Razigrani Partizan razbio Šlonsk! Dominacija crno-belih od prvog do poslednjeg minuta!

22.03.2022

19:25

0

Crno-beli mogu čak da sanjaju i prvo mesto u grupi

DSC_6692 - Copyright SlaskBC

Partizan je od prvog do poslednjeg minuta dominirao na gostovanju Šlonsku i potpuno je zasluženo stigao do važnog trijumfa na gostovanju, što nije bio prečest slučaj ove sezone u Evrokupu - 71:93.

Situacija je takva da Partizan ima drugo mesto u džepu, ali i da može da sanja prvu poziciju. Za to bi mu bila potrebna pobeda nad Trentom, ali i dva poraza Huventuda.

U Vroclavu se od prvog do poslednjeg minuta nije postavljalo pitanje pobednika, Šlonsk nije mogao da parira crno-belima koji mogu da budu zadovoljni činjenicom da su zabeležili evropsku pobedu u gostima.

Jedini pad igre Partizan je doživeo na startu treće deonice, ali je potom u poslednjoj odgovorio i podigao razliku.

Najefikasniji kod Partizana bili su Kevin Panter i Jam Madar sa po 15 datih poena, a to i nije slučajno jer su obojica u prilično dobroj formi u poslednje vreme.

Partizan je ovim trijumfom stigao do skora 11-5, a ispred njega je samo Huventud sa 12-3, ali španski tim ima bolji međusobni skor od crno-belih.

EVROKUP: Šlonsk - Partizan 71:93 (14:29, 17:21, 22:14, 18:29)
Dvorana: Hala Stulecija

ŠLONSK: T. Trajs 13p, 9as, Kolenda 7, Kanter 12, Trajs 2, Vojčik, Gabinski 4, Tomčak 6, Karolak 14, Džastis 8, Gordon, Dzijeva 5p, 7sk, Ramljak

PARTIZAN: Koprivica 10p, 8sk, Mur 3, Glas 2, Lesor 8, Trifunović, Panter 15, Vukčević 6, Avramović 11p, 5ukr, Madar 15, Ledej 14, Zagorac 3, Smailagić 6

EVROKUP - rezultati

Lijetkabelis - Andora 88:75
Turk Telekom - Trento 82:75
Šlonsk - Partizan 71:93
Burg - Ulm

KRAJ UTAKMICE - 71:93

Partizan vodi sa 90:71 i samo se čeka konačan rezultat. Crno-beli su dodatno osigurali drugu poziciju. U teoriji mogu i do prvog mesta.

POSLEDNJI MINUT

38. minut - Partizan će izvesno dobiti ovaj meč, ali Obradović ne želi da dopusti opuštanje svojih pulena - 68:85

37. minut - Lesor je odličan u skoku, pogodio je uz faul i drži crno-bele u velikoj prednosti - 62:83

34. minut - Ne predaje se Šlonsk, Karolak je pogodio trojku - 56:72, a onda Ledej pogađa jednom rukom - 56:74. Sada i trojka Madara o tablu - 56:77

33. minut - Trojkom Dalas Mura Partizan suštinski već overava pobedu i sada je ponovo na plus 19 - 53:72!

32. minut - Posle slabog izdanja, sada i tehnička za Trifunovića - 53:67. Promašio je Trifunović za tri, ali je Ledej uspeo do lopte i fauliran je.

31. minut - Počela je poslednja četvrtina poenima Madara, dva jako važna njegova koša - 53:66. Ledej ide na liniju za slobodna bacanja.

