Lepi golovi, preokret, crveni karton, 55.000 ljudi na tribinama! Pre tačno 50 godina odigran je jedan od drugačijih večitih derbija! (VIDEO)

Autor: G. F.

Fudbaleri Partizana savladali Crvenu zvezdu iako su imali gol zaostatka

54. večiti derbi - Copyright MN Press

Fudbalski večiti derbi piše svoje stranice iz godine u godinu.

Mnoge utakmice Partizana i Crvene zvezde pamte se za sva vremena, mnoge se zaboravljaju čim se završe.

Jedan od onih koje svi koji su bili na stadionu pamte odigran je pre tačno 50 godina, 17. marta 1974.

Domaćin je bio Partizan, na tribinama je bilo 55.000 ljudi, a zanimljivo je da je ovo redak slučaj da beogradski rivali nisu imali nikakve šanse za titulu pre međusobnog duela.

Ali su i te kako, kao i uvek kada je derbi u pitanju, imali razloga za ljutu borbu. Izveštaji kaži da je takva bitka i viđena na terenu. Čak i u snimku koji je pred vama komentator kaže kako je derbi bio grub, a to u ta vremena nije bilo baš uobičajeno.

Počelo je pritiskom Partizana, ali je posle 21 minuta na semaforu stajalo 0:1 u korist Crvene zvezde. Asistent Jovanović, strelac Karasi. Odmah posle asistencije Jovanović je napravio nešto što je Zvezdu koštalo pobede. Oborio je na zemlju Vukotića i zaradio isključenje. Crno-beli su do poluvremena uspeli da izjednače golom Cvetkovića posle prodora Vukotića. U 74. minutu Živaljević je precizno šutirao i savladao golmana Petrovića za konačnih 2:1.

Prštalo je i do kraja na sve strane, ali se rezultat nije menjao. I Partizan i Crvena zvezda su tu sezonu završili na mestima koja su vodila u Kup UEFA.