Zvezda na pobedu od overe prvog mesta! Panteri pokazali zube, pa završili u kavezu šampiona!

17:49

0

Crveno-beli savladali FMP

CRVENA_ZVEZDA_vs_FMP_24 - Copyright MN Press

Košarkašima Crvene zvezde nedostaje još jedna pobeda kako bi i matematički overili prvo mesto na kraju ligaškog dela sezone u AdmiralBet ABA ligi. U poslednjem kolu regionalnog takmičenja, izabranici Dejana Radonjića su u dvorani "Aleksandar Nikolić" savladali FMP 90:82 (21:25, 30:25, 24:12, 15:20), i odlučujući trijumf će juriti u jednoj od tri odložene utakmice (Budućnost i Borac u gostima, Igokea kod kuće).

"Panteri" su pokazali večeras zube srpskom i regionalnom šampionu. Četvrtinu i po u prvom poluvremenu gosti iz Železnika su kontrolisali rezultat i zadavali mnogo muka favorizovanom rivalu, čiji je trener Radonjić, potpuno netipično za mečeve ovog tipa u regionalnom takmičenju, u tom intervalu bio primoran da zatraži dva tajm auta.

Malo nervozno su crveno-beli ušli u meč. Posle početne trojke, Holins je za minut i po napravio tri lične greške, dok je na drugoj strani Džons bio nezaustavljiv. Plejmejker "pantera" je u prvih pet minuta meča ubacio 11 poena i poveo svoj tim ka dvocifrenom plusu (25:14), koji se istopio u završnih 60 sekundi uvodnog kvartala Zvezdinom serijom 7:0.

Mnogi su tada verovatno pomislili da je samo pitanje trenutka kada će srpski i regionalni šampion zagospodariti parketom, međutim, to nije dozvolio večeras sjajni Izundu. Tamo gde je Džons stao u prvoj, centar gostiju je nastavio u drugoj četvrtini, pa je sa 12 poena za osam minuta sačuvao vođstvo gostima, koje se potpuno istopilo u završnici prvog poluvremena, koje se završilo vođstvom Zvezde 51:50.

Bio je to početak kraja nadanjima "pantera" da će prekinuti niz od 29. poraza protiv današnjeg rivala, koji je furiozno krenuo u treću deonicu i već tada rešio pitanje pobednika. Dobrić je sa dve vezane trojke nagovestio furiozna tri minuta crveno-belih, koji su serijom 14:1 u 27. minutu stigli do nedostižnih 71:55.

CRVENA ZVEZDA: Mitrović 17, Lazarević 12, Dobrić 12, Ivanović 12, Davidovac 8, Vajt 7, Volters 7, Holins 7, Kalinić 5, Marković 3, Kuzmić, Topić.

FMP: Džons 19, Izundu 23, Nerandžić 8, Radonjić 10, Pavićević 7, Stepanović 7, Šaranović 4, Simović 2, Lakić 2, Vujičić.

Crvena zvezda - FMP 90:82
Budućnost - Borac 21.00 (TV Arena Premium 3)

40. MINUT - KRAJ! Zvezda je pobedila FMP 90:82.

38. MINUT - Poenima Nikole Ivanovića iz prodora Zvezda u završna dva minuta meča ulazi sa plus 12, a potom Holins u kontri zakucava i overava trijumf crveno-belih - 90:76.

36. MINUT - Ne predaju se košarkaši FMP-a, trojkom Džonsa i sa dva ubačena bacanja Stepanovića prišli su na minus 10 (84:74), ali je mini seriju gostiju prekinuo Mitrović za 86:74 pred završna četiri minuta četvrte deonice.

34. MINUT - Od sedam poena za četiri minuta poslednje deonice, "panteri" su pet postigli sa linije penala - 84:69.

32. MINUT - Lomi Zvezda "pantere" na startu četvrte deonice. S pet vezanih poena Ivanovića crveno-beli dolaze do novog najvećeg plusa - 80:63.

