Partizan se revanširao Megi i to sa velikom kamatom! Sa čak 29 razlike! (FOTO, VIDEO)

11:44

0

Prethodni meč trojkom je rešio Skuči Smit

ABA Liga - Copyright MN Press

Košarkaši Partizana su kao gosti u utakmici 26. kola AdmiralBet ABA lige pobedili Megu sa 97:68 i tako upisali 21. trijumf u sezoni u regionalnom takmičenju. Meč u hali sportova "Ranko Žeravica" rešen je u drugoj četvrtini, kada su gosti bili uspešniji sa čak 26:8. Od tada, samo je ta prednost održavana, mada je domaćin u pojedinim trenucima uspeo da umanji prednost, na 20-ak poena razlike. Ali, ipak nije bilo snage za veliki preokret.

Na ovaj način, ekipa Željka Obradovića se revanširala za prethodni poraz, od tri poena razlike. Takođe, napravljena je i dobra uvertira uoči zaostalog meča sa Cibonom u petak, a onda i osmine finala Evrokupa protiv Burse u Beogradu.

Crno-bele su ka pobedi vodili najviše Kevin Panter i Dalas Mur, sa 16, odnosno 14 poena. Panter je bio odličan u prvom poluvremenu, dok se Mur istakao u trećoj četvrtini.

Imao je Panter i četiri skoka i tri asistencije, a za tri poena učinak od 2/3.

Dvocifreni učinak imali su i Jam Madar (13 p, 5 sk, 4 as), Zak Ledej (12 p, 5 sk, 2 as), kao i Matijas Lesor (10 p, 8 sk, 1 as). Činjenica što je pitanje pobednika bilo rešeno već uoči poslednje četvrtine dala je mogućnost da Obradović da šansu svim igračima. Zaigrali su na primer Tristan Vukčević (7 p), kao i Gregor Glas (2 p).

Jedino ko se nije upisao u strelce u redovima pobedničkog tima bio je Rade Zagorac koji je na terenu proveo nešto više od 14 minuta.

Na drugoj strani, istakao se Boriša Simanić koji je bio najefikasniji u meču sa 19 poena, ali to nije bilo dovoljno da se izbegne poraz. Nikola Jović je ubacio 12, a Malkolm Kazalon jedan manje.

Dešavanja iz novobeogradske dvorane mogli ste uživo da pratite na našem portalu.

KRAJ UTAKMICE!

4. ČETVRTINA

40. MINUT - Vukčević je promašio sa linije bacanja. Ostalo je 93:66. Onda je i Glas zakucao za 95:66.

Konačan rezutat je bio 97:68.

39. MINUT - Nije bilo trojke za Smailagića. Matković je sa linije bacanja smanjio na 91:34.

38. MINUT - Uskoković je pogodio oba bacanja, za smanjenje na 91:63.

37. MINUT - Vukčević je pogodio za 89:61. A onda i zakucavanje istog igrača, za 91:61.

36. MINUT - Jović je pogodio za tri. Onda je pogodio Trifunović za 87:58, a Simanić je ubacio trojku. Za 87:61. Lesor je napravio korake.

35. MINUT - Vukčević je u igri. Stao je na liniju slobodnih bacanja. Prvo je promašio, ali ne i drugo. Tada je bilo 85:35. Matković je nešto kasnije izgubio loptu, tačnije napravio korake.

34. MINUT - Avramović je izgubio loptu. Kakacv promašaj Kazalona, nije pogodio ni obruč. Glas je promašio za tri, a kasnije je i Rudan bio neprecizan iz otvorene situacije.

33. MINUT - Faul nad Lesorom. Napravio ga je Rudan. Posle pokušaja Avramovića, Lesor je pogodio iz odbojke.

32. MINUT - Cerovina je vezao pet poena i smanjio na 74:53. Lesor je povećao prednost na 76:53.

3. ČETVRTINA

30. MINUT - Avramović je povećao na 70:45. Jović je pogodio za tri poena. Smanjio je na 70:48. Jovićevo polaganje nije uspelo. U poslednju četvrtinu se ušlo sa 72:48.

28. MINUT - Smanjio je Simanić na 68:41, a onda je Zagorac promašio. Tada je rezultat bio 68:43. Pa je Obradović tražio tajm-aut i tražio da se uozbilje. Kontra Mege za 68:45.

27. MINUT - Rudan je promašio za tri. Nogom je igrao Smit. Loš pas Koprivice prema Zagorcu. Izubljena lopta. Jović iz očaja, pogodio je tablu. Cerovina je uhvatio loptu, a onda je Jović ipak pogodio. Smanjio je na 68:39.

26. MINUT - Faul Uskokovića. Smailagić je našao ispod koša usamljenog Madara. Bilo je i 67:36. Koprivica je imao dva slobodna bacanja. Pogodio je jedno, za 68:37. Izgubio je Smailagić loptu u napadu.

24. MINUT - Greška Mege i nova izgubljena lopta. Priznao se koš Mura jer je lopta bila u silaznoj putanji. Poveo je Partizan sa 65:36, a onda je Mur naterao Kazalona da izgubi loptu. Ubrzo je Mur ustupio mesto Madaru.

23. MINUT - Mur je pogodio uz zvuk sirene, za tri. Tada je bilo 61:36. Ukrao je zatim Mur loptu i posle polaganja povećao na 63:36. Ponovo je Jovanović tražio tajm-aut.

