Pikford oborio rekord star 55 godina, pa primio gol koji će se pamtiti iz više razloga (VIDEO)

07.07.2021

20:24 >> 20:28

0

Englezi primili prvi gol na EURO, pošto je njihov čuvar mreže bio nesavladan 721 minut

Copyright Džordan Pikford foto: Tanjug/Andy Rain/Pool via AP

Sjajan meč igraju na legendarnom “Vembliju” Engleska i Danska u polufinalu EURO. Posle prvog poluvremena rezultat je 1:1, a uvodnih 45 minuta ovog duela ostaće upamćeni iz nekoliko razloga.

Golman “gordog albiona” Džordan Pikford ušao je u istoriju nacionalne selekcije svoje zemlje, koja je prvi put savladana na tekućem EP i to prvim golom koji je postignut direktno iz slobodnog udarca.

Pre nego što je Mikel Damsgor u 30. minutu zatresao mrežu Engleza, golman Evertona je postao čuvar mreže „gordog albiona“ koji je uspeo da ostane najduže nesavladan (721 minut), oborivši tako rekord legendarnog Gordona Benksa, koji između maja i jula 1966. godine nije primio gol 720 minuta.

Gol Damgsora, koji donekle može da se stavi na dušu Pikforda, bio je, verovali ili ne, prvi koji je postignut direktno iz slobodnog udarca na ovom EURO, dok je Engleska odbrana prvi put kapitulirala još od marta meseca i 691 minuta bez primljenog pogotka.