06:51

0

"Ratnici" pobedili Memfis sa 113:104 pred svojim navijačima

bjelica2 - Copyright Tanjug/AP

Kako igra Stef Kari ove sezone izgleda će Jokićeva MBP kruna preći u njegovo vlasništvo. "Ratnici" su oborili Memfis u svom "Čejs centru"  rezultatom 113:10, a Kari je postigao 46 poena za 38 minuta na parketu, uz šut 13/22 iz igre, od čega 8/14 sa trojke i sjajnih 12/12 sa slobodnih bacanja.

Solidnu partiju prikazao je i naš Nemanja Bjelica. Na parketu se zadržao nešto više nego što u proseku igra - 22 minuta i za to vreme uspeo je da zabeleži devet poena, sa tri hica iz daljine.

Tanjug/AP

Utakmica je bila u egalu do sredine treće četvrtine, kada kod 97:96 najbolji "grizli" Dža Morant sa linije za slobodna bacanja promašuje izjednačenje 97:96. Od tada stvar u svoje ruke preuzima Kari i sa osam poena odvodi ekipu "ratnika" na pristojnu razdaljinu od rivala.

U Arizoni, sve bolja Oklahoma namučila je Finiks - 113:101. Aleksej Pokuševski zadržao se u igri 12 minuta, nije previše šutirao 0/2, ali je imao po jedn skok, asistenciju, ukradenu loptu i blokadu.