21:31

0

Izabranici Željka Obradovića ubedljivo počeli drugi krug prve faze Evrokupa

0MET8463 - Copyright MN Press

Košarkaši Partizana na sjajan način su se vratili u svoju staru kuću. Zbog zauzetosti beogradske Arene, crno-beli će narednih nekoliko nedelja igrati u dvorani „Aleksandar Nikolić“, a prvi je u beogradskom hramu košarke pao Hamburg - 102:77 (34:14, 31:27, 20:12, 17:24).

Sjajno je bilo crno-belo veče u beogradskom hramu košarke. Od prvog podbacivanja izuzetno motivisani izabranici Željka Obradovića jasno su gostima stavili do znanja da im se ne piše dobro.

Nošeni gromoglasnom podrškom dobro popunjenih tribina "Pionira" crno-beli su pitanje pobednika rešili praktično u prvih 10 minuta meča. Nezustavljivi su, pogotovo u uvodnoj deonici meča bili Kevin Panter i Matijas Lesor, koji su svojim minijaturama u nekoliko navrata "zapalili" dvoranu "Aleksandar Nikolić", što je dodatno uticalo na to da gosti brzo odu u nenadoknadiv zaostatak.

Američki bek u prvoj deonici postigao 10 poena, jedan više dao je Lesor, a kada im se u drugoj deonici pridružio Zek Ledej, bilo je jasno da Hamburg čeka ubedljiv poraz. Zasipali su crno-beli koš rivala iz svih pozicija, a koliko su ofanzivno bili raspoloženi najbolje oslikavaju 65 poena na kraju druge deonice meča.

Duel je tada, što se tiče konačnog ishoda meča, bio završen. Dva boda su bila upisana na konto "valjka", čiji su košarkaši i u trećoj deonici nastavili da igraju za svoju i dušu publike i Željka Obradovića, koji je gestikulacijama jasno pokazivao zadovoljstvo, pre svega, energijom koju su njegovi izabranici pokazivali.

Ipak, da ne bude baš sve potaman najtrofejnijem treneru Evrope njegovi izabranici su se "potrudili" u poslednjih 10 minuta meča. Pošto su prethodno došli do maksimalnih plus 35, crno-beli su, možda i nesvesno, malo povukli ručnu. To ih je brzo uvelo u kontraritam, pa su skoro većinu od ukupno 20 izgubljenih lopti, napravili u završnoj deonici meča.

PARTIZAN: Kuruc 8, Panter 15, Ledej 18, Avramović 5, Koprivica 13, Dangubić, Smailagić 2, Mur 4, Glas 2, Lesor 22, Trifunović 8, Madar 5.

HAMBURG: Braun 5, Di Leo 3, Homsli 14, Rič, Majsner 5, Kristen 20, Mekalum 11, Kocar 9, Hajnrihs 3, Edidžin 4, Holac 3.

EVROKUP - 10. KOLO
Lijetkabelis - Šlonsk 88:65
Venecija - Burg 78:81
Partizan - Hamburg 102:77
Huventud - Trento 82:65

40. MINUT - KRAJ! Partizan je pobedio Hamburg 102:77.

38. MINUT - Iako je meč rezultatski odavno rešen, Željko Obradović ne dozvoljava svojim igračima preveliko opuštanje. Na malu naznaku popuštanja gasa, iskusni strateg je reagovao tajm-autom, pa crno-beli u završna dva minuta meča ulaze s vođstvom - 96:70.

36. MINUT - Obe ekipe kao da jedva čekaju kraj meča. na Isteku 36. minuta Partizan vodi 92:65.

34. MINUT - Kristen Robin je jedini koliko toliko konstantan u gostujućem timu večeras. Ubacio je još jednu trojku i smanjio prednost Partizana na 88:59 u 34. minutu.

32. MINUT - Završni kvartal je otvoren trojkama Kuruca sa jedne i Robina sa druge strane - 88:56, 32. minut.

30. MINUT - Na poslednji dvominutni odmor "valjak" ide sa 85:53.

28. MINUT - Ledej je u 27. minutu "zapalio" tribine "Pionira" i izazvao oduševljenje kod Željka Obradovića zbog velike borbenosti i pada na zapisnički sto u pokušaju da "dohvati" jednu loptu. Pred završna dva minuta treće deonice "valjak" vodi 83:48 posle poena iz ofanzivnog skoka Kuruca.

26. MINUT - Panter pogađa trojku na isteku napada za novi najveći plus - 80:46, 26. minut.

24. MINUT - Zakucavanjem uz faul i pogođenim dodatnim bacanjem Ledej prekida malo haotičniju igru Partizana u napadu i nekoliko izgubljenih lopti - 75:46, 24. minut. Lesor nastavlja sa sjajnom rolom, crno-beli su na polovini treće deonice na najvećih plus 31 - 77:46.

22. MINUT - Drugo poluvreme otvoreno je greškama na obe strane. Prve poene u nastavku meča postigao je Lesor uz faul. Centar crno-belih je ubacio i dodatno bacanje - 68:41, 21. minut. Lesor je nesportski fauliran, ubacio je dva bacanja, ali su crno-beli potom nespretno izgubili loptu - 70:41, 22. minut. Dileo van linije 6.75 postiže prve poene za goste u nastavku meča.

20. MINUT - Na poluvremenu, posle dve vezane trojke Ledeja, Partizan vodi 65:41.

18. MINUT - Ledej pravi seriju 5:0 Partizana za 53:34 pred završna dva minuta prvog poluvremena.

16. minut - Mini seriju gostiju 4:0 trojkom prekida Avramović - 46:28, 16. minut.

14. MINUT - Deluje da su se Nemci adaptirali na paklenu atmosferu u "Pioniru", ubacili su dve uzastopne trojke, ali je Koprivica vezao četiri poena i održao crno-bele na bezbednoj udaljenosti - 43:24, 14. minut.

12. MINUT - Drug deonica je otvorena nesportskom greškom Kuruca, zbog guranja rivala posle dosuđenog faula. Gosti su ubacili iz toga samo dva bacanja - 34:16, 11. minut. Svoje prve poene na meču postiže Koprivica. Madar ubacuje trojku na isteku 12. minuta za 39:18.

10. MINUT - Na kraju prve deonice Partizan vodi 34:14.

8. MINUT - Melje "valjak" Hamburg. Posle poena Pantera, trojku ubacuje Kuruc, a potom Ledej krade loptu i posle faula pogađa dva bacanja - 27:8, 8. minut. Mekalum trojkom prekida seriju Partizana 9:0, ali Panter odmah vraća trojku - 30:11, 28. minut.

6. MINUT - Partizan na ulasku u 5. minut prvi put na meču stiže do dvocifrenog plusa, posle poena Mura iz prodora - 16:5. Crno-beli su sjajno otvorili meč, posle aktraktivnog dodavanja Pantera, Lesor zakucava uz faul, ali promašuje dodatno bacanje. Posle trojke Holaca, nove poene ubacuje Lesor - 20:8, 6. minut.

4. MINUT - Posle trojke Houmzlija, trojku vraća Panter, a posle zakucavanje Ledeja u kontri "Pionir" je proključao - 11:3, 3. minut. Lesor iz ofanzivnog skoka poentira uz faul, pogađa i dodatno bacanje - 14:5, 4. minut.

2. MINUT - Partizan je odlično otvorio meč, na isteku 2. minuta igre vodi 6:0 posle poena Mura, Trifunovića i Lesora iz ofanzivnog skoka.

Partizan meč počinje s petorkom Mur, Panter, Trifunović, Ledej i Lesor.