Cibona šokirala Ljubljanu! Vukovi zaustavili nepobedivu Cedevitu Olimpiju posle minus 19!

19:13

0

Sjajan meč u Sloveniji

AAFE7654 - Copyright AdmiralBet ABA liga/Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

Košarkaši Cibone su posle velikog preokreta savladali Cedevita Olimpiju u Ljubljani rezultatom 84:80 (22:29, 17:25, 22:15, 23:11).

Domaćin je na poluvremenu imao 15 koševa prednosti (najveća prednost na meču plus 19), a nagoveštaj da će meč ipak biti neizvestan usledio je u finišu treće i početkom poslednje četvrtine kada su gosti napravili seriju  14:0 i stigli na poen zaostatka (69:68).

Edo Murić je trojkom na pet minuta pre kraja doneo vođstvo Cedeviti 75:71, ali je najbolji pojedinac u redovijma gostiju Danko Branković sa pet vezanih poena preokrenuo na 76:75.

Isti igrač je pogodio šut iza linije 6,75, Zagepčani su se našli na "plus 4" i prednost sačuvali do kraja.

Najefikasniji u timu Cibone bio je Branković sa 20 poena, pratio ga je Mateo Drežnjak sa 17. Kod domaćina se istakao Zoran Dragić postigao je 21 poen.