Zvezda trojkom najavila derbi sa Partizanom, ali Milojević ima 3 razloga za "glavobolju"! (FOTO/VIDEO)

17:56

0

Crveno-beli dva puta bili uspešni sa bele tačke

Copyright FK Crvena zvezda

Derbi kola u Bačkoj Topoli pripao je Crvenoj zvezdi. U utakmici 23. kola bilo je 3:1 protiv najbližeg pratioca na tabeli i vicešampiona, TSC-a. Tako je branilac titule preuzeo vodeće mesto na tabeli, ali da li će ostati to zavisi od Partizana koji treba da igra sa ekipom Železničara.

Golove za crveno-bele su dali Gelor Kanga, Osman Bukari i Hvang, dok je počasni gol za domaćina dao Miloš Pantović. Posle vođstva gostiju od 1:0, usledilo je izjednačenje, ali veoma brzo i gol Bukarija. Korejac je samo potvrdio trijumf, sa bele tačke. Sa 11 metara, uspešan je bio i Kanga.

FK Crvena zvezda

Ono što mora da brine Vladana Milojevića sedam dana uoči 172. "večitog derbija" su povrede Aleksandra Dragovića, Vladimira Lučića i Uroša Spajića.

U uvodnim trenucima, inicijativu je imala Zvezda. Tako je u osmom minutu, Kanga pogodio prečku, a onda je Zvezda u 30. minutu ostala bez kapitena. Dragović je zbog povrede morao da napusti teren, a zamenio ga je Naser Điga. U 35. minutu posle intervencije iz VAR sobe dosuđen je penal za Crvenu zvezdu koji je realizovao Kanga. Upravo je Gabonac i izborio najstrožu kaznu, pošto je nad njim faul načinio Miloš Vulić.

Milojević je u finišu poluvremena morao da napravi još jednu prinudnu izmenu, povređenog Vladimira Lučića zamenio je Marko Stamenić. Bila je to zamena, bonus za bonusa.

TSC je izjednačio u 61. minutu, strelac je posle kornera bio nekadašnji član Crvene zvezde Miloš Pantović. Samo dva minuta kasnije Osman Bukari je golom vratio vođstvo Zvezdi, posle asistencije Kange.

Pitanje pobednika rešeno je u 84. minutu, Korejac je sigurno realizovao penal koji je skrivio Goran Antonić faulom nad Piterom Olajinkom koji je u drugom poluvremenu zamenio Šerifa Ndijaea.

Inače, na klupi Zvezde je bio i Aleksandar Katai, ali nije ulazio u igru, Možda bi dobio šansu, ali je Milojević dva puta morao prinudno da menja.

TSC već u četvrtak gostuje Napretku, a kao što smo rekli, u subotu je zakazan 172. "večiti derbi" na stadionu "Rajko Mitić":

Blog uživo

Kraj utakmice!

90. MINUT+4 - U samoj zavšnici menja Lazetić. Popović umesto Đakovca.

90. MINUT+2 - Sada se i Spajić žali na povredu. Ne može da nastavi, pa je i to problem uoči 172. "večitog derbija". Ilić pokazuje da je zaustavio vreme zbog ove pauze.

90. MINUT+1 - Kanga pokušava, ali neprecizan.

Igraće se još tri minuta, tako je pokazao pomoćni sudija Šegrt.

84. MINUT - GOL! Hvang pogađa sa bele tačke za 3:1. Opet Ilić pogađa stranu, ali ne uspeva da odbrani.

Evo gola iz više uglova.

82. MINUT - Novi penal za Zvezdu. Antonić gura Olajinku. I žuti karton.

Pogledajte i iz više uglova.

78. MINUT - Đakovac zbog faula dobija žuti karton.

77. MINUT - Izmene u Zvezdi. Olajinka i Kraso na terenu. Izlaze Ndiaje i Ivanić.

74. MINUT - Nova izmena kod domaćina. Bivši fudbaler Zvezde Stanić umesto strelca Pantovića.

70. MINUT - Trostruka izmena u TSC-u. Rakonjac umesto Jovanovića, Radin umesto Vulića, a  Vlalukin umesto Petrovića. Lazetić izvodi dvojicu koji imaju po žuti karton.

