pogađa Ivanović za novo najveće vođstvo - 78:65.

30. MINUT - Na kraju pretposlednjeg kvartala Zvezda vodi 71:63.

28. MINUT - Više od tri minuta su gosti bez poena, što crveno-beli koriste da konačno dohvate dvocifreni plus posle poena Ivanovića na isteku 27. minuta meča - 67:57. U poslednja dva minuta Zvezda ulazi sa plus osam, posle poena Ferela - 67:59.

26. MINUT - Ušlo se u malo haotičnu igru na obe strane i brzoplete greške. Posle dužeg vremena bez poena, koš postiže Luka Mitrović - 65:57.

24. MINUT - Odlično je Kalinić otvorio drugo poluvreme, postigao je sedam poena za tri minuta i povukao Zvezdu ka dvocifrenom plusu, do kojeg domaći, ipak, nisu stigli pošto je njihove promašaje trojkom kaznio Pulen - 62:57.

22. MINUT - Posle jednog minuta igre, prve poene u nastavku meča postiže Edo Murić - 53:50. Kalinić pogađa trojku posle ofanzivnog skoka Kuzmića, a potom poentira i pod košem za plus osam - 58:50.

20. MINUT - Na kraju prvog poluvremena Zvezda vodi 53:48, posle pet poena Dobrića i dva Voltersa u završnih 120 sekundi druge deonice.

18. MINUT - Ponovo gosti ekspresno hvataju rezultatski priključak. Pošto je Zvezdinu seriju 8:2 trojkom prekinuo Murić, četiri poena je vezao Alen Omić za prilazak Cedevite Olimpije na samo poen zaostatka u 17. minutu - 40:39. Potencijalni problem za tim iz Ljubljane mogle bi da budu treće lične greške Edžama i Dragića posle samo 18. minuta igre. Mini seriju gostiju sa dva ubačena bacanja prekida Mitrović. Pred završna dva minuta prvog poluvremena crveno-beli vode 44:42.

16. MINUT - Nešto su bolji crveno-beli na polovini druge deonice i sa četiri vezana poena Davidovca, te dva ubačena bacanja Ivanovića stižu do plus šest - 38:32.

14. MINUT - Brzo se Luka Mitrović vratio na parket, a Zvezda na isteku 14. minuta vodi 32:30 posle poena Ivanovića iz prodora.

12. MINUT - Rasplamsala se borba potpuno na startu druge deonice. Ogust je već u prvom napadu gostiju krenuo na prodor i veoma neoprezno zakačio po licu Luku Mitrovića, koji je zbog krvarenja iz kapka morao da ode u svlačionicu. Posle dva minuta igre rezultat je izjednačen 28:28, nakon trojke Blažiča.

10. MINUT - Na kraju prve deonice Zvezda vodi 26:23. Gosti su bolje finiširali uvodni kvartal i serijom 6:0 ekspresno uhvatili rezultatski priključak.

8. MINUT - Edžam trojkom prekida seriju Zvezde od 7:0 - 17:15, 7. minut, ali potom nekadašnji košarkaš Budućnosti faulira Kalinića koju uzvraća sa tri poena (2+1). U poslednja dva minuta prve deonice Zvezda ulazi s vođstvom 26:17, posle serije domaćih 9:2.

6. MINUT - Ušao je u svoj ritam Jaka Blažič, ubacio je dve vezane trojke za preokret gostiju, čija je serija mogla da bude i veća od 8:0, da su dodatna bacanja pogodili Blažič i Omić. Vajt prekida seriju gostiju - 12:12. Luka Mitrović poentira uz faul i pogađa dodatno bacanje, ponovo Zvezda vodi - 15:12.

4. MINUT - Posle pet vezanih poena Vajta (trojka, pa dva bacanja) Zvezda stiže do plus šest - 10:4. Prethodno je za goste poentirao Ferel. Mini seriju crveno-belih prekida Omić - 10:6.

2. MINUT - Prve poene na meču, posle skoro minut i po igre, postiže Nejt Volters. Blažič sa dva ubačena bacanja poravnava rezultat. Kalinić ubacuje prvu trojku na meču na isteku drugog minuta meča - 5:2.

Zvezdu će večeras u dvorani "Aleksandar Nikolić" bodriti i trener fudbalera crveno-belih Dejan Stanković, a uoči prvog podbacivanja individualna priznanja su dobili Branko Lazić (najbolji defanzivac sezone) i Nikola Kalinić (MVP).