Francuzi preživeli dramu, na pobedi zahvaljuju Veberu! Mbapeu stradao nos! (VIDEO)

0

Autor: A. S.

Još jedan duel u kome je favorit bio izražen, ali to nije potvrdio

Mbape - Copyright Tanjug/AP

Fudbaleri Francuske upisali su pobedu na otvaranju Evropskog prvenstva nad Austrijom minimalnim rezultatom, 1:0. Gol odluke delo je Maksija Vebera, defanzivca Austrije.

Ušli su Galski petlovi sa ulogom izrazitog favorita u ovaj meč, ali se to na terenu nije videlo nijednog trenutka. Bili su i Grizman i Mbape dobro raspoloženi, nizali napade, organizovali pretili, ali Austrijanci nisu pokazali respekt prema jednom od favorita za titulu.

Tek u 38. minutu prvog poluvremena, Austrija je poklekla i to nakon greške u odbrani i loše komunikacije, a dok je Mbape prolazio po desnoj strani i centrirao. U skoku  među defanzivcima nije bilo dogovora, pa je lopta od Vebera otišla u mrežu Austrije, 1:0. Ovaj momenat se odrazio na Austrijance, ali je prvobitni šok brzo prošao, pa su i nakon pauze bili dostojan rival.

Nije Francuska prikazala nadmoćniju i kvalitetniju igru, naprotiv, u pojedinim momentima su i strahovali. Naročito u poslednjim trenucima meča, kada su se nizale prilike na obe strane.

Ipak, ova minimalna pobeda ostaje u senci povrede Kilijana Mbapea, kome je stradao nos, pa će Francuzi u narednim satima čekati na izveštaje lekara zbog najboljeg igrača.

Blog uživo:

99. minut - Gotovo je, Francuzi slave, Austrija ima za čime da žali

94. minut - Francuzi troše vreme na polovini rivala. Austrijancima ne pomaže ni Marko Arnautović

90. minut - Sudija nije dozvolim Mbapeu da se vrati na teren, pa mu je dodelio i žuti karton, uz salvu zvižduka sa tribina. Igraće se još devet minuta

84. minut - Žuti karton za Laimera nakon prekršaja nad Mbapeom, Francuzi su ponovo blizu kaznenog imali šansu, ali je tandem Grizman-Mbape još jednom promašio. Ostao je Mbape da leži nakon kontakta sa bekom Austrije, krvario mu je nos

82. minut - Francuzi prokockali još jedan dobar napad. Nižu se prilike, ali se rezultat ne menja

78. minut - Baumgartner i Menjon su imali neugodan sudar, medicinski timovi su morali da intervenišu, a Austrijanac se prvi pridigao i dobio žuti karton

71. minut - Kako vreme odmiče, kao da su se igrači pomirili sa rezultatom.

66. minut - Malo je falilo Grizmanu da povisi na 2:0. Ernandez je prošao, dobro centrirao, ali su u kaznenom prostoru svi promašili

Tanjug/AP

62. minut - Sabicer je oboren u kaznenom prostoru, ali sudija se nije oglasio. VAR je proveravao kontakt defanzivaca Galskih petlova i Austrijanca, a igra je ubrzo nastavljena

59. minut - Žure Francizi po drugi gol, ali i dalje nedostaje završni udarac

54. minut - Mbape je ponovo bio u kontri, sve je bio rešeno, savladani su bili i Veber i Penc, ali je promašio

48. minut - Vratio se Grizman

Tanjug/AP

46. minut - Nastavljamo. Tek što je počelo drugo poluvreme, Antoan Grizman je napustio teren zbog lekarske intervencije. Napadač Galskih petlova nije uspeo da se zaustavi nakon kontakta sa Veberom, pa je udario u reklame

Prvo poluvreme

45. minut - Idemo na pauzu sa jednim pogotkom, Francuska ima prednost, 1:0

43. minut - Smirili su Francuzi rivale prilično lako, Austrijanci su pokušavali i nakon pogotka, ali je ostavio traga

38. minut - Podbacila je odbrana Austrije, Mbape je krenuo po desnoj strani, prošao, centrirao, a u skoku, među defanzivcima nije bilo dogovora, pa je lopta od Vebera otišla u mrežu Austrije, 1:0

36. minut - Sabicer je spustio do Baumgartnera, ali je Menjon bio uspešniji u jedan na jedan situaciji. Velika prilika je prokockana

35. minut - Ritam jeste jak, ali i jednom i drugom timu nedostaje udarac

33. minut - Grizman je izgubio loptu na lošem delu terena, a Baumgartner iskoristio poklon, ipak, Menjon se izvio i sačuvao mrežu

28. minut - Dobar fudbal, ali bez preteranog uzbuđenja

21. minut - Ne plaši se Austrija izrazitog favorita, ali ne uspava ni konkretno da zapreti. Usledio je mirniji period igre.

Tanjug/AP

16. minut - Ponovo je Grizman centrirao, tražio je Mbapea, ali je Penc upisao novu intervenciju

12. minut - Uzvraćaju i Austrijanci, nisu došli sa belom zastavom

8. minut - Kontra Francuza, Mbape šutira, ali je Penc upisao odbranu

5. minut - Siloviti Galski petlovi, Austrijanci saterani u odbranu. Grizman ne koristi priliku iz slobodnog udarca

1. minut - Austrija ima prvi napad, ali Francuska je ta koja kreće u ofanzivu

21.00 - Počinje!

Poznati su i sastavi:

Ranije danas, Rumunija je iznenadila Ukrajinu i slavila sa 3:0, dok su u drugo meču, Slovaci načinili senzaciju i porazili Belgiju sa 1:0.