18:47

0

„Brđani“ nisu pobedili „lale“ u poslednjih sedam utakmica

0MAR84 - Copyright MN Press

Menjali su se treneri, menjali su se i timovi, ali je „prokletstvo“ ostalo i traje već tri godine. Čukarički ni ovoga puta nije uspeo da osvoji ceo plen protiv Vojvodine, koja iz Beograda nosi slađi bod – 1:1.

Sedam utakmica „brđani“ ne znaju za slavlje protiv „lala“. Lošu tradiciju nije uspeo da prekine ni legendarni kapiten Partizana Saša Ilić, koji je od dolaska na klupu igru Čukaričkog podigao na viši nivo.

Ipak, to ovoga puta nije bilo dovoljno beogradskom superligašu da dođe do tri boda, iako je imao sijaset prilika da konačno sruši neugodnu tradiciju.

Kako to u fudbalu biva, kada promašiš svoje šanse, usledi kazna. Miljan Vukadinović je u samom završnici prvog poluvremena krunisao polukontru gostiju, da bi pravda, donekle, bila zadovoljena u 66. minutu, kada se Tošić najbolje snašao u kaznenom prostoru gostiju i udarcem glavom, posle centaršuta iz kornera, postavio konačan rezultat.