Srbin "zapalio" Olimpiko: Sergej dao drugi najbrži gol u derbiju Lacija i Rome, golman ga "nokautirao" (VIDEO)

26.09.2021

16:40

0

Fenomenalan učinak našeg reprezentativca na samom početku najveće rimske utakmice

Copyright Tanjug/AP Photo/Andrew Medićini

Sergej Milinković-Savić junak je svetlo-plavog dela Rima.

A za tu "titulu" bilo mu je potrebno manje od deset minuta. Fenomenalan fudbal igraju Lacio i Roma, domaći vode sa 2:1 posle 45. minuta, a utakmica je već sada dobila oznaku istorijska.

I to sa Srbinom u glavnoj ulozi. Jednu dubinsku loptu naš reprezentativac je sjajno ispratio, stigao do nje pre golmana Rome Rui Patrisija i doveo Lacio u prednost.

Na semaforu je pisalo 9 minuta i 52 sekunde i to je drugi najbrži gol u duelima ovih timova. Brži od Sergeja je, kako pišu Italijani, bio samo Akvila 2012. godine, koji je mrežu rivala tresao posle 9 minuta i 11 sekundi.

Oduševio je Sergej sve navijače Lacija, ali ih zabrinuo samo koji sekund kasnije, pošto je nakon gola ostao da leži na travi. Na ponovjenom snimku videlo se da ga je golman Rome bukvalno nokautirao u vazduhu.

Na svu sreću, srpski as se oporavio i nastavio sa odličnom igrom na svakom delu terena.

Prednost Lacija duplirao je Pedro u 20. minutu, ali se mroa reći da je i Roma imali nekoliko odličnih prilika. Na 2:1 smanjio je Ibanjez u 41. minutu.

Sve pršti od borbe u Rimu, a kako izgleda borba Lacija i Rome možete pratiti na Arena sport TV.