Dmitrović se vratio na gol Sevilje u pravoj goleadi protiv Levantea

13:33

0

Tim srpskog golmana pobedio sa 5:3 ekipu iz Valensije

Copyright Profimedia

Nakon sedam utakmica u nizu u Primeri, koje je proveo kao rezervni golman, čuvar mreže "orlova" i Sevillje Marko Dmitrović se ponovo vratio među stative u jednom prvenstvenom meču.

Iskusni golman branio je mrežu Sevilje u pobedi njegovog tima rezultatom 5:3 (3:1) nad Levanteom, ali se nije proslavio nekim intervencijama, pokazavši time da je vreme provedeno na klupi učinilo svoje i da mu je značajno promenilo osećaj za igru.

Kod 4:1, Dmitrović je u 55. minutu bez prevelike potrebe otišao daleko od svog prostora, ali kod presecanja napadača Levantea i lopte prema Moralesu nije bio precizan, pa je gostima omogućio da smanje prednost na 4:2.

Domaći su šest minuta kasnije shvatili da je vrag odneo šalu kada su gosti preko Melera došli do 4:3, ali se situacija brzo smirila kada je Fernadno u 63. minutu postavio konačnih 5:3.

Za Sevilju nije igrao drugi srpski reprezentativac Nemanja Gudelj, ali je bio u protokolu, dok je za Levante prvo poluvremene odigrao Nemanja Radoja.

Izvor: D. P.