Španija je preVARena, Francuskoj poklonjen gol: Mbape bio u očiglednom ofsajdu (FOTO)

10.10.2021

21:04

0

Neshvatljivo objašnjenje sudija

Tan2021-10-10_22349911_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Fudbaleri Francuske osvojili su Ligu nacija pobedom nad Španijom od 2:1, ali je pobedonosni gol ukaljao sjajno drugo poluvreme finala.

U prvih 45 minuta gledali smo uspavanku, čak i u celih 60, a onda je sve eksplodiralo.

Poveli su Španci golom Ojarzabala i to nepun minut nakon prečke Francuza, a onda je Karim Benzema servirao projektil za izjednačenje samo dva minuta kasnije.

Ipak, senku na sve bacio je događaj iz 80. minutu. Kilijan Mbape je iz čistog ofsajda postigao gol za vođstvo, ispostaviće se i za pobedu.

Čekao je glavni sudija Tejlor signal iz VAR sobe o regularnosti pogotka i dobio znak da je sve bilo u redu. Iako očigledno nije.

Stiglo je zatim objašnjenje kako ofsajd nije sviran jer je defanzivac Španije pokazao "nameru da igra loptom", što je, u najmanju ruku, problematično.

Španci protestuju i zbog nedosuđenog penala kada je jedan od francuskih defanzivaca rukom (daleko od tela) zaustavio centaršut. Ali svi ti protesti su uzaludni.

Ostaje upisano da je Francuska osvojila Ligu nacija, a pamtiće se i da su Španci preVAReni.

Izvor: G. F.