0

Autor: J. T.

Poznata još dva učesnika druge faze Lige šampiona

Copyright Tanjug/Peter Byrne/Pool via AP

Bajern Minhen, Mančester siti, Čelsi, Sevilja, Juventus i Barselona već su se plasirali u osminu finala Lige šampiona, a u pretposlednjem kolu moglo bi da im se pridruži još nekoliko timova.

Očekivalo se da to svakako bude Real Madrid, ali je ekipa Zinedina Zidana poražena u Ukrajini od  Šahtjora. Tok te i utakmice Lokomotiva Moskva – Salcburg mogli ste da pratite uživo na našem sajtu.

Dušan Tadić kao kapiten predvodi igrače Ajaksa, Ivan Šaponjić je na klupi Atletiko Madrida, kao i Filip Stanković na Interovoj, dok Aleksandar Kolarov nije u timu Intera, Nemanja Radonjić neće igrati za Olimpik Marsej, niti Lazar Ranđelović za Olimpijakos i Marko Grujić za Porto.

Pomenutim klubovima u narednoj fazi priključiće se Liverpul i Porto. Prvi su na svom stadionu savladali Ajaks 1:0, pa će “kopljanici” za prolaz igrati u poslednjem kolu protiv Atalante u Amsterdamu. Klub iz Bergama i pored više od 20 šuteva nije uspeo da pobedi Mitjeland kod kuće – 1:1.

Porto je odoleo napadima Mančester sitija, koji je već bio obezbedio prvo mesto u grupi, i remijem 0:0 uspeo da “overi” drugo mesto u grupi.

REZULTATI I TABELE:

GRUPA A

Lokomotiva Moskva – Salcburg 1:3 (0:2)
Atletiko M. – Bajern 1:1
Tabela: Bajern 13, Atletiko M. 6, Salcburg 4, Lokomotiva 3.

GRUPA B

Šahtjor – Real Madrid 2:0 (0:0)
Borusija Menhengladbah – Inter 2:3
Tabela: Borusija M. 8, Šahtjor 7, Real M. 7, Inter 5.

GRUPA C

Porto – Mančester siti 0:0

Olimpik M. – Olimpijakos 2:1
Tabela: Mančester siti 13, Porto 10, Olimpijakos 3, Olimpik M. 3.

GRUPA D

Atalanta – Mitjeland 1:1
Liverpul – Ajaks 1:0
Tabela: Liverpul 12, Atalanta 8, Ajaks 7, Mitjeland 1.

UŽIVO:

22.55 – KRAJ

86′ – GOOOL

Bajen Minhen preko Tomasa Milera stiže do 1:1 protiv Atletika u Madridu. Iskusni napadač pogodio je iz penala.

79′ – GOOOL

Atalanta konačno stiže do izjednačenja. Posle brojnih pokušaja, domaćin stiže do 1:1 pogotkom Kristijana Gabrijela Romera.

76′ – GOOOL

Bousija ne odustaje! Domaćin drugim pogotkom Alasana Plee smanjuje na 2:3.

75′ – GOOL

Posle prvog gola, Olimpik Marsej je i na putu prve pobede u Ligi šampiona ove sezone. Opet je  Dimitri Paje Strelac i opet iz penala skrivljenog na samoj ivici kaznenog prostora.

73′ – GOOOL

Romelu Lukaku svojim drugim golom vraća Inter u trku za prolaz! Teško je poverovati da će gosti ispustiti dva gola prednosti u poslednjih 20 minuta.

65′ – GOOOL

Inter ponovo vodi u Nemačkoj! Samo dva minuta posle pogođene stative, prednost gostima vratio je Romelu Lukaku iz kontranapada.

62′ – STATIVA

Lautaro Martinez je odlično šutirao posle grudima spuštene lopte Lukakua, ali je stativa sačuvala gol Borusije Menhengladbah. Nije imao Inter sreće u ovoj akciji.

58′ – GOOOL

Liverpul stiže do vođstva protiv Ajaksa preko Kurtisa Džounsa koji je lepo spustio loptu u mrežu posle centaršuta Hendersona i očajne procene Onane.

55′ – GOOOL

Prvi gol Olimpik Marselja u Ligi šampiona ove sezone! Strelac je Dimitri Paje iz penala.

54′ – ZATIŠJE

Nema golova u drugom poluvremenu.

21.50 – POLUVREME

45+1′ – GOOOL

Očajno je reagovala odbrana Intera u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena i omogućila Alasanu Plei da lako postigne pogodak. Samo se poklonio na centaršut Valentina Lazara.

33′ – GOOOL

Olimpijakos vodi u Marselju pogotkom Medija Kamare. Snažno i precizno šutirao je levicom sa ivice kaznenog.

26′ – GOOOL

Atletiko vodi u Madridu protiv kombinovanog sastava Bajerna. Izuzetno važna utakmica za ekipu Dijega “Čola” Simeonea, a strelac je Žoao Feliks. na dodavanje Ljorentea.

Pape Abu Sise iz Olimpijakosa morao je da “poleti” za loptom u Marselju:

Tanjug/AP Photo/Daniel Cole

17′ – GOOOL

Inter vodi u Menhengladbahu pogotkom Matea Darmjana. Šutirao je iskosa sa desne strane kroz noge Janu Zomeru, mada je i ostatak odbrane domaćih loše reagovao u toj akciji.

13′ – GOOOL

Šok u Bergamu! Mitjiland vodi protiv Atalante golom Aleksandera Šolca! Sjajno je šutirao gostujući fudbaler sa ivice kaznenog. Samo nekoliko minuta ranije Atalanta je imala dobru priliku da povede, ali je Jesper Hensen odbranio šut Duvana Zapate.

6′ – STATIVA NA ENFILDU

Kurtis Džouns je odlično šutirao, ali je Ajaks imao sreće – stativa je zaustavila šut mladog fudbalera.

5′ – MIRNO JE

Nema golova u prvih pet minuta.

20.45 – DATUMI

Poslednje kolo grupne faze je 8. i 9. decembra, a žreb osmine finala 14. decembra.