KRAJ: Zvezda rutinski protiv Radnika (video)

13:39 >> 15:50

0

Autor: Jovan Terzić

Između dve evropske utakmice, srpski šampion gostuje u Surdulici

Posle dva remija na domaćoj sceni (1:1 protiv Partizana i 0:0 protiv Javora), fudbaleri Crvene zvezde pokušaće da se vrate na pobednički kolosek i upišu 11. “trojku” u 13. kolu Superlige.

Između dve utakmice Lige Evrope (5:1 protiv Slovan Libereca i Genta u četvrtak), crveno-beli gostuju u Surdulici kod zahuktalog Radnika (tri pobede i remi u poslednje četiri utakmice).

Domaćinu je prijala promena trenera i dolazak Slavoljuba Đorđevića, doskorašnjeg šefa omladinaca Crvene zvezde, koji će zbog toga imati dodatan motiv sa se njegov tim dobro pokaže u duelu sa šampionom.

Dejan Stanković je, očekivano, rešio da odmori neke od standardnih prvotimaca, a u startnu postavu su se vratili Gelor Kanga koji je preležao koronu i od povrede oporavljeni Ričmond Boaći.

90′ – KRAJ

Radnik – Zvezda 1:4

81′ – VATROMET

Kao što je poznato, utakmica se igra bez publike, ali  Zvezdini navijači okupili su se ispred stadiona i pred kraj utakmice priredili vatromet i bakljadu u čast pobede svog kluba.

76′ – PREČKA

Mogao je i Marko Gobeljić da se upiše u strelce, ali je prečka bila saveznik domaćeg tima.

72′ – IZMENE

Krstović umesto Boaćija, a Ivanić umesto Spiridonovića u timu Crvene zvezde.

63′ – GOOOL!

Zvezda ponovo ima tri gola prednosti. Aleksa Vukanović se odlično snašao na centaršut Gobeljića i upisao svoj prvenac ove sezone.

61′ – ŠANSA ZA RADNIK

Oreščanin je dobro šutirao sa ivice kaznenog posle akcije sa Bogdanovskim, ali je lopta otišla malo iznad prečke.

57′ – IZMENE

Eraković umesto Pankova, a Vukanović umesto Bena u timu Zvezde, a Oreščanin umesto Subotića za Radnik.

56′ – GOOOL!

“Rezervista” Evgenij Pavlov odlično je reagovao u gužvi na centaršut iz kornera i savladao Borjana za 1:3.

53′ – GOOOL!

Lepa akcija crveno-belih, koju su krunisali povratnici u tim. Ričmond Boaći je asistirao, a Gelor Kanga pogodio. Doduše, lopta je posle njegovog šuta sa 17-18 metara zakačila jednog od igrača Radnika i promenila pravac.

49′ – RADNIK PRETI

Lepa akcija domaćeg tima za prvu šansu u drugom poluvremenu, ali je Milan Makarić loše šutirao posle dodavanja Miloša Spasića.

46′ – IZMENA

Drugo poluvreme počelo je promenom u timu Radnika. Umesto Viktora Lukića igraće Evgenij Pavlov.

45′ – POLUVREME

Zvezda je bila mnogo bolja i konkretnija, tako da zasluženo vodi 2:0. Moraće domaći igrači dobro da zapnu u drugom poluvremenu da bi izbegli poraz. U prvom poluvremenu nisu imali niti jedan šut u okvir Borjanovog gola, dok su gosti to učinili šest puta.

43′ – ODLIČNI KOSTIĆ

Gavrić je dobro šutirao sa distance, ali se odbranom istakao golman Radnika Ivan Kostić.

40′ – GOOOL!

Zvezda vodi 2:0 pogotkom Mohameda El Fardua Bena. “Zakucao” je loptu u mrežu pošto je prethodno Ivan Kostić odlično odbranio šut Boaćija.

35′ – INICIJATIVA ZVEZDE, ALI…

Crveno-beli imaju mnogo veći posed lopte, uglavnom se igra na polovini Radnika, ali nedostaje gostima završni pas kojim bi ušli u gol-šansu. Ričmond Boaći je gotovo neprimetan, pošto i nije dobio upotrebljivu loptu

25′ – MIRAN PERIOD

Bez šansi od pogotka crveno-belih. Gosti napadaju, a domaćin se trudi da dođe do lopte i pokuša da zapreti iz kontre, ali za sada im to slabo ide.

16′ – GOOOL!

Zvezda vodi golom Željka Gavrića. Dugo je trajao napad crveno-belih, lopta išla sa jedne na drugu stranu, a onda je došla do usamljenog Gavrića koji je lepo pogodio dalji ugao.

8′ – OPET ŠUT IZ DALJINE

Sva tri pokušaja za gol u dosadašnjem toku utakmice bili su udarci iz daljije. Posle Kange i Lukića zapretio je i Milan Gajić, ali je lopta otišla pored Radnikovog gola.

5′ PRETE I DOMAĆINI

Dobar šut Viktora Lukića iz kontranapada, ali malo preko prečke.

3′ – PRVI ŠUT

Prvi su zapretili gosti. Kanga je pokušao udarcem iz daljine, ali nije bio precizan.

15.00 – MINUT ĆUTANJA

Utakmica je počela minutom ćutanja za nedavno preminulog mitropolita crnogorsko-primorskog Amfilohija Radovića.

14.45 – REZERVE

Na klupi Radnika su: Ranđelovi, Jokić, Radmanović, Stanković, Stamenković, Oreščanin, Bojić, Pejčić, Islamović, Pavlov.
Na klupi Zvezde su: Popović, Ivanić, Katai, Falćineli, Milunović, Simić, Eraković, Hajdin, Radulović, Vukanović, Krstović.

14.40 – SASTAVI

RADNIK: Kostić – Đorđević, Stojanović, Kričak, Stevanović – Jović, Subotić – Bogdanovski, Lukić, Spasić – Makarić.
ZVEZDA: Borjan – Gajić, Pankov, Degenek, Gobeljić – Petrović, Kanga – Spiridonović, Ben, Gavrić – Boaći.
Sudija: Bojan Nikolić.