0

Srpski reprezentativac najzaslužniji za trijumf protiv Panatinaikosa sa 82:81

Kakva ludnica u Istanbulu!  Micić doneo pobedu Efesu, Armani moćan u Moskvi!
vasa - Copyright Evroliga

Košarkaši Armani u derbi meču 22. kola Evrolige pobedili su CSKA u Moskvi rezultatom 67:57.

Italijani su zasluženo stigli do novog trijumfa, jer su već posle prve četvrtine imali prednost od 13 poena i od tog trenutka domaćinima nijednog trenutka nisu dozvolili da se približe.

Inače, ovo je druga pobeda Armanija nad CSKA ove sezone i trenutno imaju skor od 13 pobeda i šest poraza u Evroligi i nalaze se na trećem mestu.

Devon Hol i Troj Denijels su bili najefikasniji u Armaniju po 13 poena, Kajl Hajns je dodao 12,  dok je Trej Kel imao 9 poena.

Kod Moskovljana, koji su ubacili samo tri trojke iz 24 pokušaja, dvocifreni su bili Lundberg sa 15 i Tornike Šengelija sa 13 poena, dok je Nikola Milutinov za 21 minut upisao samo 4 poena, uz pet skokova.

U drugom meču, Efes je tek u poslednjim sekundama uspeo da pobedi Panatinaikos rezultatom 82:81.

Domaćine je do trijumfa predvodio Vasa Micić sa 20 koševa, dok je u poraženom timu najbolji bio takođe još jedan Srbin.

Nemanja Nedović je meč završio sa 20 poena, ali ni to nije bilo dovoljno da se slavi na vrućem gostovanju.