Francuzi osvojili Ligu nacija: Španci poveli, Benzema i Mbape obezbedili trofej "galskim petlovima" (VIDEO)

10.10.2021

20:41

0

Sat vremena dosade, pa ludnica na terenu

Tan2021-10-10_224327528_0 - Copyright Miguel Medina/Pool Photo via AP

Aktuelni prvak sveta je i osvajač Lige nacija. U finalu, Francuska - Španija 2:1 (0:0).

Kada čujemo da su u velikom finalu postignuta tri gola, pomislimo da je utakmica bila dobra. Ali...

Tako malo od fudbala pokazali su nam Španci i Francuzi čitavih sat vremena u finalu Lige nacija.

A onda, dva minuta "ludila" prekida veliku uspavanku. Prečka Francuske i vođstvo Španije preko Ojarzabal u 64. minutu, pa munjevit odgovor Benzeme u 66.

Još 15 minuta se čekalo do nekog novog uzbuđenja. Sada je u glavnoj ulozi bio Kilijan Mbape. Izbegao je ofsajd zamku, iako je čak i na ponovljenom snimku izgledalo kao da je u nedozvoljenoj poziciji, i iz "jedan na jedan" bitke sa golmanom Španije lako izašao kao pobednik.

U 88. minutu Orajzabal je promašio izglednu šansu, revanširao mu se Mbape u narednom napadu, ali je Francuz mnogo lakše podneo svoj promašaj.

U poslednjim trenucima susreta viđena je prava drama, ali je Loris maestralno zaustavio udarac Jeremija Pina.

I to je bilo to. Dovoljno za trijumf i za još jedan trofej Francuske, koja je i u polufinalu i finalu do pobeda stizala nakon preokreta.

Treće mesto pripalo je aktuelnim evropskim prvacima Italijanima, koji su savladali Belgiju sa 2:1.

Izvor: G. F.