Juventus se u Veroni oprostio od Skudeta! Đovani Simeone bez milosti za „staru damu“

20:27

0

Darko Lazović učestvovao u drugom golu

Tan2021-10-30_185049991_0 - Copyright Tanjug/Paola Garbuio/LaPreše via AP

Verona je u 12. kolu Serije A priredila veliko iznenađenje pobedom protiv Juventusa 2:1 (2:0).

Junak u pobedi nad "starom damom" bio je Đovani Simeone, za tri minuta dva puta je matirao golmana gostiju.

Argentinac je u 11. minutu pratio akciju svog tima. Posle greške protivnika ispred šesnaesterca, šuta i odbrane Šćešsnog, pravovremeno je reagovao i "odbitak" poslao u nebranjenu mrežu. Još traktivniji je bio potez Simeonea u 14. minutu, prihvatio je loptu na 20 metara od gola i udarcem iskosa neodbranjivo pogodio suprotan ugao za 2:0.

Juventus je tek u finišu preko Mekkenia smanjio na 2:1, ali nije uspeo da izbegne poraz.

U timu Verone igrao je i srpski reprezentativac Darko Lazović koji je učestvovao kod drugog pogotka domaćina.