21:43

0

Nije sportski podneo poraz

Dijego Simeone - Copyright Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

U derbiju Grupe B Lige šampiona, Liverpul je u gostima pobedio Atletiko Madrid i tako sačuvao prvo mesto u grupi.

Liverpul je poveo 2:0, Atletiko je do kraja poluvremena izjednačio. Onda je usledilo drugo poluvreme. "Jorgandžije" su prvo ostale bez dvostrukog strelca Antoana Grizmana, što je iznerviralo Dijega Simeonea, iako se ispostavilo da nije bilo pravog razloga za nerviranje.

Onda je u finišu meča Mario Ermoso neobjašnjivo srušio Dioga Žotu za penal, koji je sigurno izveo Mohamed Salah i doneo "crvenima" prednost.

Nedugo potom, sudija je posle kontakta Žote i Hosea Himenesa dosudio penal za Atletiko, ali je posle konsultacija sa VAR-om preinačio tu odluku, ocenivši da kontakt nije bio dovoljno jak.

Iako su sve odluke možda i opravdane, jasno je zašto je "Čolo" pobesneo, ali to ipak ne opravdava njegov postupak s kraja meča. Čim je sudija označio kraj, on je otrčao u svlačionicu, bez pozdrava sa protivničkim trenerom.

Na snimku se vidi da se Jirgen Klop baš iznervirao zbog toga, ali je ipak nastavio da se rukuje sa ostatkom ekipe Atletika.

Nismo navikli na ovakvo ponašanje Simeonea.