Zvezda "posekla" Javor i nastavila odbranu trona! Počelo sa bele tačke, a završilo se golčinom Mijailovića (FOTO/VIDEO)

30.03.2024

17:51

0

Zbog dosuđenog penala u prvom poluvremenu, domaćin je imao šta da kaže sudiji Nikoliću, pokazani su i crveni kartoni

Posle kraće pauze zbog obaveza reprezentacija, vratio nam se klupski fudbal. Tako je Crvena zvezdu u utakmici 27. kola pobedila Javor sa 3:0, golovima Gelora Kange sa bele tačke, Hvanga i Srđana Mijailovića. I

I na taj način je prvak Srbije nastavio sa pobedama u šampionskoj trci sa Partizanon koga čeka duel sa Spartakom. Već u narednoj rundi, ekipa Vladana Milojevića igraće protiv IMT-a. Kada je reč o Javoru, sledi gostovanje Napretku.

Do gola crveno-belih, u 39. minutu nije bilo značajnijih prilika ispred golova Strahinje Manojlovića i Omrija Glazera, a onda se u tim trenucima mnogo toga "zakuvalo". Posle jednog kornera, Jovan Šljivić je snažno šutirao preko gola, ali je igranje rukom Milana Ilića u kaznenom mnogo toga promenilo.

Sudija Danilo Nikolić je posle gledanja VAR snimka pokazao na belu tačku, a Gelor Kanga je bio precizan. U nastavku meča su po crveni karton dobili prvo pomoćni trener Javora, Milovan Milović, a nešto i kasnije šef struke Radovan Ćurčić. Milović dok je poluvreme trajalo, a Ćurčić posle zvižduka koji je označio kraj prvih 45 minuta.

A do tog zvižduka, viđen je još jedan gol u mreži Manojlovića. Gol je bio kruna fenomenalne akcije. Šerif Ndiaje je petom proigrao Mirka Ivanića koji je nesebično proigrao Hvanga koji je bez većih problema završio akciju.

Tako su crveno-beli prvo poluvreme završili sa 2:0, a posle toga su Ivanjičani okružili sudiju Nikolića. Sve je to rezultiralo činjenicom da su Ćurčić i Milović odgledali meč sa tribina.

Konačan rezultat postavio je Mijailović, prelepim golom. Zvezdin univerzalac koji je prošle nedelje igrao za Srbiju se izborio za loptu koja je izbijena iz kaznenog i sa 18 metara poslao loptu u gornji ugao gola Manojlovića.

Zvezda jeste upisala bodove, ali može da brine povreda Hvanga, posle jednog duela. Pokušao je Korejac da nastavi, ali ipak nije mogao dalje. Ostaje da se vidi koji je stepen povrede.

Takođe treba reći da je pred kraj Milojević dao šansu i Nemanji Milunoviću.

Drugo poluvreme

Kraj utakmice!

90. MINUT+1 - Kraso izvodi korner, ali u nastavku akcije Stamenić osujećen. U nastavku Katai ne uspeva iz teške pozicije.

Igraće se još četiri minuta.

89. MINUT - Dve izmene u Javoru. Dukure izlazi, ulazi Petrović. Tojčić izlazi, a ulazi Obradović.

84. MINUT - Ne igra se jer se jednom dečaku ispod tribine ukazivala pomoć. Ali je sve u redu. Izmena u Zvezdi, Milunović umesto Rodića.

83. MINUT - Ulaze Šarić i Petrović izašli Eliomar i Dolmagić.

82. MINUT - GOL! Mijailović za 3:0! Prelep pogodak.

Pogledajte i iz više uglova.

80. MINUT - Katai ulazi sa leve strane, sa gol-aut linije povratna ka Ivaniću, ali Skoko uklizava i blokira šut Ivanića sa nekoliko metara.