69. MINUT - Glazer brani šut Jovanovića.

66. MINUT - Kakva šansa za Milosavljevića, Glazer se ljuti na saigrače. Ali je Milosavljević na njegovu sreću bio neprecizan.

63. MINUT - GOL! Bukari donosi Zvezdi prednost od 2:1!

Kanga sa levog boka lopta preleće Šerifa, a najsnalažljiviji je bio Bukari.

Pogledajte iz više uglova.

61. MINUT - GOL! Sada je 1:1! Pantović je strelac za izjednačenje. Krećemo od nule.

U skoku viši od Đige.

60. MINUT - Jovanović, ali Glazer nogom zaustavlja pokušaj sa nekoliko metara.

55. MINUT - Bukari ulazi sa desne strane, snažno šutira, ali pogađa spoljni deo mreže. Na drugoj strani se ljuti Ivanić zbog sebičnosti saigrača.

53. MINUT - Centaršut Mijailovića, ali Ivanić neprecizan.

49. MINUT - Posle gužve u kaznenom TSC-a ukazuje se pomoć golmanu domaćina Iliću. Nastavlja utakmicu.

46. MINUT - Ćirković šutira sa ivice šesnaesterca. Gađa dalji ugao, međutim, preko gola.

Nema izmena u timovima.

Počinje drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena.

45. MINUT+2 - Dobra intervencija Đige ispred gola Glazera. Posle jednog kornera, Glazer boksuje za novi. Brane se gosti.

45. MINUT - Zbog prigovora žuti dobija još neko sa klupe TSC-a. Igraće se još tri minuta.

43. MINUT - Stamenić zvanično menja Lučića.

41. MINUT - Novi problem za Zvezdu. Lučić se sam povredio, pa mora napolje. Pošto je bio bonus, menja ga Stamenić koji takođe ima taj status.

36. MINUT - GOL! Kanga strelac sa bele tačke. Ilić pogađa stranu, ali ne može da brani.

35. MINUT - Lazetić dobija žuti karton zbog prigovora. Ipak penal za Zvezdu. I žuti za Vulića.

31. MINUT - Kanga traži penal, ali Ilić ne misli tako. Igra se dalje. Ipak se proverava duel Gabonca i Vulića.

Pogledajte spornu situaciju.

Pa i iz više uglova i procenite sami.

30. MINUT - Na terenu je Điga.

28. MINUT - Na kratko je nastavio, ali ipak ne može. Mora napolje, kapiten je sada Spajić.

27. MINUT - Kapiten Zvezde Dragović izlazi sa terena i traži lekarsku pomoć.

25. MINUT - Šerif posle centaršuta sa desne strane, ali Ilić brani. U nastavku akcije, sudija Ilić svira nešto, a napadač Zvezde se hvata za glavu, Kao da gol ne bi bio ni priznat.

24. MINUT - Dva vezana pokušaja ka golu Glazera, ali oba puta šut izblokiran. Domaćin se oslobodio, a Petrović dobija žuti karton zbog povlačenja Bukarija.

22. MINUT - Vulić sa 18 metara ka golu Glazera, ali neprecizno pored gola.

20. MINUT - Korner izvodi Kanga, posle pokušaja Ivanića i Hvanga ipak se brani domaćin. Zvezdaši traže igranje rukom Vulića, ali je situacija čista. Nema razloga za penal, to potvrđuju i iz VAR sobe.

13. MINUT - Đakovac na ivici kaznenog Zvezde, ali u pokušaju driblinga gubi loptu, Kasnije i pravi prekršaj, pa i sprečava kontru gostiju.

