Španiju pogledala i sreća: Furija nadomak polufinala EP!

18:32

0

Rusima remi ostao na stativi

profimedia-0655162425 - Copyright Profimedia

Rukometaši Španije savladali su u neizvesnoj završnici selekciju Rusije 26:25 (12:11) i tako zadržali stopostotan učinak na Evropskom prvenstvu.

Rusi su sredinom drugog poluvremena vodili sa 22:18, ali je branilac trofeja zaigrao ozbiljnije u finišu i golom Marsela Kaskada pet minuta pre kraja poveo sa 26:25.

Rezultat se nije menjao, a u samoj završnici meča u Bratislavi, Rusi su mogli i do izjednačenja sa sedmerca, ali je udarac Santalova zaustavila stativa.

Špancima će u preostala dva meča biti dovoljan jedan bod kako bi osigurali plasman među četiri najbolje reprezentacije. Na prvom su mestu grupe sa šest bodova, četiri više od Norveške, Švedske, Nemačke i Rusije, dok je Poljska na začelju bez bodova.