Mesi pogurao Barsu kroz Pamplonu, Dmitrović promašio penal

22:40 >> 22:53

0

Argentinac sa dve asistencije otvorio put ka trijumfu protiv Osasune

Copyright Tanjug/AP Photo/Alvaro Barrientos

Barselona je nastavila da radi ono što je do nje u šampionskoj trci sa madridskim Atletikom. Treći uzastopni trijumf u Primeri izabranici Ronalda Kumana ostvarili su na gostovanju u Pamploni, gde je Osasuna savladana rezultatom 2:0 (1:0).

Izostanak povređenog Đerara Pikea nije se mnogo osetio u poslednjoj liniji katalonskog giganta, kojim je po ko zna koji put mastralno dirigovao Leo Mesi.

Argentinski superstar je dve asistencije otvorio Barsi vrata trijufana stadionu “El Sadar”. Najpre je u 30. minutu uposlio Đordija Albu, da bi u 83. minutu Moriba overio trijumf Katalonaca.

Srpski golman Marko Dmitrović jedan je od tragičara subotnjih utakmica Primere. Reprezentativac “orlova” je u 57. minutu promašio penal, zavaljujući čemu je Kadiz slavio minimalan trijumf protiv Eibara. Valjadolid na svom terenu bio bolji od Hetafea (2:1), koji je utakmicu završio sa igračem manje zbog direktnog crvenog kartona Haimea Mate, dok je Elče je istim rezultatom slavio protiv Sevilje.