16:52

0

Tek prvi meč u grupi, a već prava fešta

Slavlje Rumuna - Copyright Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

Fudbaleri Rumunije upisali su prvu pobedu u grupi E Evropskog prvenstva. Komšije su iznenadile Ukrajinu sa 3:0 i oduševile Evropu.

Ukrajinci su u derbiju Crnog mora ušli sa ulogom favorita, kako zbog zvučnijih imena, tako i zbog ranijih nastupa na velikim smotrama. Tako su i otvorili meč, ofanzivno od prve sekunde, saletali su oko kaznenog prostora Nice, ali se rezultat nije menjao.

A onda potpuno iznenada, Andrej Lunjin je rešio da izbaci loptu iz svog peterca, a rivali su presekli pas, pa su Rumuni preko Stančua, iz prvog šuta na meču stigli do pogotka. Bila je to prava golčina, tik ispod prečke, što je ohrabrilo komšije, ali se do kraja prvog dela rezultat nije menjao.

Ukrajinci su nakon pauze ponovo zaigrali svoju igru, ali ni sada to nije potrajalo. Igrao se 52. minut kada je Lunjin slabije odreagovao, trenutak nepažnje i 2:0. Bila je Rumunija u kontri, zasmetao je sudija, pa je delovalo da je Man izgubio loptu, ali je do nej stigao Razvan Marin i još jednim udarcem sa velike udaljenosti povisio na 2:0.

Već tada mogao se nagovestiti nastavak duela, ali su Ukrajinci pokušavali da ostanu u igri. Samo četiri minuta nakon drugog pogotka, nalet Rumunije se nastavio, a gužvu u kaznenom prostoru Lunjina iskoristio je Draguš za 3:0! Usledila je provera u VAR sobi, ali gol jeste priznat! Malo ko se ovome nadao, pogotovo što su Ukrajinci, koji su sve vreme delovali kao opasniji rival i imali više lopte u nogama, prvi šut u okviru gola, uputili tek u 77. minutu.

Sreća po komšije pa to nisu činili više i snažnije, jer se Nica nije pokazao kao najpouzdanije rešenje, ali je do kraja meča sačuvao svoju mrežu.

U nastavku današnjeg programa, očekuje nas još jedan meč grupe E, između Belgije i Slovačke, sa početkom u 18 sati.

Blog uživo:

93. minut - Kraj, Rumunija je upisala pobedu u grupi E sa 3:0!

89. minut - Ukrajina ne odustaje, Mudrik saleće oko peterca, ali nije uspeo da ugrozi Nicu

84. minut - Ostaje 3:0 u Minhenu i nakon novog šuta Mudrika

79. minut - Opasno je pred golom Rumunije, ali je Nica upisao još jednu odbranu

77. minut - Prvi šut Ukrajinaca u okviru gola, Sudakov je tukao jako, ali je Nica imao i dosta sreće

73. minut - Jedan navijač Rumunije je uleteo na teren i pozdravio se sa igračima, obezbeđenje je brzo reagovalo. Dovbik i Mudrik su jedine svetle tačke Ukrajinaca u ovom duelu.

70. minut - Prekršaj nad Mudrikom, živi zid je upisao intervenciju, Ukrajina i dalje bez šuta u okvir gola

Tanjug/AP Photo/Ariel Schalit

64. minut - Ukrajina je prilično van igre, tek na momente podsećaju na ekipu s početka meča

56. minut - Kakav nalet Rumunije, ovome se niko nije nadao, ali je konačno Lunjin intervenisao. Taman su Ukrajinci odahnuli, a do lopte je stigao Draguš, 3:0! Usledila je provera u VAR sobi, ali gol jeste priznat! Ko se ovome nadao...

52. minut - Nalet Ukrajine, ali i prokockana kontra, a potom izblokiran Mudrik. Kontra Rumunije, zasmetao je sudija, Man je izgubio kontrolu, a onda je Razvan Marin prevario Lunjina, nova golčina Rumuna, 2:0. Ponovo je golman Reala pogrešio...

49. minut - Ukrajina vrši pritisak, dinamičniji početak drugog poluvremena

46. minut - Nastavlja se igra, Rumuni opasni preko Komana

Prvo poluvreme

45. minut - Kockale su se obe ekipe, ali se rezultat nije promenio

38. minut - Ukrajinci previše komplikuju, blizu su pogotka, ali konstantno izostaje završni udarac. Na drugoj strani, Rumuni ponovo prete, Stanču ima korner, šutirao je pravo na gol, pogodio prečku, pa ostaje 1:0

Tanjug/AP Photo/Matthias Schrader

36. minut - Dobar centaršut Mudrika, korner za Ukrajinu nakon intervencije Dragušina. Ponovo je Mudrik bio u centru pažnje, ali je njegov šut izblokiran

32. minut - Promenila se situacija na terenu, do sada defanzivni Rumuni su preuzeli inicijativu na sredini terena i sada diktiraju tempo

29. minut - Golčina Nikolaja Stančua! Pocepao je mrežu, tačno pod prečku! Pogotku je prethodila greška Lunjina prilikom ispucavanja lopte, koju su rivali presekli i lagano završili posao.

Tanjug/AP Photo/Sven Hoppedpa via AP

27. minut - Trgli su se Rumuni konačno, Man je izborio korner, ali su Ukrajinci dobro reagovao u skoku

22. minut - Ukrajina u prilici, pa potom i korner, a zatim i dobar šut Dovbika, ali se rezultat nije promenio

18. minut - Nešto mirniji period igre

Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

12. minut - Lopta je u nogama Ukrajinaca, igra se pretežno pred golom Nice, ali defanzivna linija je na nivou. Tek na momente napadači Rumunije preuzimaju posed

8. minut - Prvi konkretniji napad Rumuna, ali je Koman šutirao u golmana

6. minut - Ukrajinci saterali Rumune u kazneni prostor, i dalje čekamo na pravu priliku

3. minut - Ukrajinci ofanzivni od starta

1. minut - Puna je Alijanc arena. Oba tima imaju veliku podršku najvernijih navijača, pesma od prvog trenutka