12. MINUT - Slobodan udarac za Zvezdu sa leve strane. Kanga traži saigrače, ali Petrović izbacuje glavom loptu iz kaznenog.

10. MINUT - Posle kornera Kange, Ilić boksuje.

8. MINUT - Kanga pogađa prečku, ali Antonić čisti.

4. MINUT -  Za sada se igra na polovini domaćina. Korner za goste, ali bez opasnosti po domaćina.

2. MINUT - Slobodan udarac za Zvezdu, lopta ide u kazneni prostor, ali Ndiaje loše prihvata loptu.

Počinje!

15.58 - Domaćin u tamno plavoj, gosti u beloj opremi.

15.56 - U prvom meču današnjeg programa Javor je kao domaćin uspeo da dođe od 0:2 do 2:2 protiv Vojvodine.

15.15 - Kao što se vidi u redovima Zvezde ponovo je starter Ndiaje koji je počeo da pogađa, a ofanzivne zadatke imaće i Lučić koji će biti bonus. Na klupi je povratnik u takmičarski ritam Katai, pa ostaje da se vidi da li će mu Milojević dati šansu.

14.51 - Poznate su i startne postave.

TSC: Ilić, Krstić, Pejić, Antonić, Petrović, Milosavljević, Vulić, Đakovac, Jovanović, Pantović, Ćirković.

Crvena zvezda: Glazer, Dragović, Spajić, Rodić, Bukari, Hvan, Mijailović, Lučić, Kanga, Ivanić, Ndiaje.

Printscreen/Superliga

Kao i rezerve.

14.30 - Podsetimo u narednom kolu (9. mart, 17.00) Zvezda će na svom stadionu dočekati Partizan koji nešto kasnije u Humskoj igra protiv Železničara.

14.25 - Sudija će biti Milan Ilić.

14.20 - Evo i izjava šefova stručnih štabova, Žarka Lazetića i Vladana Milojevića.

- Najveća moguća utakmica koju možete u poslednje vreme da odigrate u Srbiji je protiv Crvene zvezde. Jedva čekamo. To je za nas veliki motiv i prilika da ponovo igramo sa njima. Očekujem dobru utakmicu sa naše strane, mislim da smo u dobrom momentu, uzeli smo devet bodova iz tri utakmice, što nam je i bio cilj. Iz kola u kolo smo unapređivali igru i bili sve bolji.

Očekujem da, ako bude trebalo da se branimo, da se branimo svi, nas deset, ako treba i dva autobusa da parkiramo. A kad budemo napadali želećemo da se nametnemo, želećemo loptu i znaćemo šta sa njom da uradimo - rekao je Lazetić koji je u prethodnom ovosezonskom meču za protivnika imao Baraka Bahara.

Sada je na njegovom mestu Milojević.

- Snaga ekipe TSC-a je baš u kolektivu. Imaju dosta igrača od kojih preti opasnost, a sigurno da je Vulić jedan od njih. Poseduju dosta talentovanih, dobrih igrača, koji su kroz kontinuirani rad u prethodnom periodu sa gospodinom Lazetićem došli do nivoa igre koji je jako dobar, a to pokazuju i rezultati. Ne možemo da kažemo da je TSC ekipa koja zavisi samo od jednog igrača.

Mislim da svi koji me poznaju, znaju da mi je uvek najbitnija prva sledeća utakmica. Protiv TSC-a ćemo izaći u što jačem mogućem sastavu, ne obazirem se na kartone. Nikada u potpunosti nisam zadovoljan, uvek smatram da ekipa može bolje. Reakcije su pozitivne, oduševljen sam zalaganjem, pristupom i odnosom na treninzima.

Nekoliko igrača je kasnilo na pripreme i još uvek nisu na maksimalnom nivou kada je u pitanju fizička priprema. Polako slažemo kockice tima. Aleksandar Katai će putovati sa ekipom na meč protiv ekipe TSC-a. Trenirao je tokom cele nedelje sa timom i konkurisaće za sastav - kazao je Milojević.