Bogdan u formi, Majami "isceđen": Pokuševski kao Lebron, a i Bobi konačno na terenu (VIDEO)

05:23

0

Sve u svemu, uspešna noć Balkanaca

Tan2022-4-9_32342955_0 - Copyright Tanjug/AP

Bili su Atlanta Hoksi noćas na pragu velike pobede predvođeni srpskim reprezentativcem Bogdanom Bogdanovićem i standardnim Trejom Jangom, ali je aktuelni lider, Majami na kraju ipak slavio, 113:109.

Ovaj poraz Hoksima nije urozio poziciju u plej-inu, ali je samo dodatno pokazao da su spremni da u finišu sezone odigraju hrabro i bore se za svaki poen.

Naročito su motivisani bili Bogdanović i Jang, koji se do samog kraja nisu mirili sa porazom. Jang je bio najefikasniji, sa 35 poena, dok je Bogdan meč završio sa 25, u ekipi Majamija, raspoložen je bio Adebajo.

Da je rezultat mogao da ode i na drugu stranu govori i podatak da je najveća razlika na meču bila sedam poena, te da su se ekipe konstantno smenjivale u prednosti. Pobednik je rešen na nešto malo manje od dva minuta do kraja, kada je pogodio Hiro, dok su na drugoj strani promašili Jang i Galinari.

Los Anđeles Lejkersi su konačno prekinuli niz poraza, te su u trenucima kada su se oprostili od nastavka takmičenja savladali ekipi Oklahoma Siti Tander sa 120:101. Ovaj duel rešen je u poslednjoj deonici, koju su Lejkersi dobili sa 30:19.

Bili su gosti naročito oslabljeni na ovom susretu, te su sa kratkom klupom uspeli da namuče rivala. Srpski košarkaš Aleksej Pokuševski nije bio na terenu, dok je na drugoj strani izostao Lebron Džejms.

Košarkaši Dalas Maveriksa savladali su Portland Trejlblejzerse rezultatom 128:78 i time potvrdili mesto u plej-ofu.

Najefikasniji je bio Slovenac, Luka Dončić, sa 39 poena, 11 skokova i sedam asistencija.

Priliku je dobio i Boban Marjanović, koji je na terenu proveo 12 minuta i upisao osam poena i šest skokova.