30. MINUT - Na kraju treće deonice Zvezda vodi 75:62. Prišli su "panteri" na minus 10, ali je Ivanović poenima uz faul i pogođenim dodatnim bacanjem sačuvao domaćinu razliku dovoljnu za miran početak četvrtog kvartala.

28. MINUT - Seriju Zvezde 14:1, posle koje su crveno-beli poveli 71:55, sa dva ubačena bacanja je prekinuo Izundu. Crveno-beli u poslednja dva minuta pretposlednjeg kvartala ulaze sa plus 14 - 71:57.

26. MINUT - Zvezda je polovinom treće deonice stigla do dvocifrenog plusa. Seriju 7:0 domaćih polovičnim učinkom sa linije penala je prekinuo Radonjić, posle čega je Vajt poentirao uz faul (pogodio i dodatno bacanje) za maksimalnih plus 12 crveno-belih - 67:55.

24. MINUT - Samo četiri poena su gosti postigli za više od pet minuta igre u drugom poluvremenu (sva četiri Pavićević). S druge strane, crveno-beli su uspostavili terensku dominaciju, pa posle dva ubačena bacanja Lazarevića i trojke Vajta vode 62:54.

22. MINUT - Nije dobro počelo drugo poluvreme za "pantere". Izundu je napravio treću ličnu grešku, a potom je Dobrić ubacio dve trojke i podigao prednost Zvezde na 57:52.

20. MINUT - Prvi put, posle početnih 3:0, Zvezda vodi. Poenima uz faul i pogođenim dodatnim bacanjem Luke Mitrovića crveno-beli su napravili preokret 60 sekundi pre odlaska na veliki odmor - 49:48. Na kraju prvog poluvremena Zvezda vodi 51:50.

18. MINUT - Kakva druga deonica za Izundua. Postigao je centar FMP 12 poena za manje od osam minuta igre  u drugom kvartalu, ali Zvezda prilazi na samo poen zaostatka posle vezanih trojki Voltersa i Davidovca - 45:44.

16. MINUT - Mini seriju gostiju 4:0 poenima uz faul i pogođenim dodatnim bacanjem prekida Lazarević. Džons na drugoj strani odgovara na isti način (2+1) i dovodi "pantere" nadomak nove dvocifrene prednosti - 41:33. Dobra rola Lazarevića, koju ubacuje trojku, pa potom poentira u kontri na asistenciju Ivanovića. Osam vezanih poena mladog košarkaša Zvezde, gosti traže minut odmora - 41:38.

14. MINUT - Na četiri vezana poena Zvezde,  trojkom odgovara Radonjić. "Panteri" vode 34:27. Davidovac vraća trojku na isteku 14. minuta igre - 34:30.

12. MINUT - Izundu sa četiri vezana poena na startu druge deonice odbija nalet Zvezde, za koju prve poene u nastavku meča postiže Mitrović - 29:23.

10. MINUT - Crveno-beli u poslednja dva minuta prave seriju 9:2 i na prvi dvominutni odmor odlaze sa minus četiri - 21:25. Četiri vezana poena postigao je Volters, a potom je trojku ubacio Kalinić.

8. MINUT - Izuzetno važnu trojku za Zvezdu postigao je Stefan Marković, pri vođstvu gostiju 21:9. Pri tom su "panteri" promašili i dva slobodna bacanja. U završna dva minuta prve deonice tim iz Železnika ulazi sa plus 11 posle poena Stepanovića - 23:12.

6. MINUT - Trojkama Radonjića i Nerandžića "panteri" dolaze do prve dvocifrene prednosti na meču - 19:9. Zvezdu je u prethodna dva minuta sa četiri vezana poena koliko toliko održao Luka Mitrović.

4. MINUT - Trojkom Džonsa serija FMP ide na 9:0. Dobrić je prekida presečenom loptom  i zakucavanjem. Novi poeni Džonsa za vođstvo "pantera" 11:5.

2. MINUT - Holins je postigao prvu trojku na meču, ali je u narednih minut i po već dobio tri lične greške, zbog čega je brzo morao na klupu. FMP pravi seriju 6:0 i dolazi do vođstva - 6:3.