22. MINUT - Kazalon preko Smailagića za 58:36.

21. MINUT - Počelo je i drugo poluvreme. Simanić je pogodio za dva, smanjio je na 52:34. Onda je Smailiagić ubacio za tri (tada osma timska trojka) i povećao na 55:34. Onda je i Mur povećao na 58:34, posle "2+1".

Ukratko, posle prvog poluvremena, u prvoj četvrtini je bilo neizvesno, ali je u drugoj domaćin ubacio samo osam poena (u prvoj 24). Na drugoj strani, crno-beli su u obe četvrtine ubacili po 26.

U prvih 20 minuta, ekipu Željka Obradovića predvodili su Kevin Panter sa 16 poena, i Zek Ledej sa 12. Na drugoj strani, kakav-takav "otpor" je pružao Boriša Simanić sa 10.

Meč je uživo pratio i Dru Nikolas.

2. ČETVRTINA

20. MINUT - Pogodio je i Avramović, za ubedljivih 52:30. Kazalon je pogodio sa linije bacanja, umesto Jovića koji je zadobio posekotinu. Posle 52:32, Obradović je tražio tajm-aut. Lesoru je ispala lopta posle ne baš najboljeg dodavanja.

Kazalon je pokušao za tri, ali promašio. Na poluvremenu je bilooo 52:32.

19. MINUT - Lesor je ponovo zakucao pored Simanića. Poveo je Partizan sa 47:28. Mušikić je bio uspešan sa linije bacanja, i smanjio na 47:30. Ubrzo i polaganje Pantera, za 49:30.

18. MINUT - Lesor je pokrenuo kontru, a Avramović završio, za 45:28 za Partizan.

17. MINUT - Jović nije realizovao kontru. Ledej nije pogodio na drugoj strani, a Madar je napravio faul. Panter je zamenio Madara.

16. MINUT - Simanić je pogodio sa linije bacanja. Smanjio je na 40:28, ali je onda Ledej pogodio za tri - 43:28 u korist gostiju.

15. MINUT - Madar je pogodio i tada je Partizan imao više od deset poena prednosti (38:26). Skuči Smit je izgubio loptu. Trifunović je poromašio za tri, ali ipak lopta za Partizan. Lesor je zakucao, za 40:26.

14. MINUT - Lesor je pogodio, za prednost za novu prednost (35:26). Jovanović je tražio novi tajm-aut.

14. MINUT - Posle greške Lesora, lopta je pripala Megi.

12. MINUT - Promašio je i Kazalon. Madar sa poludistance, sa strane. Poveo je Partizan sa 28:24. Pogodio je Panter za tri poena, za prednost od 31:24. Bio je uspešan i sa linije bacanja. Vodili su gosti sa 33:24.

11. MINUT - Ledej nije pogodio.

1. ČETVRTINA

10. MINUT - Uskoković je smanjio na 24:19, a onda je Kazalon ukrao loptu. Nova slobodna bacanja za domaćina. Pogodio je Cerovina - 21:24. Ledej ispod koša, posle dodavanja Pantera, za 26:21 za Partizan. Onda je Rudan smanjio na 26:23 i to je bio rezultat prve deonice.

9. MINUT - Dva slobodna bacanja za Lesora. Promašio je prvo, kao i drugo. Simanić je promašio za tri. Ipak u nastavku pogađa, za 22:17 (njegov tada deveti poen). Jović je promašio, a onda i napravio faul nad Madarom.

Izraelac je bio na liniji bacanja. Pogodio je za prednost od 24:17.

8. MINUT - Kontra Partizana, i posle manjeg nesporazuma ipak poeni Ledeja. Uz dodatno bacanje, koje je promašio, za 13:18. Ali je odmah napravio faul, i bilo je bacanja na drugoj strani. Jović je smanjio na 14:18. Tajm-aut je tražio Vlada Jovanović, pri rezultatu 14:20.

Kazalon je pogodio za tri - 17:20.

7. MINUT - Novi poeni za Ledeja, za 11:16. Napravio je Koprivica faul. Jović je bio na liniji bacanja. I pogodio je, za 13:16. Panteru je spala patika. Ledej je promašio za tri, ali je na kraju lopta pripala Megi.

6. MINUT - Ledej je pogodio za tri. Crno-beli su stigli na plus 6 - 8:14. Uzvratio je Simanić na isti način, za 11:14.

5. MINUT - Ružencev je promašio, a posle greške Mušikića, trener Mege Jovanović je dobio tehničku. Bacanje je pogodio Mur - 8:11.

4. MINUT - Panter je pogodio sa poludistance, ovo je bio njegov peti vezni poen (8:10).

3. MINUT - Pogodio je Panter za tri i doveo Partizan u prednost od 8:6. Izjednačio je Simanić sa linije slobodnih bacanja, na 8:8.

2. MINUT - Zagorac je napravio korake. Matković je zakucao posle dodavanja Smita, za 6:3. Koprivica posle ofanzivnog skoka, smanjio je na 6:5.

1. MINUT - Jović je fauliran, a sa linije slobodnih bacanja polovičan učinak. Poveo je domaćin sa 1:0. Uzvratio je Mur trojkom. A onda i Simanić je pogodio za tri. 4:3 za Megu.