0

Autor: Milan Nastić

Tim iz Londona remizirao sa Njukaslom 2:2

Copyright Tanjug/AP/Peter Powell/

Fudbaleri Totenhema nastavili su da igraju toplo-hladdno ove sezone. Izabranici Žoze Murinja odigrali su protiv Njukasla 2:2 u 30. kolu Premijer lige i tako sebi otežali posao u borbi za plasman u Ligu šampiona i vodiće grčevitu borbu za četvrto mesto sa Čelsije, koji trenutno ima dva boda više.

Što se tiče današnje utakmice, Njukasl je poveo preko Žoeltina u 28. minutu, ali sledi ekspresni preokret Totenhema preko Kejna. Prvo je izjednačio 30, da bi samo četiri minuta kasnije klub iz Londona poveo sa 2:1.

U nastvaku meča mnogo bolja igra Svraka, ređale su se šanse preko Almirona i Žoeltina, ali nisu uspeli da savladaju golmana Lorisa, i sve je izgledalo da će gosti sa tri boda otići sa ove utakmice.

Međutim, tako nije mislio Džo Vilok koji je uspeo da izjednači u 85. minutu i donese neviđenu radost domaćim igračima.

Njukasl je zadržao 17. poziciju sa 29 poena, tri više od Fulama koji se nalazi u zoni ispadanja, i sa ekipom koju u napadu predvodi Aleksandar Mitrović vodiće žestoku borbu da zadrže prvoligaški status.