78. MINUT - Ipak ne može da nastavi Hvang. Menja ga Mimović.

75. MINUT - Korner za Javor sa desne strane. Brani se Zvezda. Ipak se vratio Hvang na teren.

73. MINUT - Hvangu jedan od fudbalera Javora skida loptu, na nekoliko metara od gola. Korejac se žali da je dobio udarac, Ukazuje mu se pomoć. Hvang hramlje.

71. MINUT - Izmene u oba tima. U Zvezdi, Katai umesto Kange, Kraso umesto Šerifa. U Javoru Milošević ulazi umesto Selenića. Podsetimo, Milošević je svojevremeno igrao u Zvezdi.

69. MINUT - Ćurčić i Milović meč posmatraju sa tribina.

62. MINUT - Stamenić do Šerifa, koji dodaje Ivaniću. Snažno šutira, ali odlično brani Manojlović. Posle kornera pokušava i Điga, ali rezultat se ne menja.

59. MINUT - Selenić ostavlja loptu Dukureu koji šutira sa ivice kaznenog, ali lako hvata Glazer.

58. MINUT - Mijailović faulira Dukurea i dobija žuti karton.

53. MINUT - Šansa za Olajinku.

51. MINUT - Problemi u ekipi Javora. Selenić i Leandro se žale na povrede. Selenić je ustao posle gaženja Mirka Ivanića. Leandru se ukazuje pomoć i dalje.

Na klupi nema ni Ćurčića. Izgleda da je i on dobio crveni karton. Nastavlja i Leandro.

48. MINUT - Korner za Zvezdu.

Izmena u Zvezdi, Stamenić umesto Šljivića. Bonus za bonusa.

Prvo poluvreme

Kraj poluvremena, kada je reč o utakmici. Ali gužva na terenu ispred ulaza u svlačionicu. Ne miri se domaćin zbog odluka sudije Nikolića. Biće analize sporne situacije u Ivanjici. Pre svega mislimo na penal.

45. MINUT+2 - Pokušaj Ilića.

Igra se još minut sudijske nadoknade.

43. MINUT - GOL! Sada je 2:0 za Zvezdu, strelac je Hvang. Asistent je Ivanić.

Pa i iz više uglova.

41. MINUT - Šljivić faulira Tojčića i dobija žuti. U istom minutu neko sa klupe Javora dobija crveni. Reč je o Ćurčićevom pomoćniku Milovanu Miloviću koji je nekada igrao i za Javor i za Partizan.

39. MINUT - Kanga izvodi! Gol je! Golman Manojlović je pogodio stranu, ali nije ipak uspeo da odbrani. Crveno-beli vode.

38. MINUT - Penal je, nastavljaju se protesti.

37. MINUT - Gledaće Nikolić snimak. Protest sa klupe Javora.

35. MINUT - Korner za Zvezdu sa desne strane. Hvang na prvu stativu, lopta nekako dolazi do Šljivića koji sa 16 metara snažno šutira, ali preko gola. U VAR sobi se proverava da li je pre toga bilo penala, jer je Ilić igrao rukom u kaznenom.

32. MINUT - Stjuart dobija žuti karton zbog faula nad Kangom na sredini terena. Ovo je prvi žuti karton u utakmici.

29. MINIUT - Rodić sa leve strane glavom ubacuje loptu na peterac i traži Šerifa. Manojlović oprezan i hvata loptu.

27. MINUT - Hvang i Dukure na travi posle duela. Lekarski timovi su na terenu. Nastavkljaju i jedan i drugi.

22. MINUT - Hvang ka Šerifu, ali ne prima loptu napadač Zvezde. Zatim lagan posao za golmana Javora Manojlovića.

19. MINUT - Manjim prekršajima Javor seče igru Zvezde.

15. MINUT - Korner za Zvezdu. Kanga ne nalazi nikog od saigrača, a na kraju lopta u naručju Manojlovića.

11. MINUT - Dolmagić veštom fintom izbacuje iz igre Ivanića, ali šut sa desetak metara neprecizan. Pored gola Glazera.

10. MINUT - Dukure povlači Kangu i slobodan udarac za Zvezdu. Gabonac kod lopte, sa leve strane, sa nekih 25 metara. Brani se domaćin i pokušaj kontre seče Olajinka faulom.

