Srećna pobeda moćnog Portugala! Dve greške Čeha i prosuti bodovi na startu EP! (VIDEO)

18.06.2024

22:59

0

Autor: G. F.

Luda utakmica u Lajpcigu za kraj prvog kola Evropskog prvenstva

Copyright Tanjug/AP Photo/Sunday Alamba

Fudbaleri Portugala savladali su Češku sa 2:1 u poseldnjoj utakmici prvog kola Evropskog prvenstva!

Mnogo, mnogo sreće imali su Kristijano Ronaldo i ekipa večeras u Lajpcigu. Iako su bili bolji tim gotovo ceo meč primili su gol i samo zahvaljujući dvema greškama Čeha uspeli da upišu trijumf.

Ne može da se kaže da Portugal nije zaslužio pobedu zbog dešavanja u toku svih 90 minuta, ali je utisak da bi i podela bodova, pa i trijumf Češke bili potpuno zasluženi.

Odbrana Češke je delovala fantastično ceo meč osim u dve situacije. I oba puta je veliku ulogu imao Hranač. Najpre je nakon loše intervencije golmana Staneka zatresao svoju mrežu, a onda u samom finišu veoma loše intervenisao i omogućio mladom Konseisau da svoj prvi kontakt s loptom pretvori u veliki gol za pobedu.

Najlepši gol na utakmici postigao je Provod pravom bombom kojom je svoj tim doveo u vođstvo. Na njegovu, i žalost svih navijača Čeha, to nije bilo dovoljno za više od minimalnog poraza.

I jedini i drugi sada se okreću anrednim utakmicama, ali u mnogo drugačijem raspoloženju. Portugalci s tri boda u džepu, a Česi sa nulom koja može da zabrine. Ipak, ako se pogleda kako su večeras izgledali u najvećem delu susreta, može se zaključiti da im je mesto u narednoj fazi takmičenja.

Kraj utakmice, pobeda Portugala!

90(+2). minut - GOOOOL! Konseisao u prvom kontaktu s loptom donosi prednost Portugalu! Veliak greška strelca autogola i pravog tragičara večeras, Hranača.

90. minut - Vitinju menja Neto, a Konseisao igra umesto Mendesa. igraće se još namanje 4 minuta.

87. minut - Poništen gol Portugalu! Žota je pogodio, ali je Ronaldo prethodno bio u ofsajdu.

81. minut - Zapretili su Česi, Souček šutirao pored gola!

79. minut - Strelac gola za Češku Provod i Šulc su izašli, a Ševčik i Barak ušli u igru.

78. minut - Udarac Vitinje golman Češke izbija u korner.

73. minut - Jak šut Bernarda Silve brani Stanek.

69. minut - 1:1! Autogol Hranača. Smušena reakcija odbrane Češke, najviše golmana Staneka, prvi put na utakmici, i odmah su kažnjeni za to.

64. minut - Dvostruka promena i u Portugalu. Dalo i Leao su van igre, Žta i Injasio na terenu.

62. minut - GOOOOL! Vodi Češka! Strelac je Provod. Kakva golčina!

60. minut - Dvostruka izmena kod Čeha, Kuhza i Šik su napolju, Lingr i Hitil na terenu. Dva napadača su izašla, dva ušla.

59. minut - Portugalci gaze li gaze, povija se zid Čeha, ali ne popušta!

58. minut - Ronaldo šutira, Stanek hvata loptu

57. minut - Slobodan udarac na 24 metra po sredini od gola Češke. Ronaldo namešta loptu.

55. minut - Centaršut Dijaza, Ronaldo izblokiran. Ponovo korner. Svi Česi i nekih 8 Portugalaca u šesnaestercu, ali gola nema.

50. minut - Pokušali su i Česi, Šik je neprecizno šutirao.

48. minut - Brz napad Portugala, od svega deveti korner. Bez opasnosti po Čehe.

Utakmica je nastavljena. Žuti karton dobio je Holeš zbog prekršaja nad Leaom. Pokušao je Dalo, lopta je otišla preko gola.

Završeno je prvo poluvreme. Bilo je uzbuđenja, Portugal je bio mnogo bolji tim, ali je Češka odbrana rešila svaki napad rivala. Gledali smo "viktorije" u najvećem delu poluvremena, igru na jedan gol, ali bez rezultata. Utisak je da u nastavku mora biti golova.

38. minut - Napad Čeha, Šik ne uspeva da zahvati loptu. Portugal trči brzu kontru, Leao pada na ivici kaznenog prostora i doboja žuti karton zbog simuliranja.

33. minut - Vitinja sada nije uspeo. Novi korner. Visi gol u vazduhu.

32. minut - Ronaldo sam pred golom Češke ne uspeva da pogodi. Moguće je da je bio u ofsajdu, ali se sudije nisu oglasile.

26. minut - Krenuli su Česi u kontru, izgubili loptu, Bruno je pobegao po strani i poslao je pred gol. Leao je zakasnio koji cemtimetar da je smesti u mrežu.

24. minut - Odapeo je Bruno Fernandeš, novi korner za Portugal, već peti. Ponovo se Česi uspešno brane.

22. minut - Udarac Dijasa blokira Šulc, lopta ide u korner. Česi ne mogu da pređu centar!

17. minut - Ronaldo i ekipa opsedaju gol rivala, nema ozbiljnijih pretnji, ali "navigatori" kontrolišu dešavanja na terenu.

12. minut - Probio je Leao po levoj strani, poslao loptu u petrerac Čeha, ali su defanzivci otklonili opasnost.

8. minut - Prva priika za Portugal, Ronaldo glavom pored gola.

5. minut - Krenulo je oštro na obe strane, prilika nema, ali se igra "bez pardona" po celom terenu.

Utakmica je počela, sa centra su krenuli Portugalci. Očekujemo spektakl i goleadu!

Fudbaleri su na terenu, intonirane su himne i sve je spremno za prvi sudijski zvižduk.

Kada su davne 2008. godine prvi put bili u startnoj postai Portugala na Evropskom prvensvu malo ko bi pomilsio da će isti slučaj biti i 16 godina kasnije. Ali, Ronaldo sa 39 i Pepe sa 41 godinom su među prvih 11 za duel sa Češkom!

- Ovo su satavi za koje su se opredelili selektori Portugala i Češke.

- Na centru će stajati Marko Gvida, a pomagaće mu Filipo Meli i Đorđo Pereti, svi iz Italije. Četvrti sudija je Rade Obrenović iz Slovenije, a VAR još jedan Italijan Masimilijano Morati.

- Portugal i Češka dosad su se sastajali pet puta, a uz gol razliku 10:2 uspešniji su Portugalci sa 4 pobede i jednim porazom.