22:47

0

Izuzetno važna pobeda za tim sa stadiona "Luiđi Feraris"

Tan2021-12-10_213122415_1 - Copyright Tanjug/Tano Pecoraro/LaPreše via AP)

Fudbaleri Sampdorije savladali su ekipu Đenove 3:1 u gostima na otvaranju 17. kola italijanske Serije A.

Gosti su dobro otvorili meč i poveli već u sedmom minutu golom Manola Gabijadinija. Antonio Kandreva je proigrao iskusnog centarfora koji je sproveo loptu u mrežu.

Na startu drugog poluvremena Sampdorija je došla i do drugog pogotka. Igrao se 49. minut kada je pozajmljeni igrač Sasuola, Frančesko Kaputo zatresao mrežu domaćina za 2:0.

Treći gol bio je delo Gabijadinija u 67. minutu, a u ulozi asistenta našao se strelac prethodnog gola, Kaputo.

Domaći su uspeli da smanje na 3:1 u 78. minutu. Andrea Kambijaso je uposlio Matiju Destra, koji se dobro snašao i savladao Emila Audera.

U narednom kolu Sampdorija na svom terenu dočekuje ekipu Venecije 19. decembra, dok će Đenova gostovati Laciju 17. decembra.