7. MINUT - Posle prodora Tojčića po desnoj strani prvi korner za Javor. U nastavku akcije, Dukure pokušava da ubaci loptu na peterac, ali lako hvata Glazer.

4. MINUT - Bez šuta na gol za sada.

Počelo je!

15.57 - Domaćin u beloj, a gost u plavoj opremi. Kapiteni su Eliomar i Spajić.

15.52 - Podsetimo, prošle subote, Zvezda je odigrala prijateljsku utakmicu sa Zenitom.

15.02 - Sudija je Danilo Nikolić.

14.55 - Kao što se vidi, najofanzivniju ulogu u redovima Zvezde imaće Šerif Ndiaje, a tu je i Olajinka. Ulogu bonusa imaće Šljivić.

Na klupi još nema Aleksandra Dragovića koji je počeo da trenira sa ekipom. Ali je među rezervama imenjak Katai.

Radovan Ćurčić ne može da računa na Bosića i Gojkovića zbog kartona.

14.52 - Poznati su i starteri.

Javor: Manojlović, Ilić, Skoko, Leandro, Tojčić, Dukure, Eliomar, Dolmagić, Marjanović, Selenić, Stjuart.

Crvena zvezda: Glazer, Mijailović, Spajić, Điga, Rodić, Kanga, Šljivić, Hvang, Ivanić, Olajinka, Ndiaje.

Printscreen/Superliga

Kao i rezerve.

14.30 - Podsetimo, u prvom ovosezonskom meču dva tima bilo je 3:2, a gol za pobedu dao je Jovan Mijatović, koji je sada u MLS-u.

14.25 - Evo i izjava šefova stručnih štabova, Radovana Ćurčića i Vladana Milojevića.

- Imali smo dve nedelje pauze, koje smo dobro iskoristili da se oporavimo od teškog ulaska u sezonu. Imali smo mnogo nesrećnih okolnosti kada su povrede igrača u pitanju. Situacija je sada bolja nego po završetku utakmice u Pančevu, mada ne još uvek sjajna. Poznato je da ćemo nastupiti bez Gojkovića i Bosića, koji imaju parne kartone, Mićića koji se povredio u ranoj fazi utakmice u Pančevu, Miletića koji će pauzirati još dve do tri nedelje zbog preloma rebara, tako da smo oslabljeni. Međutim, verujem u igrače koji će istrčati na teren protiv Crvene zvezde.

Suvišno je trošiti reči o Zvezdi, apsolutni su favorit u ovom meču. Međutim, igramo na svom terenu, bitno je da damo sve od sebe i dostojno prezentujemo klub i pružimo jak otpor Crvenoj zvezdi. Ono što Javor krasi već godinama unazad, to je da se igrači ovog kluba nikada ne predaju unapred i daće sigurno sve od sebe. Da li će to doneti povoljan rezultat, videćemo, ali verujem da će igrači koji istrče na teren dati svoj maksimum u ovom trenutku, što je najbitnije - kazao je Ćurčić, a meč u Ivanjici je najavio i Milojević.

- Uvek je lepo vratiti se u Ivanjicu, tamo sam počeo trenersku karijeru i posvetio se tom poslu. Drago mi je da vidim iste ljude, naročito one koji vode klub, kao što je gospodin Lazović, koji je sportski radnik, voli klub i lokalpatriota je. Lepo je vratiti se u Ivanjicu. Gajim veliki respekt prema Javoru kao klubu i Ivanjici kao gradu. Javor je ekipa protiv koje je uvek teško igrati. Znamo da po tradiciji Crvena zvezda ima poteškoća u Ivanjici. Javor vodi iskusan i dobar trener, možda i jedan od najboljih u našoj ligi, gospodin Radovan Ćurčić koji ima veliko iskustvo. Taktičar je, očekujem jako tešku utakmicu.