Lav ujeda i sa četiri banke: Ibra presudio Romi

22:24

0

Zlatan Ibrahimović postigao 400. gol u ligaškom takmičenju

Copyright Tanjug/AP/(Spada La Preša/

Fudbaleri Milana nastavili su trku za titulu, rame uz rame sa ekipom Napolija. "Rosoneri" na Olimpiku bili bolji od Rome, savladavši ih rezultatom 1:2.

Junak deset pobede u novom šampionatu bio je Zlatan Ibrahimović koji je u 26. minutu pravom bombom iz slobodnog udarca postigao svoj 400. ligaški gol u karijeri. Ibrahimović je kao profesionalac tresao mreže u Malmeu, Ajaksu, Juventusu, Interu, Barseloni, Milanu, PSŽ, Mančester junajtedu, LA Galaksiju i najzad, opet u dresu "rosonera".

Šveđaninu se pripisuju zasluge i za drugi pogodak gostiju, koji je, ispostaviće se na kraju, odlučio i pobednika. Njega su u kaznenom prostoru srušili domaći igrači, pa takav poklon iz penala nije propustio da realizuje Frank Kesi u 57. minutu.

Konačnih 1:2 postavio je Stefano El Šaravi iz penala, nakon faula nad Tamijem Abrahamom.

Junak 11. kola je Dušan Vlahović, koji je  u duelu sa Spcijom postigao svoj drugi het-trik u karijeri.