KRAJ TREĆE DEONICE - 53:64

29. minut - Nastavlja Trajs da muči Partizan, crno-beli vode 50:62. Ušao je i Mur u igru, a Madar pogađa na isteku napada - 50:64

28. minut - Važni poeni Smailagića posle ofanzivnog skoka i to uz faul - 44:61. Potom loša odbrana Madara, tri poena za Šlonsk doneo je Trajs - 47:61

27. minut - Partizan se u trećoj deonici muči sa napadom, teško dolazi do poena, a Glas je promašio dve trojke, Karolak je pogodio na drugoj strani - 44:58

26. minut - Period malo slabijih napada Partizana, loši potezi Zagorca i Trifunovića, Šlonsk će imati napad, tajm-aut Obradovića - 39:58

24. minut - U Poljskoj su prisutne i zastave Srbije, tako da i crno-beli imaju svoje pristalice na tribinama. Šlonsk pokušava da spusti razliku, ali Avramović krade loptu i sjajno pogađa - 37:56. Još lakih poena za crno-bele.

23. minut - Jako dobri poeni Zagorca, pogodio je iz odbojke i još je fauliran pa će imati dodatno slobodno bacanje. koje ipak nije pogodio - 35:54

21. minut - Nastavljen je meč u Poljskoj, Kanter je doneo poene Šlonsku, pa je tako spustio rezultat na 33:50. Važno je da Partizan ne dopusti protivniku da se vrati u meč, jer zaista ima veliku prednost. Poentira ponovo Kanter - 35:50

POLUVREME - 31:50

19. minut - Za razliku od meča protiv Lijetkabelisa, u ovaj meč Partizan je ušao sa mnogo više energije i to mu je donelo 20 poena prednosti. Sigurno će izabranicima Željka Obradovića sada biti mnogo lakše da u drugih 20 minuta zadrže prednost - 26:46

18. minut - Panteeeeeeeeeer pogađa daleku trojku i sada Partizan već ima više nego dobru prednost - 22:43!

16. minut - Partizan je malo spustio ritam igre, ali zato Šlons pravi mnogo grešaka, mnogo izgubljenih lopti i to drži crno-bele u ubedljivoj prednosti - 22:38

14. minut - Šlonsk je uspeo malo da spusti razliku, a tome su kumovali i faulovi u napadu Madara i Vukčevića - 20:34

12. minut - Prvo trojka Vukčevića, pa onda zakucavanje Lesora i to vrlo atraktivno i sve je to dovoljno za prednost Partizana od 16:34

11. minut - Mogu crno-beli da budu zadovoljni činjenicom da su za 10 minuta dali 29 poena. Za sada sve funkcioniše kako treba i deluje da su crno-beli na dobrom putu da ostvare trijumf. Ali, ima još dosta da se igra. Avramović za sada najefikasniji sa devet poena, Koprivica na šest skokova i poena.

KRAJ PRVE ČETVRTINE- 14:29!

9. minut - Sada je Šlonsk ubacio trojku i uspeo malo da ublaži prednost crno-belih, a posle greške u koracima Zagorca srpski tim vodi sa 12:29!

8. minut - Nastavljaju crno-beli da igraju baš onako kako su zamislili i sada je 9:23. Odličan start utakmice za tim Željka Obradovića.

6. minut - Nastavlja Partizan da igra kvalitetno i zrelo, posle zakucavanja Koprivice crno-beli vode 7:21! Šlonsk je već u nokdaunu.

5. minut - Avramoooviiiić za tri! Vrhunsko otvaranje utakmice Partizana, odlična odbrana i sada je Panter podigao na 4:19!

4. minut - Avramović probija i pogađa o tablu i tako crno-beli nastavljaju da melju - 4:12! Odličan start utakmice za Beograđane. Potom i Koprivica zakucava - 4:14! Već je 10 razlike.

2. minut - Koprivica posle dva ofanzivna skoka donosi poene Partizanu, pa crno-beli vode u gostima sa 0:4! Dobro otvaranje utakmice. A onda i koš Avramovića - 0:6! Potom još dobrih poteza i crno-beli vode sa 2:10!

1. minut - Prvi napad ima ekipa Partizana. Ipak, dobra odbrana domaćeg tima. Potom i faul Zagorca.