Nastavlja se velika borba na Zapadu: Bez brejka, Filadelfija razbucala Majami! (VIDEO)

05:34

0

Siksersi bolji od Hitsa sa 116:108, ekipe se vraćaju na Floridu

nba 1 - Copyright Profimedia

Nastavlja se velika borba u duelima između Filadelfije i Majamija. Siksersi su uspeli da izjednače u polufinalnoj seriji Zapada na 2:2, pobedom nad Hitsima sa 16:108 u svojoj dvorani.

Sada se timovi ponovo vraćaju na Floridu, i nema dileme da nas očekuje nastavak borbe za plasman u finale.

Što se tiče četvrtog duela, posle izjednačene prve četvrtine, Filadelfija je ipak na poluvreme otišla na plus 10 (56:46).

U nastavku utakmice, Majami je sve vreme disao za vratom, ali Hitsi nisu uspeli da preokrenu meč i naprave brejk, i slobodno se može reći da su domaćini relativno lako stigli do novog trijumfa.

Najefikasniji u pobedi Siksersa bio je Harden sa 31 poenom, i nema dileme da mu je ovo najbolja utakmica od kako je došao u Filadelfiju.

Imao je odličan šut, pre svega za tri poena, od deset pokušaja, pogodio je šest, uz devet asistencija i sedam skokova.

Pored njega, i Džoel Embid je imao dobro veče. Novi repreprezentativac Francuske je stigao do 24 poena, uz 11 skokova.

U poraženom timu, osim pomenutog Džimija Batlera, odlični su bili i Bem Adebajo sa 21 i Viktor Oladipo sa 15 poena, dok je Tajler Hiro sa 11 bio još jedini košarkaš gostiju s dvocifrenim učinkom.